Приємно окинути оком квартиру і переконатися, що кожна річ лежить на своєму місці: книги – на стелажах, цукерки – у вазі, сукні акуратно висять у шафі, а кіт, загорнувшись хвостом, спить у своїх володіннях. Але ще приємніше, коли порядок наведений у голові: немає хаосу і завалів у почуттях, переживання розкладені по поличках, думки-жуйки не йдуть до минулих поразок, а крупинки непотрібних емоцій виметено геть з хати. Ось тільки відполірувати до блиску будинок набагато легше, ніж вигнати з голови тарганів. Але немає нічого неможливого.


І якщо ви думаєте частіше, ніж дієте, то це вже не просто дзвіночок, а справжній колокол, який закликає вас до прибирання. Якщо вас все частіше відвідують думки на кшталт: “Якби я зробив інакше, зараз було б краще” або “Потрібно було послухати своє шосте відчуття, тоді б мені не довелося шукати вихід із цієї рутинної ями”, то передозування подібного “позитиву” може вас вбити.

Пам’ятайте, що втративши баланс між почуттями і діями, ми починаємо заміщати реальний досвід фантазіями про майбутнє. У ці моменти ми не живемо. Так само викиньте геть чужі думки про вас, такі як “Ти невдаха” або “Ти нічого не вартий”. Подібні фрази, ніби віруси, сидять у нашій голові і руйнують людину зсередини. Це призводить до втрати енергії та підштовхує до депресій. Не добивайте себе висновками “Це нестерпно”, “Я без нього не зможу”, “Я більше не можу”, “Мені так погано”, адже після повторення фрази тричі ця думка починає своє ходіння по колу, підтягуючи до себе жалість, і настає час пошуків глядача для страждань.

Художниця і письменниця Оксана Тодорова стверджує, що “коли в голові порядок, ми живемо з посмішкою і світ посміхається нам у відповідь”. Тому важливо дотримуватись інформаційної гігієни.

Природа не терпить порожнечі, тому коли ми не заповнюємо свої думки корисносною і позитивною інформацією, нас відвідують “думки-прилипали”, які намагаються зламати наш дух. Якщо у вас немає коштів і часу на очищення уявних потоків свідомості десь на березі океану в Індії, не сумуйте, адже все можна зробити набагато бюджетніше. Їдьте з друзями на вихідні на природу, відвідайте кіно або театр. А, може, саме зараз вам потрібен гарний масаж? Не відмовляйте собі в цьому – підіть до масажиста. Так само ефективними є фізичні вправи, але якщо спортсмен з вас не дуже, то просто озирніться навколо. Що ви бачите? На дворі зима, осінь, весна або, можливо, літо?.. Це не має значення, адже кожна пора року унікальна, як і кожна людина – особлива. Займіться фотографією, шиттям або навіть гончарством – знайдіть себе у творчості. Відшукайте контакт із самим собою, усвідомте свої думки та дії!

Не думайте про погане, зробіть щось корисне для себе і близьких, тоді доля обдарує вас радісними моментами. Очистіть голову від непотрібних думок, влаштуйте їм переоблік, і тоді вам захочеться перевернути гори посміхнутися світу!Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…