Легкі фізичні вправи зранку надзвичайно корисними для нашого організму. Виконувати зарядку необхідно, аби повністю прокинутися і зарядити організм силою та енергією.  Доведено, що регулярні фізичні вправи чи не найліпша профілактика від вірусів. Це також прекрасний захисник від стресів і поганого настрою.

Издательство «МИФ»Правила зарядки

Тривалість ранкових вправ повинна коливатися від 10 до 15 хвилин, не більше. Якщо зарядка буде тривати довше, то її можна вважати повноцінним фізичним тренуванням. А подібне навантаження вже не заряджає, а тренує м’язи і приводить до фізичної втоми. Дуже важливо враховувати регулярність занять.

Зарядка виконується через 5-10 хвилин після пробудження, а також обов’язково до сніданку (щоб вміст шлунку не приносив дискомфорт під час тренування).

Лікарі рекомендують проводити зарядку на свіжому повітрі, щоб максимально наситити кров киснем. Це позитивно впливає на пильність і концентрацію людини. Якщо ви у приміщенні, то обов’язково провітріть кімнату до початку занять.

Займайтеся у зручному одязі, виготовленому з бавовни чи льону. Подібна тканина дозволить почуватися вільно і виконувати кожну вправу без дискомфорту та будь-якого обмеження в русі.

Після ранкових вправ не переїдайте, адже потягне до сну. Найкращим сніданком стане молочна каша з гречаної чи вівсяної крупи. Вдалим доповненням стануть сухофрукти (родзинки, чорнослив, фініки, курага), волоські чи будь-які інші горіхи та мед – замість цукру.

Вправи для зарядки

Легкі фізичні заняття зранку повинні складатися із розминки та розтяжки Потрібно починати з м’язів шиї, далі переходити до м’язів плечей, рук, тулуба, і, нарешті, вправи для ніг. Кожну вправу варто повторюємо від 5 до 10 разів.

Aliexpress INTПід час виконання зарядки потрібно обов’язково враховувати правильне дихання. Не варто робити надзусиль і перетворювати руханку на ранкові тренування. Її мета — пробудити організм від сну, підвищити загальний тонус організму.

Корисні властивості ранкової зарядки

  1. Завдяки ранковій зарядці відбувається тренування серця. Виконуючи зарядку вранці, ви підвищите вміст кисню в крові, а, отже, забезпечите якісну роботу всіх органів.
  2. Під впливом фізичної активності в організмі поліпшується крово- і лімфообіг, а також кровопостачання серцевого м’яза, прискорюється кровообіг, а все це усуває застійні явища після сну.
  3. Дослідники з’ясували: щоденна ранкова зарядка допомагає позбутися стресу і депресії. З’являється гарний настрій, тіло наповнюється бадьорістю і енергією, нервова система приходить в тонус.
  4. Щоденна ранкова зарядка покращує фізичну форму і самоорганізацію, сприяє піднесенню духу, самооцінки і настрою. Навички самоорганізації дають позитивні результати в усіх сферах діяльності.

Варто пам’ятати, що ранкова кава не замінить зарядку. Якщо ви вирішили займатися фізичними вправами, але вас вистачило лише на кілька днів, це означає, що ваша мотивація недостатня. Можливо, у такому випадку варто переглянути цілі й зробити фізичні вправи одним із завдань у вашому to-do-list.