Георгій Малаков – заслужений художник України, один із найвідоміших українських митців-шістдесятників. Перший син журналіста і драматурга Василя Малакова, він народився у столиці та постійно «крутився» в атмосфері творчості. Георгій з дитинства відзначався хистом до малювання та феноменальною пам’яттю, помноженою на здатність бачити сутність зображуваного на полотнах.

Його вступові до Київської художньої школи завадила війна, яка саме розпочалася. Він на власні очі бачив вибухи і пожежі, що терзали серце Києва. Пізніше, восени 1943 року, Георгій Малаков перебував у Ворзелі, де точилися бої, де наражався на смертельну небезпеку. Війна назавжди запам’яталася юному художникові та настільки запала йому в душу, що згодом вилилася у його роботах.

З 1952 року улюбленою справою Малакова стає книжкова графіка. Всього він проілюстрував та оформив 140 книжкових видань, серед яких – світова та українська класика, повісті й романи сучасників художника. Оздоблені ним книжки користувалися особливим попитом завдяки тому, що Георгій вмів надзвичайно точно і майстерно передавати деталі зображуваних явищ. Його уважні очі та вмілі руки творили роботи, завдяки яким літературні твори ставали яскравішими і неодноразово перевидавалися.

З 1960 року Малаков починає працювати зі станковою графікою та в техніці ліногравюри. Його твори експонуються на художніх виставках у нашій країні та за кордоном, у музеях і архівах. 2016 року вийшло друком альбомне видання Н. Белічка та Д. Малакова «Георгій Малаков: життя і творчість»

Роботи Георгія Малакова зберігаються також у колекції Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал».Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…