Мабуть, кожен з нас неодноразово ловив себе на думці, якими ж гарними є усмішки акторів із американських кінострічок?! Минуло кілька десятиріч після розпаду Союзу і, як з’ясувалося, голлівудська посмішка в Україні, є значно доступнішою, аніж в Америці.

Пригадайте, скільки ваших друзів та колег, які роками живуть закордоном, щойно приїхавши, відразу записуються на прийом до стоматолога?! Аби дізнатися усі медичні таємниці, як отримати ідеально рівні зуби, а відтак найгарнішу у світі усмішку, ми звернулися до Ірини Березовської, кандидата медичних наук, лікаря-ортодонта стоматологічної клініки «Гармонія», автора проекту “Студія усмішок Ірини Березовської”


– Ірино, як гадаєте, чому існує така велика різниця у вартості послуг на стоматологію та ортодондію в Україні та закордоном?

– Ми успадкували розуміння того, що медицина безкоштовна ще з часів Союзу. Тому навіть нині місія лікаря знецінена. Люди не звикли платити за здоров’я, красу. Їм зрозуміліше купити собі дороге авто, ніж поставити своїй дитині брекети або якісну (відповідно дорогу) пломбу.

Закордоном люди дуже серйозно ставляться не лише до свого здоров’я, а й зовнішності. Звісно, що усмішка відіграє першочергову роль у сприйнятті людини. Іноземці розуміють, що важливо мати гарні, рівні й білі зуби. У їхньому суспільстві це неписаний синонім успішності та фінансового добробуту. І на це грошей ніхто не шкодує!

ulybkaУ США я майже не бачила людей із кривими або некрасивими зубами. Вирівнювання зубів, відбілювання, естетичні реставрації – це «пунктик», якого дотримується кожен американець.

Ці послуги недешеві, проте вони затребувані і зрозумілі. У країні існують навіть програми страхування, які частково покривають витрати на стоматологію, зокрема й  естетичну.

Зараз в Україні є всі сучасні технології та матеріали. До того ж наші фахівці використовують у своїй практиці ті ж матеріали і навики, якими послуговуються медики закордоном. Відтак, є всі передумови, щоб запропонувати клієнтові високоякісну стоматологічну допомогу згідно з усіма європейськими вимогами!

– Новітні способи відбілювання зубів, якими вони є?

– Немає єдиної універсальної системи, яка б підійшла стоматологам за всіма параметрами. Існує кілька систем і технологій для професійного відбілювання.

Сама процедура – це вплив на зуби спеціальних відбілюючих гелів. Вони проникають всередину зуба і за рахунок хімічної реакції освітлюють його структуру

Професійне відбілювання можна розділити на офісне і домашнє.
Кабінетне або офісне відбілювання дозволяє швидко відбілити зуби відразу в кріслі стоматолога. Для цього застосовують лампи теплого чи холодного світла або лазер. Іноді необхідно повторити процедуру кілька разів для досягнення кращого результату.

У випадку домашнього відбілювання за зліпкам зубів пацієнта виготовляють індивідуальні м’які капи для відбілювання. У кожну капу накладають відбілюючий гель низької концентрації. Капа вдягається на ніч (для досягнення ефекту зазвичай достатньо 6-12 ночей). Цей метод викликає мінімальну чутливість, і є найощаднішим із існуючих. Ефект відбілювання тримається 2-4 роки. Залежно від стану зубів можна освітлити їх на 8-12 відтінків.

– По телебаченню рекламують чимало засобів для самостійного використання у домашніх умовах. Як ставитеся до цього?

– Справді, виробники пропонують різні види гелів, лаків, смужок для самостійного відбілювання зубів. Ставлюся до них дуже обережно! Самостійне застосування цих засобів може завдати істотної шкоди здоров’ю.

Важливо пам’ятати, що відбілювання зубів, як і будь-яка медична маніпуляція, має проводитися лише після консультації з лікарем-стоматологом, який порекомендує вам методику, яка підходить саме вам. Тільки так можна звести до мінімуму побічні ефекти та ускладнення і отримувати задоволення від своєї яскравої білосніжної посмішки!

– Якими є рекомендації медиків пацієнтам, у яких нерівні зуби?

Залежно від різновиду проблеми, стадії та віку пацієнт може обрати кілька варіантів для того, аби позбутися нерівності зубів. Йдеться про пластинки, брекети (є багато різновидів) та капи.

У діток нерівні зуби можна виправити за допомогою знімної або незнімної пластини, трейнера, часткової брекет-системи. Дитячий вік унікальний, тому грамотне ортодонтичне лікування саме в дитячому віці дозволить уникнути дорогого й складного лікування у подальшому.

– Коли ви радите лікування пластинами?

Найчастіше лікування пластинами застосовують у дитячому віці. Вперше дитину слід привести на консультацію до лікаря-ортодонта у 7-річному віці. Навіть, якщо вам здається, що все добре

rebenok-na-osmotreУ цей період починається зміна зубів і активне зростання щелеп. Саме в цей час варто починати лікування, якщо воно необхідне. Найчастіше існує проблема нерівних зубів і неправильного прикусу.

Батьки говорять, що молочні зубки були рівні, а почали рости постійні – і їм немає місця. Пластинами можна створювати місце для прорізування постійних зубів. Можна розширювати вузьку щелепу. Це дасть не лише місце для зубів, але й розширить дихальні шляхи, тож дитині буде легше дихати носом і вона менше хворітиме.

Пластинами можна виправити неправильний прикус за рахунок стимуляції росту і розвитку щелеп. У дітей це дуже ефективно. Це значно покращує зовнішність дитини, підвищує її самооцінку, робить її більш здоровою. Пластини допомагають уникнути дорогого і тривалого лікування в старшому віці.

У випадках перехресного прикусу або мезіального (коли нижні зуби і нижня щелепа виступають вперед), лікування слід починати негайно. У мене були зовсім маленькі пацієнти (3 роки). Проте частіше лікування потрібне з 7-річного віку.

 

– Якими є конкретні медичні покази щодо застосування пластинок?

– Ви помітили незначні зміни в формі зубів і прикус;
– Не всі зуби ростуть рівно і зубний ряд викривлений;
– Дитині більше 3-х років,  вона постійно гризе нігті, смокче соску або палець;
– Дитина хворіє, частими є лор-захворювання;
– Дитина часто дихає ротом і будь-які переконання дихати носом безрезультатні;
–  Дитина займається з логопедом і дефекти мови складно піддаються виправленню;
–  Між зубами є проміжки, які псують усмішку і в них постійно застрягає їжа;
–  Щелепа виглядає вузькою і маленькою і для постійних зубів мало місця. Необхідно активізувати ріст щелепи, щоб помістилися постійні зуби;
–  потрібно стимулювати або стримувати зростання верхньої або нижньої щелепи для виправлення неправильного прикусу;
–  Ви носили брекет-систему і тепер необхідно закріпити результат;
–  Ви шукаєте найекономніший спосіб вирівнювання зубів.

– Пластини відомі дуже давно. Чи справді вони досі мають якісь переваги для пацієнта в порівнянні з іншими ортодонтними засобами?

– Насправді переваги є, і значні. Насамперед саме пластини можна використовувати в ранньому дитячому віці для стимулювання зростання щелепи. У ряді випадків пластину можна знімати, що значно полегшує психологічні чинники лікування і догляд за зубами.

Важливо, що саме пластини коригують всі види неправильного прикусу у дітей і вирівнюють зуби. До того ж знімну пластинку самостійно знімати і одягати можуть навіть маленькі діти. Часто медики радять зробити пластинку за індивідуальним дизайном вашого малюка. І попри все – це найекономніший варіант вирівнювання зубів у дітей і підлітків.

– Чому діти не люблять носити брекети, ваші спостереження?

– Діти (власне, як і деякі дорослі) переживають, що брекети видно на зубах, при усмішці. Вони хвилюються, що однокласники і однолітки будуть сміятися і дражнити їх. Хоча якщо у дитини криві зуби або є зміни зовнішності через неправильний прикус, її теж дражнять. Тоді діти самі просять поставити їм брекети.

Варто сказати, що пластина заважає дитині лише протягом перших кількох днів. Далі малюк звикає і неприємні відчуття зникають цілком. Для наочності я показую на консультації, як виглядають брекети на зубах і разом вибираємо ті, які найбільше підходять.

Розуміючи, що в кожному віці є свої психологічні особливості сприйняття своєї зовнішності та ставлення до ортодонтичного лікування, я вивчала це питання і у 2012 році захистила дисертацію на тему: “Індивідуально-типологічні особливості ортодонтичних пацієнтів їх психологічний супровід та корекція”. Окрім цього, я є автором унікальної методики “Стоматолог – улюблений лікар, без страху, сліз, переконань”. Тож набуті знання допомагають мені в щоденній роботі. Адже для ортодонта дуже важливо знайти підхід до кожного!

– За яких обставин радите пацієнтові скористатися брекетами?

– Коли присутнє порушення зубного ряду, яке вимагає коригування – криві зуби, неправильний прикус. Також, коли не вистачає місця в зубному ряду для встановлення зубного імплантату. Якщо у пацієнта виникає дискомфорт із проміжками (щілинами) між зубами і він хоче їх позбутися. Якщо людині не підходить використання і носіння знімних апаратів (капів, пластинок) і вона не може контролювати процес лікування.

metallycheskye-breketyКоли у пацієнта вузька щелепа або виражена скупченість зубів, іноді може знадобитися видалення. У цьому випадку саме брекет-система найоптимальніший метод лікування.

Сьогодні можна підібрати брекети на будь-який смак: починаючи від маленьких залізних, до прозорих сапфірових і невидимих внутрішніх лінгвальних.

– Що таке капи?

– Лікування капами – один із методів сучасної ортодонтії, який все більше набирає популярності. Це знімне пристосування, яке щільно повторює форму і розмір зубів. Матеріал цілковито безпечний і гіпоалергенний (результати дослідження провідних ортодонтичних клінік світу підтверджують, що капи не викликають алергічних реакцій).
Виготовляють їх вакуумним методом термоформування з тонких, прозорих, полімерних пластин. Завдяки цим технологіям метод настільки точний, що можна розрахувати чітко цілеспрямований тиск на кожен зуб, завдяки чому ваші зуби стають рівними і красивими.

– Пацієнтам із якими проблемами ви порадите саме ці засоби?

– Я рекомендую звернути увагу на капи насамперед тоді, коли пацієнт бажає, щоб його лікування минуло непомітним для оточуючих – тож носіння кап – ідеальний варіант. Адже за потреби на важливу зустріч чи день капи можна зняти, вдягти їх наступного дня і це не позначиться на лікуванні. Крім цього, носіння кап зовсім не впливає на дикцію та «чистоту мови». Ними радо користуються актори та телеведучі.

 І ще один важливий чинник – капи зовсім не заважають чищенню зубів, тому це кращий метод для пацієнтів, які дуже скрупульозно ставляться до гігієни ротової порожнини.

Дуже сподіваюся, що  з часом у нас люди також призвичаяться до думки, що усмішка – важлива передумова успіху чи не кожної важливої зустрічі, приватного життя та впевненості у собі. Тоді врешті зникне порівняння із американською усмішкою, бо в нас це також стане повсякденним явищемСподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…