4 квітня в Щербенко Арт Центрі відкриється нова виставка “Деперсоналізація” українського художника Віктора Сидоренка, на якій будуть представлені скульптури та серія картин.

Історія пам’ятає проект художника з такою назвою: ще в 2008 році скульптури-клони “людини в кальсонах” – персонажа-візитівки Сидоренка з’явилися на алеї Малевича, вулицях Січових Стрільців та бульварі Лесі Українки в Києві, в 2009 році – на Єлисейських Полях у Парижі, а в 2014 році – в аеропорту Бориспіль.

Тепер скульптури знайшли ще один вимір – на авторських полотнах. Художник створив серію живописних робіт з легко впізнаваними локаціями Лондона і Берліна, Парижа і Венеції, Афін і Києва. Ці місця він немов запозичує з ретро фотографій ХІХ і ХХ століть і заповнює клонами, позначаючи проблеми політики мультикультуралізму, відкритих кордонів та толерантності в знайомих обрисах європейських міст.

Серед них ми обов’язково помітимо героя або персонажа художника, який відрізняється внутрішнім світлом, він немов чужий серед своїх або навпаки. Це та сама “людина без властивостей” – типова, але особлива; знеособлений (безликий?), але з пронизливим поглядом. Людина, яка шукає себе в табуйованому минулому, глобалізованому сьогоденні та постгуманістічному майбутньому.

Проект “Деперсоналізація” триватиме в Щербенко Арт Центрі до 6 травня.