У житті вона спробувала дуже багато занять. Адже народилася в інтелігентній сім’ї, де вважали, що обрана професія має годувати все життя. Проте не так стало, як гадалося. На початку 90-х, коли бюджетним працівникам перестали платити, вона пішла в декрет і більше до роботи логопеда не повернулася.
Після декрету вирішила піти «у вільне плавання». Де лише не працювала! Була адміністратором в стоматологічній клініці, бухгалтером, начальником відділу збуту, займалася мережевим маркетингом, стала бізнес-тренером, відтак відкрила свою крамницю та власний салон краси.
Сьогодні вона відомий лайф-коуч, консультант з питань карми і долі, йога-терапевт.
Показником життєвого успіху Ірина Кінзера вважає баланс матеріального та духовного, поєднання зовнішнього та внутрішнього відчуття успіху, а ціллю всіх життєвих шляхів – наближення душі до Бога.


– Ірино, коли зрозуміли, що життя потребує активних змін?

– Був час, коли я постійно перебувала у відрядженнях. Якось дорогою до Дніпра отримала смс від сина. Досі не можу без сліз згадувати той момент… Це було, неначе грім серед ясного неба! Він просто написав: «Мамулічка, я дуже тебе люблю і скучаю»… І раптом я усвідомила, наскільки мені його не вистачає. Бо за всіма своїми справами, угодами, домовленостями та зустрічами я вже забула, коли бачила сина. Ми спілкувалися дуже часто, але винятково телефоном!

Я не могла пригадати, коли ми з сім’єю просто сиділи разом, підтримували одне одного в починаннях, ділилися новими емоціями та досвідом. Зрозуміла, що в гонитві за успіхом втрачаю набагато важливіші речі. Додому повернулася з чіткими пріоритетами і рішенням привести життя до здорового балансу

– Як знайшли свої керунки діяльності – йогу та консультації з питань карми і долі?
– Знаєте, років до 30-ти у мене було таке «розкішне» навчання, такі прекрасні «вчителі» … – у переносному сенсі слів. Тож я дечого не розуміла і сприймала все, що зі мною траплялося, як найжахливіше, що лише могло статися.
Уявіть, в 23 роки я народила дитину і через тиждень дізналася, що мої батьки вирішили розлучитися… Через якийсь час я втратила найближчу людину –бабусю. Ще через рік із життя пішла моя мама…
Батько одружився, а я не могла йому пробачити цього вчинку, категорично відмовилася спілкуватися з ним та його новою дружиною.

Тоді і мій шлюб тріщав по швах. Суцільне напруження, втрати, стрес, робочі навантаження – все це призвело до болів у спині. Так в моєму житті з’явилася йога й медитація. Зізнаюсь, спочатку я не вважала, що це якась суттєва духовна практика. Для мене це були просто фізичні вправи, які позбавляли мене болю

Спочатку мій стан покращився фізично. А вже потім я відчула, що зцілюється моя душа. Що я як особистість змінююся. Я відновила стосунки з батьком і з вдячністю ставлюся до всіх моїх життєвих «вчителів».

– Схарактеризуйте кілька основних напрямків, в яких працюєте щодо покращення карми?
– Якщо не знаєш, що саме покращувати, то й не знатимеш, що із цим робити. Я завжди кажу, що всі проблеми людства від невігластва. Треба наробити купу помилок, і я не виняток, щоб отримати безцінний досвід. І вже після цього щось починаєш розуміти та робити правильні висновки.
Говорячи про карму, насамперед, хочу пояснити, що КАРМА, це не страшне заморське слово, а ваші думки, емоції, слова та дії. Це все, з чого складається ваше ЗАВТРА.
Пройдімося простими прикладами. 30 кілограмів зайвої ваги «не наростуть в один день», все відбувається поступово. Коли сьогодні ви п’єте каву літрами, зловживаєте цигарками, тож не треба бути ясновидцем, щоб зрозуміти, які хвороби ви провокуєте самі для себе в майбутньому.
Звісно, ми можемо злитися на наше оточення, мовляв такі-сякі. А насправді, варто придивитися до них уважніше. Риси, які вам подобаються в інших, як і ті, що неймовірно дратують – 100% притаманні й вам також. Проте одразу це зрозуміти та прийняти буває важко, бо правда про себе не така вже й солодка.

Не треба думати, що я такий розумний, а весь світ такий дурний. В кожного наслідку є причина. Щоб вас не ображали, не ображайте самі, щоб про вас не пліткували, не пліткуйте і ви, бо що посієш, те й пожнеш, – от що таке КАРМА. Бо ж все, що ми робимо комусь іншому, доведеться пережити нам самим

Часто зауважуєте, як ваш чоловік кричить на дитину? Зупиніться й подумайте – а ви не кричите? Син не слухає, перебиває? А ви завжди уважні і маєте терпіння вислухати, щоб не перебити когось? Когось із чоловіків дістала зауваженнями дружина, а ви самі взірець легкого характеру?

На своїх консультаціях за методом Ладіні я глибше пояснюю чому та чи інша ситуація склалася в житті, які причини і до яких наслідків призводять…

– В чому полягає діагностика карми за методом Ладіні?
– Раніше я вірила в астрологію, аж поки не познайомилась з дівчиною, з якою в нас була одна дата народження. До того ж ми з нею народилися в одному місці. Вона все життя жила там, вийшла заміж, нікуди не їздила і буквально просиділа все життя за одним столом. В той час як я об’їздила багато країн і навіть континентів, змінила безліч галузей діяльності, вийшла заміж, розлучилася, ще раз вийшла, заснувала свій бізнес, навчалася і працювала за кордоном, змінила місто проживання. Прогнози астрологів не збувалися, бо наші особистості та сценарії життя відрізнялись як плюс і мінус. Я шукала відповіді на мої життєві питання: «Чому так сталося…?», або «Боже, за що мені це…?», і знайшла їх, коли осягнула цей метод.

Отож, метод Ладіні базується на характеристиках 22 енергій всесвіту. В кожній людині вони сплетені унікальним малюнком і кожна душа має своє призначення. Кожна дата народження людини має індивідуальний набір енергій, які є нашими підсвідомими програмами і визначають призначення душі

Програми не є хорошими або поганими, у кожної є позитивні і негативні виявлення. Якщо людина реалізує свій потенціал в плюсі, вона щаслива, здорова, живе в достатку. І навпаки, якщо в людини немає сім’ї, або є хвороби, погані взаємини, борги – людина не розуміє свого призначення, йде невірним шляхом і реалізує себе в мінусі.
Оскільки кожної миті життя ми робимо гідний або навпаки хибний вибір, дві людини з однією датою народження мають різне життя. Все залежить від того, як саме людина відтворює свій потенціал і наскільки вона духовно пробуджена. За допомогою цього методу спеціаліст може читати людину, як книгу. Може дати відповіді на будь-які життєві запитання.
До речі, саме завдяки цьому методу я не просто відновила стосунки з татом, але дійсно змінила ставлення до нього. Дякую Богові, що все приходить своєчасно: і уроки, і Вчителі.

– Яку цікаву інформацію фахівець ще може взяти із дати народження?
– Яка ви особистість, як вас сприймає оточення, які ваші сильні та слабкі сторони, ваші вподобання, прагнення, призначення душі. Звісно він побачить, яким є ваше призначення для інших, яка сфера принесе гроші, якого партнера ви підсвідомо шукаєте, як можуть складатися ваші сімейні відносини, чому немає стосунків, або дітей, які у вас випробування, які можливості, від чого ваші захворювання. Практично всі життєві питання «Чому?» можна прочитати завдяки цьому методу.

– Як ви поєднуєте консультації по кармі з коучингом і в чому ваші професійні фішки?
– Я вивчила йогу та ведичні знання й поєднала їх з сучасними езотеричними та психологічними постулатами. Заняття медитацією теж дають певні переваги. Тож врешті отримала своєрідний симбіоз стародавнього та сучасного.

Особисто мене життя дуже загартовувало, я пройшла через багато життєвих іспитів. Часто чую від друзів про свої пригоди-поневіряння, що начебто я поєднала декілька життів в одному. Тож насамперед я не просто ділюся знаннями, а розповідаю те, що дійсно допомагало мені змінити ситуацію та виправити певні обставини довкола себе

Коли на консультаціях я чую болісні історії, то відразу ловлю себе на думці: «І я там була! Інколи треба опуститися на саме дно, щоб зручніше було відштовхнутися! Тримай мою руку!» Кожна людина приходить до мене зі своєю історією, і відтоді, як в моєму житті з’явився метод Ладіні, я не веду традиційні коуч-сесії, а розглядаю індивідуальну матрицю клієнта за його датою народження в контексті його запиту. Коли є така потреба, додаю до  консультації  елементи коучингу.

– Чи часто одним з етапів стає йога?
– Всі випадки дуже індивідуальні. Проте логіка процесу подібна і зрозуміла – після традиційного коучингу людина має покроковий план до рішучих дій, а сили, щоб рухатися не має, а це показник того, що в людини багато стресу і надто мало енергії. В такому випадку треба почати з йоги, розслабити тіло, привести його до балансу з душею і розумом, наповнитися життєвою енергією і тоді шлях до цілі й позитивних змін відбудеться легко та природно. Тому, запрошую на мої заняття у Львові, які адаптовані для жінок будь-якого віку і будь-якого рівня підготовки. Фізичне навантаження підбирається індивідуально. Обов’язкові дихальні практики, відпочинок і медитація сприяють покращенню здоров’я, настрою, зовнішнього вигляду і життя в цілому.

– Для кого підійдуть Ваші семінари про стосунки?
– На створення цих семінарів мене надихнули мої подруги і клієнти, ну і звісно, робота над особистими помилками, які я наробила свого часу. За відгуками клієнтів інформація, якою я ділюся, корисна всім.

Одного разу після семінару до мене підійшов чоловік і сказав: «Аби я раніше знав те, про що ви розповіли, я б не втратив сім’ю»

Я часто спілкуюся з успішними та незалежними леді, більшість з яких не мають сім’ї, виховують дітей самостійно. Я сама була прикладом бізнес-леді, яка мало не втратила сім’ю. У цьому випадку немає винуватих. Адже коли замислитися, хто виховував наших мам? – Бабусі і прабабусі, які пережили війну, які все тягли самі. Тоді не йшлося про щастя та гармонію, а про те, щоб діти мали тепле та сите дитинство.

Наведу такий приклад. Щоб збудувати будинок треба знати, як це правильно зробити: залити фундамент, розробити проект будівництва. Аналогічна ситуація зі стосунками! Як можна побудувати щось, якщо не знаєш, як будувати, якщо ти не бачив гідного зразка для наслідування?
Тож на своїх тренінгах, семінарах, ретритах я намагаюся поділитися своїм досвідом, навчити культурі взаємин, пояснюючи, що чоловіки і жінки відрізняються не лише фізично, і як, знаючи ці відмінності, варто ефективно взаємодіяти.

Я пишаюся тим, що завдяки моїм семінарам та консультаціям зберігаються сім’ї та покращуються взаємини в багатьох парах

– Якими є ваші поради щодо правильної побудови взаємин із протилежною статтю?
– Всі ми знаємо безліч прикладів, коли жінка хоче, щоб прийшов чоловік і зробив її щасливою. Адже кожен закоханий чоловік хоче зробити вас щасливою. Але завдання жінки не вимагати, а допомогти йому в цьому – без претензій пояснити, що для вас буде щастям, що принесе вам задоволення та радість.

Не вирішуйте свої проблеми за рахунок чоловіка, це нікому не принесе радості. Мабуть багатьом знайомі випадки, коли дівчина мріяла врешті-решт вирватися з-під опіки матері, був один залицяльник, тож аби не залишитися в дівках взяла та й вийшла заміж. Або ж інший варіант: завагітніла від одного, заміж вийшла за іншого, головне – і дитина, і мама «прилаштовані».
Такі варіанти розвитку подій не працюють на довгій дистанції, треба думати не про те, як вийти заміж, а як зробити своє заміжжя комфортним на довгі роки. Тому варто вибирати чесні шляхи. А для цього треба бути відвертою насамперед із собою, любити і поважати себе, і як наслідок, інших.
В житті ніколи не варто приймати поспішних рішень. Намагайтеся з’ясувати перед заміжжям, чи поважає і любить вас обранець? Підкреслюю, не ви його, а ВІН вас! Адже лише в цьому випадку він буде готовий бути вашим героєм, докладати зусиль, змінюватися заради вас, бути найкращою версією вашого мужчини раз і назавжди.

З самого початку стосунків не замовчуйте образи. Без скандалів, спокійно скажіть, що вам не подобається, як з вами не можна поводитися. Часто причиною скандалів є невміння вибудувати особисті кордони, залишати за собою право мати свою приватну територію

Чоловіки дуже відрізняються від жінок, тож жінки не відразу вміють собі дати раду із нестандартними ситуаціями в поведінці. Саме тому я часто моделюю ситуації, пропоную прості та дієві поради на своїх семінарах.
Додам, що ніхто з чоловіків не любить, коли їм вказують, повчають або вирішують за них. Якщо у вас не вистачає терплячості й ви декілька разів щось зробили самі, тож не дивуйтесь, що потім всі решта обов’язків також ляжуть на ваші плечі!
Проте, якщо чоловік таки зробив щось корисне для вас – несподівану покупку, прибирання, будь ласка, обов’язково похваліть його за це! Отримаєте сторицею вдячності!

– Що радите своїм клієнтам, які приходять із проханнями допомогти зрозуміти свою дитину?
– Можу виокремити загальну пораду для матерів дівчат. Бо дуже часто вони хвалять доньок лише тоді, коли ті вимили посуд чи принесли добру оцінку. Тому дівчата виростають не розуміючи своєї цінності, з думкою, що для того, щоб їх любили, їм треба щось робити…
Але насправді правда є іншою. Дівчаткам слід завжди казати, що вони красиві, принцеси, найкращі, лише тому, що вони дівчата, а не завдяки чистій підлозі чи гарній оцінці!
Натомість з хлопчиками все працює навпаки. Траплялося не раз чути: «Ой, який гарний хлопчик!». Тож хлопчик виростає з думкою, що достатньо бути красивим, хоча насправді, якраз хлопчика треба хвалити за те, що він зробив: мамі допоміг, бабусі продуктів купив, кімнату прибрав, уроки вивчив. Він має зростати з думкою «я крутий, коли я захищаю, вирішую, досягаю, допомагаю». Думка спонукає до дії і росте справжній захисник!

– Наведіть кілька прикладів із власного досвіду, коли ваша робота з клієнтами змінила їхнє життя?
Десь півтора роки назад до мене звернулася дівчина, назвімо її Наталею. Вона прийшла на йогу і сказала, що її стосунки з коханим на межі розпаду і вона намагається їх не втратити. Чи допоможе їй йога?
Я відчувала скільки в дівчині стресу, духовних страждань і болю, наскільки вона напружена, скільки сил вона витрачає на те, щоб бути сильною (я сама колись була такою). Я просто запропонувала їй спробувати.
Спочатку Наталя була, неначе їжачок. В той час, коли дівчата в групі багатослівно ділилися своїми відчуттями від занять і медитацій, дівчина вимовляла одне з двох слів – «нормально» або «добре». Зараз ми сміємося з цього. Час минав. Наталя ходила на йогу, відвідувала мої семінари. З нею ми провели індивідуальну консультацію… Вона і зараз є моєю клієнткою, учасницею ретритів і подругою. На її пальці сяє каблучка з діамантом, справи і заробітки її коханого пішли вгору, вони й досі разом. Разом зростають, навчаються, подорожують і надихають один одного. Я дуже люблю цю пару, бажаю їм ще сто років радіти одне одним і жити дружньою сім’єю!
Розповім ще один випадок. До мене звернулася Катерина – журналістка, із запитом, що немає енергії, робота не приносить радості та грошей, живе з татом і не спілкується з мамою. Розглядаючи її індивідуальну матрицю, я побачила, чому саме дівчина має справу з цими проблемами і як їх можна виправити.
Аналогічно, як лікар виписує рецепт, так і я даю інструменти для зцілення. Результат – відновлені стосунки з мамою, нова справа, яка надихає, приносить радість душі та користь іншим людям. Після консультації Катя стала консультантом з питань взаємовідносин дітей і батьків, бо як і я знає, як саме стосунки з батьками впливають на життя. Я дуже пишаюся нею!

– Які ретрити зараз є найпопулярнішими?
– Щосезону я організовую виїзний ретрит для жінок, де ми займаємося йогою, відпочиваємо, спілкуємося, робимо жіночі оздоровчі практики, пізнаємо щось нове за темою ретриту (взаємини, самоцінність, способи покращення карми), набуваємо нового досвіду, друзів, ділові контакти.
Ми сміємося і плачемо, співаємо і танцюємо, пізнаємо себе. Після ретриту повертаємося додому оновленими, помолоділими, збагаченими і радісними.

Найближчій ретрит в Карпатах відбудеться 25-28 травня, запрошую всіх охочих долучитися!

Детальну інформацію можна дізнатися на моїй сторінці у Фейсбуці https://www.facebook.com/irina.kinzera; відгуки про ретрит – на сайті http://irinakinzera.yoga-vip.club/uk (в розділі Заходи).
– Наближення душі до Бога – що під цим розумієте для себе?
– В давнину церкви завжди будували на височині. Відтак дорога вгору завжди вела до Бога, а дорога вниз – від Бога. Я впевнена, що невипадково світ створений дуальним, де є чорне і біле, щастя і горе, розвиток чи деградація. Кожної миті свого життя ми робимо вибір: добрий чи хибний, наближаючись чи віддаляючись від Бога.
Для мене наближення до Бога – це насамперед вдячність, по-друге, розуміння, що життя – це великий дар і милість, по-третє, чесність із собою та людьми і довіра, що в кожній миті мого життя присутній Бог.

– Пізнання себе і своєї цінності – чому це важливо для кожної людини?
– На мою думку не існує інших шляхів бути щасливим. Дуже часто в дитинстві людина мріє стати кимось, але батьки вважають, що це не престижно. Тож нав’язують дитині своє бачення. А інколи, не враховуючи інтереси дитини, просто обирають, куди йти вчитися, як жити, з ким іти до шлюбу….

І от живе така «правильна дитина» дорослою, правильною і нещасливою. Бо її життя залежить не від її бажань і прагнень душі, а від нав’язаних очікувань батьків і оточення

 

Я дуже часто зустрічала людей, які відчувають, що живуть неначе не своїм життям, не там і не з тими. Коли я запитувала: «Як саме ви хотіли б жити?», вони навіть відповіді не мали, бо не знали, що в житті можна збудувати щось за власним сценарієм.
Тому так важливо пізнавати себе, свої бажання, цінності, прагнення. Саме розуміння себе, своєї цінності, своїх стосунків з Богом є фундаментом для щасливого життя.

– Як почати радіти життю і знайти свою стежку?

– Ви помічали, що наші думки завжди перебувають десь – у минулому або в майбутньому? Ми тривожимося про майбутнє та шкодуємо за минулим. Забуваємо про елементарне відчуття щастя. Наш мозок, як божевільна мавпа, скаче з минулого в майбутнє і ніколи не зупиняється на теперішньому моменті життя

Натомість саме в цей момент ви маєте безліч причин для щастя! Для всіх своїх друзів та колег підказую один дієвий спосіб: декілька разів на день зупинятися й просто фіксувати свою увагу на тих позитивних речах, які ви вже маєте в цей момент: їжу, дім, живих батьків, очі, руки, ноги – не дарма кажуть, що жалітися на відсутність черевиків може лише той, хто має ноги! Тож будьте вдячними за кожну дрібничку, якою насичене ваше нинішнє буття!..