Життя сучасних людей – це калейдоскоп вражень та емоцій. За декілька хвилин наше життяможе змінитися тричі. Тому завжди варто залишатись “на плаву”. Задля цього ми пристосовуємось до всього, що нас оточує. І саме у такий спосіб шкодимо нашому здоров’ю. Про що я?

Наприклад, більшість читає у метро. Невстигаємо  вдома, нароботі не почитаєш те, що подобається, у вихідні нічого не хочеться робити і взагалі лінь встати з ліжка, а в метро, по дорозі на роботу чи додому, якраз ніщо і ніхто не заважає зануритись у світ книжок. Проте ми не замислюємося, якої шкоди завдаємо нашим очам. І не лише тому, що частіше читаємо зі смартофону чи інших електронних гаджетів, бо книга займає дуже багато місця в сумці, а й тому, що нашим очам дуже важко сприймати текст, коли вагон розхитує зі сторони в сторону. І ви звертали увагу на освітлення потягів у метро? Ті ж хто читає зі смартфону, завдають ще більшої шкоди своєму здоровю, адже оку потрібно завжди ніби фотографувати зображення з екрану, що має нестатичний вигляд. А потім ми дивуємось показникам учених, які стверджують, що до 2020 року на планеті більшість людей будуть незрячими або з поганим зором. І це лише один із прикладів.

Як саме починається ваш день? Ви кидаєте будильник на підлогу і йдете заварювати собі каву Nescafe, яка обіцяє заряд енергії на цілий день? Якщо так, то варто щось змінити. Бо як день почнеш, так його і провидеш. Розумні люди починають його з усмішки, пробіжки, здорового сніданку, бо вони лягли спати ввечері, а не годині о другій-третій ночі, і зранку почуваються бадьоро. Можливо, вам теж варто взяти з них приклад. Адже ваш організм завжди в стресі. Він не встигає виконувати життєвонеобхідні функції та повноцінно відпочивати. Тому ви часто страждаєте від головного болю, запаморочення, слабкості, маєте нездоровий вигляд (на жаль, кола під очима ніякий тональний крем не сховає). Проте ми говоримо, що все нормально і крокуємо далі.

А далі дорога на роботу. Зазвичай ми не встигаємо, бо приділили трішки більше часу сну, якого так вимагав організм. Тому ця поїздка шалена. Ви летите на свій автобус чи до станції метро і, якщо пощастило і ви встигли, то обов’язково з полегшення мзанурюєтесь у себе, ввімкнувши музику в наушниках. Але у деяких є машина і це ще гірше. Чому? Напевне тому, що, коли людина поспішає, стояти у ранковій пробці хочеться якомога менше і так виникають (маленькі чи не дуже) ДТП, які забирають ще декілька хвилин (якщо не годин) вашого часу (якщо обійшлося без травм).

Приїхавши на роботу, ми поринаємо у світ емоцій і паперів. Завжди у когось буде поганий настрій і він зможе без проблем “подарувати” його вам, навіть якщо ви у доброму гуморі, не запізнившись приїхали на роботу. Ми завжди піддаємся емоціям і це негативно впливає на наше здоров’я, адже людина не може жити у постійному стресі, їй потрібна розрядка. Проте коли наші колеги не в доброму гуморі, ми не можемо втікти чи сховатися від них.  можемо не піддаватися їхнім негативним емоціям і не приймати все на свій рахунок. Це ж робочий процес і він не може бути прорахований до найменшої дрібниці, а навіть якщо і так, то завжди можуть виникнути непередбачувані ситуації. І ось підведемо підсумки вашої роботи. Цілий день на каві. Настрій зіпсований. Не пообідали, бо потрібно було закінчити звіт. І ви працювали майже цілий день, не відриваючись від комп’ютера. За цей час в завдали великої шкоди своєму організму. Але ви шкодили йому несвідомо, а через те, щоб “залишатись на плаву”. Приїхавши додому, нас організм вимагає їжі, бо цілий день вижити на каві неможливо. Тому більшість переїдає, поглинаючи надмірну кількість жирної чи солодкої їжі. Потім зриваються на рідних, які прагнуть спілкування, яке ви не можете дати, бо вам потрібно прийти до тями і банально побути в спокійній атмосфері, без зайвих розмов.

Незадоволені собою і прожитим днем, ви нарешті лягаєте спати.  А тим часом ваш організм намагається переварити надмірну кількість їжі, якою ви завантажили його на ніч. Проте найгірше, що завтра на вас чекає точнісінько такий день.

Якщо я описала саме вас, то настав час змін. Почніть з банального – із себе. Любіть, поважайте себе та стежте за своїм здоров’ям, адже саме це основні критерії щасливого, повноцінного, активного і довгого життя.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…