Іноді жінка після тривалого очікування коханого або просто від надлишку почуттів робить фатальну помилку: бере на себе активну роль у парі. Роблять цю помилку зазвичай самодостатні, успішні в усіх інших галузях представниці прекрасної статі. Звичка все вирішувати самостійно і тримати під контролем грає поганий жарт у питанні стосунків. Адже якою б не була жінка сильною, пара їй потрібна саме для того, щоб була можливість відчути себе слабкою, але в гарному розумінні цього слова.


Історично склалося так, що про ту гендерну рівність, за яку зараз модно боротися, ніхто раніше не знав. Чоловік забезпечував сім’ю, на ньому лежала відповідальність за прийняття всіх важливих рішень і в родині, і в суспільстві. Жінці була відведена роль берегині домашнього вогнища, матері, надійного тилу. Ми не будемо зараз обговорювати всі плюси і мінуси таких стосунків. Скажемо тільки, що вони надійно відклались на підсвідомому рівні, особливо у чоловіків. Тож нині і виникають проблеми у пар, де, здавалося б, все є: палкі почуття, краса, успіх, гроші. Якщо роль лідера в такій парі жінка спочатку або поступово взяла на себе (зауважте, з кращих побажань або через  особливості свого характеру), рано чи пізно чоловік, якщо він не альфонс, проявить свій справжній характер і піде шукати ту, яка дозволить йому відчути себе в активній ролі.

Головна помилка закоханих жінок у парі, де чоловікові відведена пасивна роль (він просто дозволяє себе любити) полягає у тому, що вони не враховують цього простого факту. Стосунки двох – витвір мистецтва, де авторство повинно належати двом, в ідеалі жінка – тільки співавтор. Дозвольте чоловікові вирішувати питання, починаючи від елементарних: куди і коли піти (звичайно, в розумних межах) і закінчуючи більш глобальними рішеннями щодо вдосконалення або зміцнення ваших стосунків. “Ну знаєте! –  вигукнуть деякі читачки, – я що, повинна ходити на футбол і риболовлю чи вічно чекати пропозиції руки і серця?”. Звичайно, ні. Партнер, який цікавиться вашим життям і вашими вподобаннями, не стане вас прирікати на такі “муки”. З іншого боку, якщо ви плануєте жити разом довго і щасливо, бажано, щоб ви розділяли інтереси вашого обранця.

Часто буває, коли пара, в якої на перший погляд все ідеально, раптом розпадається. Якщо проаналізувати ситуацію, виявиться, що в більшості випадків жінка була головною: вирішувала, чим займатися, з ким зустрічатися, що одягнути й куди піти. Чоловікові не залишалося свободи вибору. Спочатку його може все влаштовувати, адже приємно відчувати таку турботу і любов, але поступово це починає напружувати. Йому хочеться і самому проявити ініціативу й відповідальність. Ось такий момент не повинна пропустити мудра жінка, яка піклується про стабільні стосунки. Повірте, люблячий чоловік зможе вивести їх на якісно новий рівень, тільки дозвольте йому це!

Якщо цей переломний момент і таке бажання будуть пропущені, а ще гірше – проігноровані – образа на заборону виконання споконвічно провідної чоловічої ролі підштовхне його до припинення стосунків, де він – тільки об’єкт любові.

Ось і виходить, що з кращих міркувань ми власними руками риємо яму, де будуть поховані наші стосунки. Ще не пізно задуматися, переосмислити ваші партнерські ролі, і тоді ви не будете плакати в подушку, дивуючись: ну що я зробила не так?Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…