Ми продовжуємо екскурсію київськими музеями. І сьогодні подорожуємо до найбільшого скансену Європи й “теплого”, затишного музею, який розташований на південній околиці столиці серед Голосіївського лісу.

Оскільки прогрес невпинно вносить корективи у вигляд і функціональні призначення будинків, у Києві створили музей, метою якого було зберегти архітектуру та побут українського народу. Офіційна його назва звучить так: “Національний музей народної архітектури і побуту України”, але кияни знають його як музей у Пирогові. Саме тут на площі майже ста тридцяти п’яти гектарів з шостого лютого 1969 року розташувався цей музейний комплекс.

Біленькі глиняні хатинки з солом’яними стріхами, дерев’яні церкви, водяний млин, старенька сільська школа а також гігантські вітряки – усе різноманіття  історико-етнографічних регіонів (Середня Наддніпрянщина, Південь України, Слобожанщина, Полтавщина, Полісся, Карпати,  українське село 60-70-х р. ХХ ст.) представлено на величезній площі, що дозволило розташувати їх у наближених до реальності умовах. На одній локації відтворене унікальне історичне середовище – і це таки варто побачити!

Тут є повноцінні вулиці, площі, навіть вдалося відтворити пагорби Карпат завдяки характерному ландшафту київського правобережжя. Будинки відкриті для відвідувачів, всередині відтворений побут того часу, до якого належить та чи інша споруда. Церкви у Пирогові й досі виконують свою основну функцію, тут регулярно відбуваються богослужіння.

На території музею неймовірно красива природа, яка “не шматується” постійним ревом двигунів і міської біганини. Тут тихо і спокійно. Тож вибирайте день з хорошою погодою, і вперед в історичне минуле архітектурних творінь! Ну а ми продовжимо розповідати вам про музеї столиці, які варті того, аби хоча б раз їх відвідати.

Читайте також: Ветерани неба

This slideshow requires JavaScript.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…