26 травня незалежний дистриб’ютор авторського інтелектуального та естетичного кіно в Україні Kinove влаштовує другий особливий показ фільму «З любов’ю, Вінсент». Це перша в історії повнометражна стрічка, кожен кадр якої намальований олійними фарбами та стилізований під роботи Вінсента ван Гога.

120 картин художника за шість років талановита команда під керівництвом Дороти Кобєли та Г’ю Велчмена втілили у біографічний фільм про життя талановитого постмодерніста, ґрунтуючись на його листах. Польсько-британський проект вже зібрав у прокаті 130 країн понад 20 млн доларів і повністю окупив вкладені 5,5 млн.

Талановита художниця Дорота Кобєл вже давно працює у кіноіндустрії. Під час творчої кризи захопилася листами Вінсента ван Гога і у неї виник задум створити короткометражний фільм про художника, намальований у його техніці. До проекту долучився Г’ю Велчмен, який у 2006 році отримав «Оскар», ставши продюсером найкращого короткометражного анімаційного фільму «Петро й вовк».

«Фізично втілити задум було майже неможливо. Дороті потрібно було б витратити 80 років, щоб намалювати короткометражку, а Г’ю Велчмен наполягав на повному метрі. Тоді вони почали шукати команду та навчання, адже професіоналів, які б займалися анімацією олійними фарбами, не існувало. Так до проекту долучились ми з сестрою та ще 13 українських художників», – розповіла на першому кінопоказі «З любов’ю, Вінсент» Тетяна Очередько.

Спочатку фільм-детектив зняли на фоні зеленого екрану. Потім на кадри наклали картини художника. Після першопрохідці взялися за анімацію олійними фарбами. Усі хто працював над фільмом, а це 125 художників із різних куточків світу, мали свою спеціалізацію. Наприклад, хтось малював Лікаря Гаше, інший Вінсента. 65 тисяч полотен, які були створені, фотографували і на основі фотоматеріалу монтували фільм. «Поворот голови – це приблизно 6-7 картин. А інколи доводилося і перемальовувати», – стверджує Катерина Очередько.

Над картинами живописці працювали у двох країнах: у Польщі та Афінах. «У нас був лише один вихідний. Ми найчастіше використовували його малюючи. І організатори часто скаржилися, що так ми не відпочиваємо. Це не правда. Так ми відпочивали. Адже малювати у техніці одного художника, наслідуючи його, психологічно дуже важко. Коли ми малювали щось своє, це було ковтком свіжого повітря. Тому у Польщі, по закінченню проекту, ми створили свою виставку», – діляться спогадами сестри Очередько.

Показ фільму відбудеться мовою оригіналу, англійською із українськими субтитрами. Спершу важко сприймати стрічку, але згодом звикаєш і починаєш розуміти, скільки роботи вкладено у кожній погляд та рух персонажів. Тоді, як найголовніша кіно премія «Оскар» визначилася із номінантами, серед яких анімаційна стрічка «З любов’ю, Вінсент». Яку високо оцінили не лише українські глядачі. Нині фільм уже здобув понад 20 нагород і не лише європейських. Гідно оцінили фільм у Сан-Паулу (Бразилія), Ванкувері (Канада), Шанхаї (Китай) та Палм Спрінгс (США). Оцініть його і ви! О 19:30 у Музичному просторі МК відбудеться другий кінопоказ біографічного фільму «З любов’ю, Вінсент». Ви зможете доторкнутися до чогось незвичайно-чарівного і, можливо, по-новому поглянути на неймовірного Вінсента ван Гога.

Переглянути трейлер фільму можна тут https://www.youtube.com/watch?v=lKifc-N0Fgg&t=9s.