Все частіше до лікарів звертаються з різними проблемами, спричиненими нервовою системою людини: погіршенням сну, швидкою втомою, дратівливістю тощо. А це все може викликати… звичайний шум за вашим вікном! Які ж насправді наслідки гуркоту автівок, дирчання мотоциклів і сигналу клаксонів, а також як із ними боротися – дізнавайтеся далі.

Шум завжди вважався менш суттєвою формою забруднення довкілля, а люди навіть не підозрюють, який вплив він чинить на здоров’я та життя. Адже таке забруднення зменшує тривалість нашої життєдіяльності на 8-12 років. Ви ще вірите, що це порожні балачки?

Інтенсивність шуму 30-80дБ (від шелесту листків до шуму пилососа або від шепоту до крику на відстані 1 метра) не несе шкоди людському здоров’ю, але вже при 85дБ (шум мотоцикл з глушником або гучний крик) активно впливає на фізичний та психологічний стан людини.

Ми сприймаємо шум по-різному, і велику роль тут відіграє вік, стан здоров’я та умови, в яких перебуває людина. Проте варто зазначити, що шумове забруднення пагубно впливає, і на підлітків, і на дорослих. Різницю ми можемо помітити лише в ступенях погіршення стану здоров’я людини, і найчастіше першими здаються у цьому марафоні за життя підлітки.

korok

Пагубний вплив людина довгий час можемо не помічати, але шум щодня вражає нашу серцево-судинну та нервову систему, порушуючи сон, увагу, підвищуючи роздратованість. А також призводить до:

  • ураження дихальної і травної систем;
  • тимчасової або постійної втрати слуху;
  • порушення здатності сприймати і опрацювати інформацію;
  • змінює фізіологічні реакції людини на стресові ситуації;
  • призводить до депресії.

Опинившись під дією чорного кардинала, який веде свою підпільну гру, ми навіть не противимось цьому. Тоді як у Великобританії досліджують і намагаються усунути скарги мешканців міст на шум, які протягом 20 років зросли у 5 разів.

Проте дослідження західних вчених також показали, що тиша пригнічує і лякає людину. То що ж робити? Ми не можемо повністю ізолюватися від шуму, але зменшити його рівень людство здатне. Так, кожному з нас варто приділяти собі більше уваги: частіше виходити на прогулянки парком, сквером чи лісом, ходити на пікніки, адже дерева це захисні щити від шуму та безкоштовні психологи від депресії.

Наша держава поки що пасе задніх, тоді як у країнах ЄС діє закон, що регламентує рівень шуму в межах згубних 85дБ, проте і там є певні проблеми, які поки що неможливо вирішити. Головною ж метою для українців – не здаватися і йти шляхом розвитку, щоб створити для своїх дітей гідне дитинство у гідній державі. Треба пам’ятати, що все, що ми робимо, ми робимо передусім для самих себе.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…