Наша планета не схожа на всі інші планети сонячної системи. Її яскраві кольори приваблюють. Одразу помітно, що на ній вирує життя. Але люди не цінують цього. Поруч із технічним прогресом та інтелектуальним розвитком людство “крокує” в екологічну прірву. Лише на початку ХХ століття суспільство замислилось над тим, що природні ресурси не безмежні і природа, як ніколи, потребує вдумливого ставлення й захисту.


Людина для того, аби полегшити та покращити своє життя, кожного дня вигадує щось нове. У стародавні часи одним із знарядь, що дало можливість людям об’єднатись в плем’я, створити комфортне середовище існування, стало дерево. За комфорт доводиться платити: кожне знищене дерево – удар по “зелених легенях” планети. Проте якщо тоді людина намагалася створити умови для виживання, то зараз цілі ліси вирубуються, а на їхньому місці зводяться котеджі для заможних людей. Ці люди думають лише про свої сьогочасні забаганки і не звертають увагу на екологічну ситуацію, яка дає невтішні прогнози на майбутнє.

Ми самі створюємо своє майбутнє і можемо впливати на стан навколишнього середовища. Зараз як ніколи є актуальною проблема забруднення планети. І так неприємно бачити Україну в рейтингу найбільших смітників Європи. Що б не говорили про заводи з переробки сміття та інші способи його утилізації все починається з нас – українців.

Виходячи зі свого помешкання, ви часто (або й завжди – це вже як кому пощастить) поруч помічаєте смітник. І не дивно. Адже кожен українець, за даними екологів, створює майже 330-380 кг сміття. Загалом ми використовуємо продукти одноразового використання, а вони в свою чергу складають 6% усіх твердих побутових відходів, 50% негорючих  відходів та 90% сміття, що не розкладається природним шляхом. Вилучивши велику кількість природних речовин для виготовлення того чи іншого продукту, людина, задля власної зручності, змінює їх настільки, що в майбутньому вони не піддаються природній утилізації.

Не варто вважати, що така невтішна ситуація лише в Україні. Це проблема багатьох країн. Ініціаторами змін виступають не лише органи державної влади, а й самі мешканці міст та містечок. Таким чином значно легше подолати цю проблему, а вона набуває глобального статусу не лише на рівні нашої держави, а й на рівні світу. Велика кількість спеціально створених сміттєзвалищ у розвинених країнах, неефективна переробка сміття у країнах третього світу спричинила виникнення звалищного газу – метану. Він накопичується у смітті, а коли виривається на поверхню, вибухає та горить (згадаймо нещодавну трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі!). Його обсяги настільки великі, що саме звалищний газ вважають однією з причин глобального потепління. Горіння сміттєзвалищ є одним із найбільших чинників забруднення повітря. До того ж сміттєзвалища –  це не лише забруднення, а й поширення таких хвороб, як черевний тиф, дизентерія, холера тощо.

Проте людей ця ситуація не лякає. Українці стають усе вибагливішими і звикають до маленьких зручностей: пластикових стаканчиків, пляшок чи контейнерів, целофанових пакетів для продуктів та ін. Ми все це купуємо і вже на наступний день викидаємо у смітник і добре, якщо це сміття потрапляє до смітника, адже часто помічаємо сміття обабіч дороги, поблизу вокзалів, продуктових магазинчиків та навіть парків.Якщо ми не будемо оберігати Землю, ніхто не зробить це за нас. Ми повинні свідомо слідкувати за тим, що робимо. Безперечно, одноразовий пакет – це зручно, але можна придбати полотняну торбинку і це буде зручніше, екологічніше та економніше. А головне – не доведеться кожного разу платити за те, що забирає роки життя планети й водночас позбавляє вас і вашу родину чистого довкілля.

Безліч людей по всьому світу активно гуртуються та пропагують екологічний спосіб життя.  Своїм прикладом вони показують, що це таки можливо і не так складно, як здається на перший погляд. Просто варто пам’ятати банальну істину: чисто не там, де прибирають, а там де не смітять. Вироблення екологічних звичок потребуватиме зусиль, але змінюючи власні звички та поведінку, можна впливати на оточуючих і досягти  вражаючих результатів.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…