Відомий економіст, громадський діяч і меценат Богдан Гаврилишин розповів про те, як стати успішною людиною і досягнути справжнього успіху в обраній вами сфері діяльності. Тільки успішні люди можуть перезавантажити Україну, даючи їй шанс стати по-справжньому європейською, демократичною, соціальною державою. Як все це зробити – читайте у нашому матеріалі.


Ефективна людина – це успішна людина, яка досягає поставленої мети попри перешкоди і труднощі, які виникають на її життєвому шляху.

Характеристики успішної людини:

– креативність. Щоб бути креативним, потрібно зберегти в собі трохи дитинства, дитячих мрій та фантазій. Починати потрібно з мрії, а не з якогось бізнес-плану. Виходити за рамки звичайного, дивитись на ситуації та проблеми з іншої, незвичної точки зору;

– постійно вчитись, дізнаватись щось нове, займатись самовдосконаленням у всіх напрямках, будувати основу для перспективного майбутнього. Успішна, ефективна людина все життя вчиться. Є гарне китайське прислів’я: досвід – це ніби ліхтар на твоїх плечах, він освічує шлях вже пройдений, а не той, що треба пройти. Тож важливіше вчитися, ніж покладатися на свій досвід;

– сильна воля і самодисципліна. Робити те, що ти повинен робити, що корисно робити, радше ніж тільки те, що хочеться робити.

– вірити в свої сили і в свою мрію;

мріяти про великі і навіть недосяжні на перший погляд речі.

Якщо ти мрієш про банальні речі, то їх і матимеш, будеш ефективним, але лише в банальних речах.

А якщо мріяти про великі речі, в такому разі досягнете справжнього успіху. Знаєте, може, мені пощастило, бо я почав серйозно мріяти у 12-ть років. Я тоді мріяв про дві речі: як стати вільною людиною й відкрити світ. Що для мене означало стати вільною людиною? Це те, щоб мій власний розсудок був остаточним суддею, що є добро і зло. Щодо відкриття світу, подорожей, то протягом життя я встиг побувати у 89 країнах. Я хочу, щоб наша молодь мріяла про справді велику річ – як змінити, перебудувати Україну. Якщо це стане вашою мрією, а згодом – і місією, ви обов’язково навчитесь, як втілити її в життя. У нас дуже багато мудрих, патріотичних молодих людей, але вони займаються маленькими, локальними проектами. Звісно, ці проекти самі по собі є корисними, але їх не можна скласти разом, щоби з того вийшла нова Україна.

Україна має величезний потенціал завдяки людському капіталу і природному багатству, але  перебуває у жахливому політичному, економічному й соціальному стані.

Україна – неефективна країна

Серед основних причин цього – отаманщина (понад 200 політичних партій) індивідуалізм, непрофесіоналізм у сфері управління. В уряді мають бути справжні патріоти, які є компетентними й порядними. Патріоти – щоб вони думали про благо суспільства й цілої країни, дбали про силу і міць держави. Компетентні – щоби люди знали, що вони мають робити і вміли це ефективно робити. Порядні – щоби не було при владі корупціонерів. На жаль, дотепер в Україні не було жодної порядної людини на найвищих державних посадах (на рівні президента, голови Верховної Ради, прем’єр-міністра), яка б поєднувала в собі всі ці три  характеристики: патріотичність, порядність, компетентність. Отже, три головні складові: патріотичність, компетентність, порядність – ПКП.

Тепер, на щастя, з’явився прем’єр-міністр, якого я вважаю і патріотичним, і компетентним (це він довів у Вінниці), і порядним. Він вміє ефективно працювати з командою, з урядовцями. Такої людини бракує на посаді президента. У нас величезний потенціал і ресурси, інші країни можуть про таке лише мріяти, а у нас уже все є.

Ми є винятково талановитий народ. В Україні є люди, які в різних сферах досягають вищих результатів, ніж на Заході. Наприклад, я знаю з власного досвіду, що у нас є куди кращі лікарі, ніж у Швейцарії, вони краще знають анатомію, системніше думають, є більш компетентними. При цьому вітчизняним лікарям мало платять і часом бракує сучасного обладнання.

Ефективна країна – це та, де є повна політична свобода, певний рівень економічного добробуту для всього населення (є багаті, але немає бідних), соціальна справедливість (особливо у сферах освіти, охорони здоров’я, безробіття, пенсійного забезпечення), симбіоз з біосферою (співжиття з навколишнім середовищем).

В Європі є шість ефективних країн, з яких нам варто брати приклад

Я маю на увазі Австрію, Німеччину, Норвегію, Швейцарію, Швецію, Польщу. В Україні ситуацію на краще змінять молоді люди (від 20 до 35 років), які мають хорошу освіту і  досвід, володіють іноземними мовами, багато з них були за кордоном. Вони професійні, етичні, активні в громадському чи політичному житті та вміють працювати в команді.

Благодійний Фонд Богдана Гаврилишина дає молоді шанс змінити себе, а відтак – і країну. “Молодь змінить Україну” – ключова, довгострокова програма фонду, яка стартувала з кінця 2012 року і щороку набирає обертів. Основна мета програми – створення критичної маси молодих людей, які є рушієм змін і можуть здійснити трансформацію України. Учасники програми формують групи по 6-7 осіб з різною освітою і різним досвідом. Оптимальним є склад, коли в кожній групі є політолог, юрист, економіст, соціолог чи культурний антрополог. Групи досконально вивчають складові суспільної архітектури ефективних країн: конституцію, структуру, повноваження і відповідальність усіх органів державної влади (президента, канцлера, кабінету міністрів, судової системи й місцевого самоврядування), систему ефективного прийняття та імплементації державних рішень, систему взаємодії по лінії суспільство-влада, громадські організації-влада, ідеологію і плани дій трьох ключових партій, економічну систему, роль держави в економіці країни, відносини між працедавцями і профспілками, соціальну систему: науку, освіту, охорону здоров’я, систему пенсійного забезпечення, екологічну політику; екологія – найболючіше питання не лише для України, а й для цілого світу.

Спочатку молоді люди вивчають дані про шість успішних країн в інтернеті. Потім зустрічаються з послами цих країн у Києві, і своїми знаннями справляють на послів фантастичне враження. Потім вони влаштовують собі навчальну поїздку до тої країни. Самі обирають, яку країну хочуть вивчити. Як влаштовують поїздку? Пишуть листи до членів парламенту, до різних міністерств та державних інституцій. Молоді люди зустрічаються з державними високопосадовцями вибраної країни, дискутують з ними. Вони обирають складові для майбутнього нашого суспільного ладу. Щоби країна працювала ефективно, цінності людей, тобто їхня поведінка, мають бути в гармонії з політичним ладом і з економічною системою. Важко пересадити старе дерево в нову землю. Звісно, ми не повинні сліпо копіювати чужі досягнення, варто створити свою ефективну систему й стати важливими акторами в цій системі.

Довідка

Богдан Дмитрович Гаврилишин (нар. 19 жовтня 1926, Коропець, Тернопільська область) — український, канадський, швейцарський економіст, громадський діяч, меценат, дійсний член Римського клубу, президент Фонду Богдана Гаврилишина.

Під час Другої світової війни у 1944 р. його забирають до Німеччини. Після 1945 р. перебуває у таборі для переміщених осіб, 1947 р. виїжджає до Канади: працював лісорубом, організовував вечірні класи для українців, був профспілковим діячем.

1952 р. здобуває ступінь бакалавра, 1954 р. магістра спеціальності “Інженер-механік” в Університеті Торонто. У 1954–1960 рр. обіймає посади з дослідництва, інженерної справи, менеджменту в Канаді. З 1960 р. — мешканець Швейцарії. 1976 р. здобув ступінь Ph. D. з економіки у Женевському Університеті.

Майже тридцять років Б. Д. Гаврилишин присвятив Міжнародному інституті менеджменту МІМ-Женева. За час роботи в МІМ-Женева виростив цілу плеяду спеціалістів вищої кваліфікації для сотень компаній в усьому світі.

1990 року заснував Міжнародний інститут менеджменту (Київ). У 1996–1997 роках — директор Міжнародної академії довкілля (Женева).

З кінця 1988 року доктор Гаврилишин присвячує свою подальшу діяльність Україні. Він ініціює заснування Академією наук України та МІМ-Женева спільного підприємства — Міжнародного інституту менеджменту в Ки єві (МІМ-Київ), який першим в колишньому СРСР почав готувати магістрів бізнес-адміністрування, і до 2013 року очолював Наглядову раду Міжнародного інституту менеджменту. Був радником кількох Президентів України, прем’єр-міністрів, голів Верховної Ради.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…