19 травня у «Національному палаці культури і мистецтв «Україна» відбудеться церемонія нагородження найпопулярніших українських артистів. Головна мета – підтримка та подальший розвиток українського шоу-бізнесу, а також визначення найкращих артистів країни.

Премія була заснована у 1996 році. Завдяки неупередженості експертного журі, авторитету у суспільстві премія стала найважливішою недержавною нагородою в галузі музики та масових видовищ того часу. Лауреатами «Золотої жар-птиці» були Микола Мозговий, Софія Ротару, Ірина Білик, Наталія Могилевська, Тарас Петриненко, Ніна Матвієнко, Таїсія Повалій, Ані Лорак, Руслана, Юрко Юрченко, Віктор Павлік, El Кравчук, гурти ВВ, «Скрябін», «Плач Єремії», «Грін Грей», «Табула Раса», «Брати Карамазови», ТНМК, ВІА ГРА. Гурт “Океан Ельзи” у 1998 році отримав нагороду в номінації «Відкриття року», а Олександр Пономарьов ставав найкращим у номінації «Співак року» аж 6 разів.

22 роки тому компанія «Таврійські ігри» змінила хід української музичної історії,  заснувавши премію «Золота жар-птиця». Це була перша шоу-бізнесова премія України. Її місія –  розвиток української музичної культури і промоція її найкращих представників.

Переможців визначали найавторитетніші експерти з усієї країни. Кожна церемонія «Золотої жар-птиці» супроводжувалася масштабним музичним шоу. Головні музичні нагороди країни вручали на фестивалі «Таврійські ігри» в Каховці. А у 1999 році церемонія нагородження відбулася у столичному Палаці «Україна».

Під час офіційної прес-конференції телеканал М2 та компанія «Таврійські ігри» анонсували відродження національної музичної премії «Золота жар-птиця».

Микола Баграєв, президент компанії «Таврійські ігри», голова наглядової ради «ТАВР-медіа», співзасновник телеканалів М1 та М2 зазначив: «Думаю, ви пам’ятаєте, що метою “Золотої Жар-птиці” на той час була максимальна підтримка і розвиток української музичної культури. Напевно, це була найавторитетніша премія, згідно оцінок самих виконавців і медіа. Сьогодні, коли ми бачимо бум в розвитку української музичної індустрії, культури, ми вирішили відродити «Золоту Жар-птицю». Я сподіваюся, це буде гідна премія. Це буде якісно, прозоро і дасть поштовх для розвитку української музики».

«Генеральним партнером національної музичної премії «Золота Жар-птиця» цього року буде «Українська національна лотерея». Своєю місією вони бачать підтримку національних музичних та гуманітарних проектів. Сподіваюсь, що наше партнерство буде тривалим та ефективним», – додав Микола Баграєв.

Національна музична премія «Золота Жар-птиця» сьогодні спрямована на визначення видатних досягнень у музичній індустрії та вручення нагород за внесок у вітчизняний шоу-бізнес.  Унікальні нагороди від М2 у вигляді пера золотої жар-птиці отримають переможці у 12 номінаціях: співак року, співачка року, поп-гурт, рок-гурт, хіт року, кліп року, нові імена, балада року, прорив року, народний хіт, денс-хіт та інді.

«Премія дуже своєчасна, оскільки зараз, можливо, завдяки тому ж квотуванню, з’являється дуже багато україномовного продукту. Кількістю ми взяли, тепер потрібно взяти якістю. Це і є головна місія, яку буде нести «Золота Жар-птиця», – зазначив Олександр Пономарьов, народний артист України, найкращий співак за всю історію премії.

«Нам, як радійникам, дуже важливо, щоб подібних премій ставало більше. Ми дуже раді, що відроджується легендарна «Золота Жар-птиця». Це дуже дієвий інструмент для того, щоб популяризувати українських артистів і зробити доступними нових артистів для ширшої аудиторії», – коментує Віталій Дроздов, генеральний продюсер «ТАВР медіа», генеральний директор «Хіт FM».

Визначення переможців відбуватиметься у два етапи. До кожної номінації потрапляє 5 артистів, чиї кліпи отримали найвищі рейтинги в ефірі телеканалу М2 у період з травня 2017 по травень 2018 включно. Далі список номінантів потрапляє до експертного журі, яке шляхом голосування і визначає переможців. До складу журі входять радіо- і телепродюсери та відомі діячі українського шоу-бізнесу.

Роман Муха, продюсер телеканалу М2: «Ми вигадали унікальну та прозору схему. Телеканал М2 пропонує п’ятірки номінатів на підставі реальних рейтингів, а експерти вибирають з них переможців. Задля прозорості цієї схеми  на наступний день після премії ми опублікуємо анкети експертів на офіційному сайті премії. Вони будуть у відкритому доступі для кожного».

Церемонія нагородження відбудеться 19 травня о 18.00 у НПМ «Україна» та супроводжуватиметься грандіозним музичним шоу за участі топових українських артистів: Alyosha, TAYANNA, Христина Соловiй, Олександр Пономарьов, «СКАЙ», «Без обмежень», КADNAY, «Время и Стекло», Mozgi, Michelle Andrade, Ірина Федишин, The Hardkiss, Sonya Kay, Наталка Карпа.

Відео про премію можна переглянути за посиланням.