У червні Національна опера порадує своїх шанувальників прем’єрою балету «Юлій Цезар». Також на прихильників оперного мистецтва чекає одна з кращих опер Г.Доніцетті  «Любовний напій». У проекті «Сліпуча молодість класики», прем’єрний показ якого відбувся у березні, глядачі зустрінуться з молодими і талановитими солістами опери та балету. А балет «Баядерка» подарує знайомство з одним з феноменальних танцівників сучасності Маком Брукліном, який разом з примою Литовського національного театру опери і балету Олесею Шайтановою виконають головні партії.

9 червня – опера «Любовний напій» (Г.Доніцетті)

Два тижні – ось скільки часу було потрібно Гаетано Доніцетті, щоб на суд глядачів було представлено оперу «Любовний напій». Зміст твору побудовано на зіткненні різноманітних несподіванок, що в підсумку призводить до позитивного фіналу. Прем’єра відбулася на сцені міланського «Ла Скала» 12 травня 1832 року. Це був один з найяскравіших прижиттєвих творчих тріумфів молодого, на той час дуже щасливого і піднесеного, захмелілого від кохання до дружини Вірджинії Гаетано Доніцетті, який писав цю музику не лише для театру, але й для коханої жінки.

Опера сповнена тонкого гумору, душевних переживань. Вона наповнює радістю, зачаровуючи своєю легкістю та унікальністю. Саме тому ця опера часто з’являється на найвідоміших світових сценах як у своєму класичному, традиційному вигляді, так і в різноманітних сучасних інтерпретаціях.

Прем’єра на київській сцені відбулася 26 червня 2009 року.

Головні партії виконують: Лілія Гревцова (Адіна), Сергій Пащук (Неморіно), Ольга Матушенко (Джаннетта), Михайло Кірішев  (Белькоре), Дмитро Агеєв  (Дулькамара) та інші.

17 червня – концерт «Сліпуча молодість класики»

Прем’єра концертної програми «Сліпуча молодість класики», присвяченої 150-річному ювілею театру, відбулася в березні цього року та мала у глядачів неабиякий успіх. І не випадково, бо це чудова нагода побачити усіх молодих талановитих солістів опери та балету, зірки яких лише сходять або вже яскраво сяють на мистецькому небосхилі.

Учасники проекту: Денис Недак, Тетяна Льозова, Валентин Дитюк, Дмитро Кузьмін, Ян Ваня, Микита Сухоруков, Ксенія Бахрітдінова, Ганна Муромцева, Тамара Калінкіна, Юлія Москаленко, Ярослав Ткачук, Анастасія Шевченко.

У програмі концерту прозвучать кращі дуети та арії з відомих опер,  будуть виконані фрагменти з балетних вистав: Дж. Верді (увертюра до опери «Сила долі», дует Віолетти та Альфреда та арія Віолетти з опери «Травіата»); Ш. Гуно (вальс Маргарити з опери «Фауст»); П. Чайковський (адажіо з кавалерами з балету «Спляча красуня»; фрагмент з балету «Лускунчик»; па де де з ІІІ дії балету «Лебедине озеро») ; Ф. Галеві (андантіно Елеазара з опери «Дочка кардинала»); А. Адан (па де труа з балету «Корсар»; па де де з балету «Жізель»); М. Скорульський (адажіо з балету «Лісова пісня»); Дж. Пуччіні (вальс Мюзетти з опери «Богема», дует Мімі та Рудольфа з опери «Богема», застольна з опери “Травіата”); С. Прокоф’єв  (адажіо з балету «Ромео і Джульєтта»); С. Барбер, («Сусанні »); Г. Доніцетті (романс Неморіно з опери «Любовний напій»).

20 червня та 26 червня – балет «Юлій Цезар» (прем’єра)

Національна опера за підтримки Посольства Італійської Республіки в Україні та Італійського інституту культури в Україні представляє прем’єру балету про одну з найбільших імперій Давнього світу. За задумом авторів, чи не найрозвинутішу цивілізацію давнини – Стародавній Рим, уособить той, кому приписують відоме висловлювання – «Прийшов, побачив, переміг». Завойовник, диктатор, реформатор – Гай Юлій Цезар.

«Вони вважали себе богоподібними. Така собі колективна ідеологія володіння світом за правом найрозумніших та найсильніших. Епоха абсолютно несумісних речей: неймовірної жорстокості та високорозвиненої культури суспільства, – розповідає балетмейстер-постановник Аніко Рехвіашвілі. – «Юлій Цезар» – це історія про владу. А саме – про римський тріумвірат: Цезар, Помпей, Красс. Про кохання. Але тут ми обійдемо доволі заїжджену тему Клеопатри. Набагато більше нас зацікавила Кальпурнія, дружина Цезаря, на руках якої він, заколотий змовниками, і помер. Глядачі поринуть в атмосферу розкошів та колосальних задумів, «почують»  рев натовпу у Circus Maximus, побачать і бойові танці, і оргії, і бої гладіаторів – усе, що характеризує той час в усій його пишноті».

Музична основа вистави – симфонічні твори відомого італійського композитора-імпресіоніста Отторіно Респігі. А саме –  так звана римська трилогія: «Фонтани Риму», «Пінії Риму» та «Святкування Риму». На думку диригента-постановника «Цезаря» Миколи Дядюри, ідеально доповнила загальну симфонічну картину і маловідома, але надзвичайно виразна «Бількіс, Цариця Савська» – сюїта з музики до однойменного балету Респігі.

«Як диригент, я дуже захопився цією музикою. І відчуваю щиру зацікавленість музикантів оркестру. Бо нам пощастило працювати з цікавою драматургією та колосальним симфонічним мисленням Респігі. Ці твори мають певну програму, вкладену автором, це означає, що музика надзвичайно «театральна» за своєю суттю. Однак у нашому випадку вона не просто ілюструватиме бурхливі святкування на вулицях Риму, воду, що тече у його прекрасних фонтанах чи сосни, що овіваються вітром. Фабула «Цезаря» – зовсім не про це. Й неймовірно цікаво спостерігати, як музика починає жити іншим життям», – розповів Микола Дядюра.

Головні партії виконують:  Микита Сухоруков (Гай Юлій Цезар), Тетяна Льозова (Кальпурнія), Віталій Нетруненко (Гней Помпей Великий), Олексій Потьомкін (Марк Ліциній Красс), Єлізавета Гогідзе (Кифрідія).

24 червня – балет «Баядерка» (Л.Мінкус)

Людвіг Мінкус – композитор, чиє ім’я нерозривно пов’язане з балетним жанром, а як творця балетної музики його цінували не менше, ніж П.Чайковського. Він  написав музику для багатьох балетних вистав, серед яких  балет «Баядерка», який вважається одним з кращих творів автора. Ідея  створення  балету належить Маріусу Петіпа, який у співавторстві з Сергієм Худековим написав лібрето. Він також виступив у ролі головного балетмейстера. В основі лібрето до «Баядерки» покладена драма давньоіндійського поета Калідасти та балада Й. В. фон Гете «Бог і баядерка».  Це трагічна історія любові баядерки Нікії та воїна Солора.

Цього разу на шанувальників балетного мистецтва очікує приємний сюрприз.

Партію Нікії виконає  провідна солістка Литовського національного театру опери і балету, наша співвітчизниця, Олеся Шайтанова, а в партії Солора на сцену Національної опери України вийде соліст Вашингтонського балету Мак Бруклін. Партія Нікії для Олесі  – одна з улюблених, а про свою професію балерина говорить: «Це не робота, а задоволення. Можливість бути на сцені такою, якою я ніколи не буду в житті. У житті я можу чогось соромитися, а сцена – це моя територія, де я повинна отримати задоволення та надати можливість отримати його глядачеві».

Мак Бруклін, якого називають феноменальним танцівником, призер багатьох міжнародних конкурсів: нагорода на Міжнародному конкурсі балету (Хельсінкі, 2005);  срібний призер Міжнародного конкурсу балету США, Міссісіпі (2006);  бронзова медаль і приз Marius Leipa на Міжнародному балетному конкурсі у Бостоні в 2011 році; срібна медаль на Корейському міжнародному конкурсі танцю в 2011 році. Влітку 2012 року Мак Бруклін виграв золоту медаль у Болгарії на Міжнародному конкурсі балету (Варна 2012), також він отримав гран-прі на Стамбульському міжнародному конкурсі балету і золоту медаль на Міжнародному балетному конкурсі у Бостоні. У тому ж році за версією журналу Dance він увійшов до списку 25 кращих танцівників сучасності.