“Мистецький Арсенал” подає сигнал SOS.  Команда музейного комплексу вирішила привернути увагу до своєї колекції, яка формувалася протягом десятиліття, і лише за останні роки збільшилась більше ніж на 2100 музейних об’єктів, а наразі опинилась під загрозою. “Мистецький Арсенал” занепокоєний долею музейної колекції, побоюється її розпорошення, якщо музейний відділ таки ліквідують. Що втратять у такому разі українці? Співробітники показали це наочно – дістали зі свого фонду найцінніше та організували виставку “Арсенал SOS/Музейна колекція”. Портал Мегаполіс пропонує вам фотозвіт з унікальної виставки.


Експозиція виставки складається з археологічних артефактів XV-XVIII ст., нумізматики та стародруків, шедеврів  українського авангарду, а також робіт знакових представників сучасного українського мистецтва. Зокрема, кияни можуть побачити твори К. Малевича, О. Богомазова, В. Пальмова, В. Єрмилова, О. Хвостенко-Хвостова, В. Меллера, О. Павленко, Д. Бурлюка, М. Бойчука, А. Горської, О. Заливахи та знаних сучасних українських художників А. Криволапа, О. Дубовіка, З. Орлової, М. Маценка, Ж. Кадирової.

За 9 років понад 3000 творів мистецтва зібрав у свою фондову колекцію музейний комплекс “Мистецького Арсеналу”. Як зазначила генеральний директор “Арсеналу” Наталя Заболотна, “тут представлена колекція сучасного мистецтва завдяки тому, що художники дарували свої роботи, таким чином дякуючи за співпрацю з нами… Золотий фонд музею – це колекція Ігоря Диченка, який подарувала його дружина Валерія Вірська-Котляр минулого року. Є на виставці й археологічні знахідки, їх 23 000, ми представили їх лише сегментарно, щоб продемонструвати, наскільки ці знахідки є цінними та наскільки важлива та земля, на якій розташований “Мистецький Арсенал”, де ці знахідки були знайдені”.

Головна мета створення виставки – зберігання “Мистецьким Арсеналом” статусу музейного комплексу. Майбутнє артефактів, які становлять непересічну історичну та культурну цінність, знаходиться під загрозою через неоднозначну позицію органу управління – Державного управління справами (далі –ДУС). Справа в тому, що ДУСя не хоче призначити і проводити відкритий конкурс на посаду генерального директора комплексу. Також Держуправління справами намагалось вилучити зі статуту комплексу стратегічно важливі підрозділи “Музей” та “Дирекцію з реконструкції та будівництва”. Це ставить під загрозу як подальшу долю реконструкції “Мистецького Арсеналу”, так і виставково-проектну, наукову діяльність.

Виставка працюватиме до 16 квітня. Вхід вільний.

Читайте також: У Києві “пробудилась” українська національна ідея

Тіні незабутих предків. Фоторепортаж

This slideshow requires JavaScript.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…