Проспект Перемоги, 44 у Києві – не пересічна адреса якого-небудь ресторану, магазину чи житлового будинку. Тут знаходиться Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка – це ім’я, безсумнівно, знає кожен.

Кіностудія почала працювати в 1928 році, і цього ж року були випущені три фільми. Наступного року зняли 10 фільмів, автором найвидатнішого з них був сам Довженко. Це фільм “Земля”. У 1930-их роках сталося важливе відкриття – люди зрозуміли, як робити фільми кольоровими та зі звуком. Через деякий час після цього зняли “Сорочинську ярмарку”. У 1960-1970-их роках режисери, працюючи на кіностудії Довженка, досягли найбільших успіхів – тоді були випущені одні з найкращих фільмів української кінематографії. Серед них – ” Вавилон ХХ” І. Миколайчука, “У бій ідуть лише старі”, Л. Бикова, “Тіні забутих предків” С. Параджанова, “Камінний хрест” Л. Осики.

У той же час був відкритий театр-студія кіноактора, який працює і сьогодні. Там задіяні майже дев’яносто акторів різного віку. З 1987 року при кіностудії вже починала свою роботу молодіжна спільнота під назвою “Дебют”, яка мала на меті допомагати молодим  талановитим людям розвиватися і будувати кар’єру. Багато фільмів, створених митцями у цій кіностудії, отримали нагороди на престижних міжнародних кінофестивалях.

Також на території кіностудії розташований музей Довженка. Він невеликий, адже раніше там був кабінет самого Олександра Петровича, де режисер проводив багато часу. Після його смерті знайомі та друзі вирішили обов’язково подбати про те, щоб майбутні покоління мали змогу проникнутися атмосферою, в якій творив Довженко, тому почали збирати все, що так чи інакше було пов’язане з його діяльністю. Зараз у цьому маленькому музеї просто немає вільного місця: стіл, старовинний годинник, камери та інше обладнання для зйомок, на стінах висить багато картин, фотографій. Одну з цих картин Довженко намалював незадовго до смерті. На ній зображена якась місцевість, будинки та жінка, яка, вірогідно, є його мамою.

Надзвичайно цікавою є життєва історія Олександра Довженка, яку з глибокими переживаннями та зі знанням своєї справи повідають кожному гостю чудові працівники музею. Слухаючи їх, ви поринете у минуле і знайдете відповіді на всі запитання про нелегку долю талановитого кінорежисера.

З першого дня існування кіностудії минуло майже 90 років, за цей час була створена майже тисяча фільмів. На площі більш ніж 17,5 гектарів знаходиться шість павільйонів для зйомок, які використовують і під час роботи над кіно, і для телепроектів. Один із павільйонів – найбільший у Європі. Сподіваємося, що Національна кіностудія художніх фільмів імені О. Довженка ще довго буде активно й плідно працювати над створенням якісних українських кіно- і телепродуктів.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…