З 5 по 9 квітня у Мистецькому Арсеналі відбувся сімейний фестиваль Арсенал Ідей. Цей проект створений спеціально для сімейного дозвілля, завдяки освітній спеціалізації та інтерактивним іграм батьки залучають дітей до пізнання навколишнього світу. Простір Арсеналу щорічно у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки освітніх тенденцій. Основною метою фестивалю є поєднання мистецтва з наукою та інноваціями.

Тут є два інтерактивні простори: Наука та Мистецтво, а самі простори розподіляються на такі секції, як Нове місто, Неконтрольований живопис, Сенсорікум, Сенсорне панно у домі, Розумний дім, Природа і ми, Фінанси та розвиток.

Фінанси та Розвиток

Цей проект, створений спільно з АТ «Ощадбанк» і представництвом «МастерКардЮроп СА», демонструє, як розвивались фінанси з давніх часів і як працюють фінансові установи та прилади на сьогоднішній день. При вході гостей простору зустрічають великий круглий стіл з сотнею різних монет, від давніх часів до сьогодення, які можна детально роздивитись через документ-камеру, яка направлена прямо на стіл, а також інсталяція машини часу.

Мета проекту – підвищити фінансову грамотність дітей, надати нові знання у сфері історії фінансів та інновацій фінансового розвитку, а також сприяти розвитку інтелектуального потенціалу, підприємницькому хисту та підвищенню інтересу до планування свого майбутнього. Куратор і представник проекту розповідає дітям та батькам історію виникнення грошей. Організатори створили спеціальний мультфільм, в якому за допомогою конструктора Лего розповідається про виникнення грошей.

Природа і ми

Цей простір поєднує в собі три напрямки: людина, рослина і тварина. Головне завдання проекту – показати живу природу в умовах урбанізованого міста, ознайомити відвідувачів з цікавими фактами про рослинний та тваринний світ, будовою людського організму, пропагування здорового способу життя.

Як пояснює куратор-волонтер проекту пані Лідія, «проект спрямований на розвиток, тому що у нас наприклад, деякі діти не знають, звідки взагалі береться їжа. От коли ми питаємо у них: «Ви знаєте звідки береться їжа?», вони відповідають: «З магазину», «Мама приносить». Тому ми їм показуємо через документ-камеру, як саме з’являється їжа. Коли до нас приходять групи, ми розповідаємо про бджіл, про ґрунти. Ми намагаємось розповідати про те, що їм буде цікаво і займаємось просвітницькою діяльністю, бо на жаль, сучасні діти «живуть» в світі комп’ютерів та інтернету”.

Розумний дім

Проект спрямовує відвідувачів на нове сприйняття повсякденних речей та використання нових технологій у побуті – забезпеченні життєдіяльності власної оселі, економії ресурсів та використання технологій, які споживають електроенергію з відновлювальних джерел і вторинного використання відходів.

Простір Розумного дому імітує структуру будинку та побутових приладів засобами мистецтва.

Завдяки інсталяціям з побутовими приладами діти можуть детально роздивитись будь-який прилад, дізнатись, як саме він влаштований, послухати про історію приладів. Наприклад, інсталяція «Еволюція телефонів» у багатьох викликає посмішку, тут можна побачити і старенький «бабусин» телефон, і свій перший Siemens.