Днями у Запоріжжі відбулася нетипова для індустріального міста подія – ленд-арт фестиваль. Саме явище ленд-арту виникло в США в 60-х роках минулого століття, коли художникам стало затісно в  своїх майстернях. Мистецтво ленд-арту передбачає створення витворів мистецтва на відкритому просторі та з природних матеріалів. Основна ідея – перенести творчість на всю землю.

Ленд-арт вимагає від себе знайти в природі вже існуючий об’єкт, не зіпсувати, а навпаки – підкреслити його красу, показати з інакшого боку.

У Запоріжжя ця подія відбувається не вперше, це вже дев’ятий фестиваль подібного типу.  Особливістю цьогорічного фесту є те, що основним матеріалом для робіт митців є камінь.

Автори з різних міст України створювали свої арт-об’єкти  в урочищі Сагайдачне, що навпроти острова Хортиця.

За час фестивалю було створено більше десятка неповторних локацій з природних матеріалів. Гості, окрім перегляду авторських робіт, мали можливість відвідати поетичні читання, мистецькі лекції  та вистави просто неба.

Організатори події зазначили, що це свято творчості  для всіх, де кожен охочий міг долучитися до створення  власноруч, докласти рук до того, аби це місце ставало твоїм.

Специфікою цьогорічного фестивалю є те, що він поєднаний з відкриттям музею каменоломні просто неба, в котрому представлені камені, пласти, знаряддя праці тих цивілізацій, що мешкали на території Запоріжжя впродовж віків.

Назар Мартинюк – митець, що приїхав на фестиваль зі Львова, зазначає, що основною ідеєю його локацій є те, щоби люди самі формували об’єкти, щоби внесли несвідомий імпульс, який людина вкладає в середовище. На думку Назара, художник майбутнього не повинен працювати руками, головне – це ідея. У мистецтві все вже є сказаним, але найважливіше все це подати в правильному контексті. Подібні фестивалі проводити просто необхідно, маючи такі можливості та потенціал.

Назар Мартинюк

Ігор Насєдкін – старожил Запорізького ленд-арту цього року року вирішив створити зону відпочинку для медитацій. “Ідея мого об’єкту – прибульці з іншої Галактики, котрі створили маленький куток на цій землі. Прибульці побували у нас в гостях та залишили свій слід. А люди можуть використовувати це місце як медитативне поле, для відпочинку.”

Фестиваль тривав упродовж трьох днів, під час яких можна було цілком зануритися в атмосферу єднання з природою та відчути себе гармонійною її частиною.