Фантастичний світ образів Марії Примаченко, унікальність її живописної техніки, органічне поєднання язичницьких, народних і сюрреалістичних мотивів, філософські пошуки, неповторна кольорова гамма і, звісно, її «фірмові» фантастичні чудовиська та птахи – всі ці складові забезпечують самобутність і геніальність української мисткині.


Портал Мегаполіс побував на ретроспективній виставці робіт Марії Примаченко «Неосяжне», яка проходить у «Мистецькому Арсеналі».

До експозиції увійшли понад 300 творів видатної художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва. На виставці експонують роботи, які були створені у різні періоди творчості Марії Примаченко. Крім живопису на виставці демонструються керамічна скульптура її авторства та альбоми з малюнками художниці. Загалом кількість творів Примаченко становить майже п’ять тисяч, більшість з яких зберігаються у приватних колекціях.

Як зазначила директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Адріана Вялець, 97% художніх творів, що є нашим національним надбанням, нині не доступні для огляду широкому загалу. Через брак виставкових площ їх зберігають у фондах музеїв.

Збагнути мистецький феномен Марії Примаченко можна до 13 березня.

Читайте також: До джерел “вольності” Івана Марчука

This slideshow requires JavaScript.