Тим хто хоче побачити Європу в Азербайджані, можуть це зробити у м. Нахчевань. Передає свої слова – представник асоціації журналістів Азербайджана, Алманіз Алекберлі.

Мабуть, жителі Азербайджана не помічають такий швидкий розвиток у державі, але ми, ті хто вертаються раз у рік до своєї рідної землі, цей розвиток дуже добре бачимо і розуміємо цінність цього всього. Я був майже у всіх країнах Європи : Німеччині, Швейцарія, Австрія і тд… Та і те що є в плані інфраструктури у Кельні, я те ж саме помітив у Нахчевані, а місцями краще ніж у Кельні. Наприклад, старі будинки були відреставровані, двері та вікна змінені і це все було зроблено за рахунок державних коштів, саме цього на мою думку багатьом містам та країнам не вистачає. Навіть, якщо реставрація та ремонт будинку заважало жителям, то держава забезпечувала їх, іншою квартирою під час проведення ремонту.

Ще хочу зазначити, що у політичному, економічному та у плані стабільності Нахчевань на першому місці. І найцікавіше те, що тут зовсім не буває пограбувань, в Нахчевані кожен може залишити свою машину не зачиненою на замок і залишити відкритим вікно машини, з гаманцем, або грошима всередині. Після розвалу СРСР, Нахчевань це єдине місто у якому до сьогодення , кожна школа має свою форму, та без неї просто не пускають у школу, ще мене вразило те, що перед тим, як зайти у школу, перед першим уроком, усі школяри, робітники і навіть директор, збираються перед школою та всі разом виконують гімн Азербайджана. Тут кожен водій міського транспорту та таксі мають свою, індивідуальну форму.

Під час перебування у Нахчевані, я не побачив жодної машини ДАІ, вони є, але їх мало, і я вирішив зацікавитись у місцевих жителів – чому? . Вони мені відповіли, що структура ДАІ більше слідкує за рухом транспортів з допомогою камер спостереження. Я сам з Нахчеваня, я народився і виріс саме там. Та мене бере гордість і одночасно радість за такі позитивні зміни мого рідного міста. І ці зміни відбулися в першу чергу, завдяки меру міста Васіфу Талибову, за що я хочу його щиро подякувати.

Нахчевань, це місто, яке з’єднує собою : Європу, Азію, історичність та сучасність.

Автор: Алманиз Алекберли. Член союза журналисов и писателей.