Багато хто погоджується з думкою “не сотвори собі кумира” і вважає, що ідеалізація об’єкта нашого захоплення нічого хорошого не приносить. Але це не завжди так. Ми пропонуємо вам розібратися, якими бувають позитивні та негативні сторони цього питання.

Ваша дитина або знайомий захоплюється творчістю певного артиста? Або часто говорить про іншу відому особистість? Якщо відповідь ствердна, це ще не означає, що їй треба читати нотації і переконувати, що варто якнайшвидше звільнитись від цієї “фанатичної залежності”. Для початку варто детально розглянути ситуацію і з’ясувати, як насправді позначається на людині її захоплення кумиром. Це призведе до розуміння основного – чи це усвідомлена прихильність, чи відчайдушний фанатизм з відтінком самозабуття.

1.    У людини підвищується настрій, коли вона відвідує події з участю кумира чи просто переглядає фото і відео з ним. Після спілкування з кумиром вона щаслива і відчуває натхнення. Звісно, це добре.

2.    Вчиться йти до своєї мети. Наприклад, людина дуже хоче познайомитися зі своїм кумиром і запам’ятатися йому. Це стає її метою і вона шукає шляхи досягнення бажаного. Позитивним цей момент є, звісно, при застосуванні методів у межах розумного.

3.    Людина прагне розвинути в собі ті позитивні якості і вміння, які є в кумирі. Поширена така думка: все, що людина бачить в кумирі, закладене і в ній самій, але ці здібності потрібно розкрити. Чудово, якщо об’єкт захоплення спонукає людину до саморозвитку і нових знань.

4.    Іноді кумири впливають на вибір професії. Наприклад, кумир-хореограф спонукатиме людину серйозно зайнятися танцями і зробити це основною справою життя.. Але можлива ситуація, коли бути ближчим до кумира стає єдиною мотивацією йти у професію.  Людині важливо усвідомити, чи вона насправді хоче займатися даною справою у подальшому, добре зваживши всі “за” і “проти”.

5.    Людина мріє, розвиває уяву. Це допомагає нам “притягувати” в життя позитивні і бажані події. Важливо приділяти час відпочинку та мріям, адже інколи ми повністю розчиняємося у буденних справах, забуваючи про це.

6.    Якщо людина сліпо наслідує свого кумира і повністю “розчиняється” в ньому, забуваючи про реальність – це негативна ознака. Треба пам’ятати, що життя різноманітне і навколо нас є безліч цікавинок. А кожен із нас – це індивідуальна особистість.

7.    Завдяки фан-клубам можна знайти нових друзів. Нові знайомства – це завжди чудово, тим більше як мінімум один спільний інтерес у вас уже є. Можливо, якраз захоплення кумиром принесе людині зустріч з її другою половинкою чи з майбутнім найкращим другом/подругою.  Життя любить робити несподівані сюрпризи!