Портал Мегаполіс побував на унікальній виставці швейцарського фотографа Нільса Акерманна “Діти Чорнобиля виросли”. 26 квітня весь світ разом з Україною відзначатиме трагічну дату – тридцяту річницю Чорнобильської катастрофи. Нільс Аккерман – 29-річний фотограф. Він уперше приїхав в Україну 2009 року, ще студентом. Нільс мріяв побувати в пострадянській країні, познімати місцеву архітектуру. Тоді він побував у Києві, Донецьку та в Криму. Україна справила на нього величезне враження, особливо відкритість і доброзичливість людей. І з того часу він повертався, придумуючи теми, цікаві західним ЗМІ. Знімав також події на Євромайдані. Зараз фотограф живе в Україні. Він Аккерман заснував власну фотоагенцію «Понеділок 13-го» (фр. Lundi 13).

Нільс показав житя міста Славутич, в яке переселили мешканців Чорнобиля у 1986 році. У своїх фото він передав чутливий образ людей “наймолодшого” в Україні міста, їхні життєві долі. Він протягом трьох років фотографував молодь Славутича, міста, яке народилося із катастрофи. Спочатку Нільс Аккерман хотів показати молодих людей Славутича, а натомість зняв дорослішання своїх героїв, перехід від вечірок із купою алкоголю, непостійних стосунків до серйозніших речей — весілля, стабільної роботи, відповідальності.

Виставка триватиме до 22 березня під патронатом Посольства Швейцарії в Україні за підтримки компанії SIKA в рамках міжнародного фестивалю “Дні Франкофонії в Україні”. “Діти Чорнобиля…” експонуються в Національному музеї Тараса Шевченка.

Читайте також: Андрій Котлярчук про сучасну фотографію 

This slideshow requires JavaScript.

Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…