Чи ви замислювалися, що одного дня не зможете побачити, котра година, яка погода за вікном, знайти улюблені домашні капці чи просто непомітити поріг? Одне із трьох головних відчуттів сприйняття світу людини – це зір. За допомогою нього ми сприймаємо 80% всього, що нас оточує, а також розрізняємо безліч відтінків, не лише речей, а й дій, бо мова тіла людини може розповісти більше, ніж ми уявляємо, потрібно лише побачити, прочитати, збагнути.

Лікарі дедалі частіше публікують невтішні для людства прогнози. Один із них – збільшення кількості людей, які осліпли або мають поганий зір. Прогноз учених на 2020 рік вражає: число незрячих у світі подвоїться і досягне 75 мільйонів (за розрахунками ВООЗ). Ви думаєте, що якось минеться, але якщо вже зараз ми плюємо на здоров’я заради кар’єри, мимовільного задоволення, катастрофічної економії часу… Що далі? Темрява. Ми робимо занадто багато кроків на шляху до мрій, але так мало – для збереження найціннішого скарбу – власного здоров’я.

Зрозуміло, що ви не прокинетесь одного дня незрячими, проте зір невпинно погіршуватиметься, якщо “навантажувати” очі 24 години на добу. Вважаєте, що це неможливо? Але ж ваш смартфон поруч з вами у будь-який час, ви не випускаєте його з рук і моніторите новини чи соцмережі, вирішуєте робочі або сімейні питання. А гаджети, по суті, ваші найголовніші вороги. Щоб передати інформацію з пристрою і донести до нас картинку, яку ми чітко і ясно бачимо, оку потрібно щоразу фотографувати та пристосовувати її, а сама картинка складається з маленьких пікселів, які постійно “блимають”. І напруга зростає. Ви, напевно, неодноразово зіштовхувались із тим, що під час тривалої роботи за комп’ютером у вас починає боліти голова? Це означає, що ваші очі просять відпочинку. Але ми продовжуємо працювати і працювати, відкладаючи відпочинок на майбутнє.

Художники мають гарний зір. Чому? Не лише тому, що не сидять днями за комп’ютером, а й тому, що їхні очі “працюють”. Переводячи погляд із полотна на предмет, який вони зображують, м’язи ока напружуються і під час постійного навантаження тренуються, чого вони ніяк не можуть робити під час того, як ви “втупились” у монітор. Сприймаючи важливу чи не дуже інформацію, ми інколи забуваємо навіть блимати очима, щоб унеможливити пересихання рогівки та слизової оболонки ока. При щоденній роботі за комп’ютером м’язи очей не напружуються і з часом слабшають, що призводить до втрати гостроти зору. І ніякі окуляри для комп’ютера чи краплі не допоможуть, адже їхнє завдання полягає в іншому.

Насамперед безліч крапель, які пропонують офтальмологи, лише зволожують оболонку ока та підживлюють його вітамінами. Це непоганий ефект, особливо, коли ви часто контактуєте з комп’ютером, планшетом чи смартфоном під час роботи, адже, як я вже зазначала, ми забуваємо інколи навіть кліпати, і захисна оболонка очей пересихає. Якісні окуляри для роботи зменшать напругу, але відпочинок очам вони не забезпечать, тож не варто про це забувати. Відволічіться, випийте філіжанку кави, прогуляйтесь, проте ліпше зробити зарядку для очей, адже так ви зможете вбити одразу двох зайців: очі відпочинуть, а м’язи не будуть втрачати своєї природної пружності. Вправи надзвичайно прості, зате ефективні.

По-перше, відкладіть подалі смартфон, планшет чи комп’ютер.

По-друге, закрийте очі і хвилину посидіть із заплющеними очима, а потім покладіть долоні на очі і ще хвилину посидіть так.

Третя вправа полягає у тому, що ви знаходите якийсь предмет, який розташований далеко від вас, та близько, і переводите погляд із одного на інший.

Четверта вправа – коло очима: з одного боку, вгору, в інший бік та вниз; і так декілька разів.

І п’ята, остання вправа –  це “бігати” очима із однієї діагоналі в іншу, із правої в ліву.

Після цих вправ обов’язково швиденько покліпайте очима, і ви знову можете працювати зі спокійною совістю. Це все займе у вас максимум 5 хвилин, але у майбутньому ви будете серед тих, хто зможе похвалитися гострим зором. Бережіть себе!Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…