У перший місяць весни Національна опера України в першу чергу зробить чудовий подарунок усім представницям прекрасної статі. Саме на честь Міжнародного жіночого дня відбудеться гала-концерт, у який увійдуть кращі фрагменти з опер та балетних вистав. Одна з перлин українського оперного мистецтва – «Наталка Полтавка» – подарує зустріч з обома братами Приймаками – Петром та Павлом, яких разом, в одній виставі побачити майже неможливо. У рамках проекту «Українські оперні зірки у світі» цього разу глядачі мають можливість вперше почути нашого співвітчизника Юрія Юрчука у головній партії опери «Євгеній Онєгін». І під завісу місяця ще один подарунок – прем’єра проекту «Сліпуча молодість класики», присвяченого 150-річному ювілею театру, участь в якому беруть яскраві, молоді солісти Національної опери.

8 березня – гала-концерт до Міжнародного жіночого дня

У програмі концерту прозвучать кращі музичні фрагменти та арії з відомих опер, а також будуть виконані фрагменти з балетних вистав: Дж. Россіні («Севільський цирюльник»); В.А.Моцарт («Чарівна флейта», «Дон Жуан»; «Весілля Фігаро»); П. Чайковський («Спляча красуня»; «Іоланта»; «Лускунчик»); Ш. Гуно («Фауст»); Дж. Верді («Ріголетто»); А. Адан («Корсар»); Ж.Бізе («Кармен»); Ж. Бізе — Р. Щедрін («Кармен-сюїта»); Дж. Пуччіні («Богема»); К.Сен-Санс («Помираючий Лебідь»); Г. Доніцетті («Любовний напій»).

На завершення гала-концерту у виконанні усіх учасників та хору Національної опери України буде виконана застольна з опери «Травіата» Дж. Верді.

У гала-концерті беруть участь солісти Національної опери: Сергій Ковнір, Валентин Дитюк, Ольга Фомічова, Ольга Скрипченко, Максим Мотков, Костянтин Пожарницький,  Олег Лігай, Геннадій Петровський, Ігор Євдокименко, Ксенія Бахрітдінова, Тарас Бережанський, Катерина Кухар, Олександр Стоянов, Віталій Нетруненко, Роман Завгородній, Дмитро Іванченко, Наталія Мацак, Сергій Кривоконь, Олександр Скулкін, Ірина Петрова, Олександр Бойко, Юрій Аврамчук,  Ольга Матушенко, Геннадій Ващенко, Анастасія Шевченко, Ян Ваня, Катерина Стращенко, Андрій Гонюков, Олена Філіп’єва.

Також у гала-концерті бере участь симфонічний оркестр Національної опери України.  Диригенти – Алла Кульбаба, Герман Макаренко, Віктор Олійник.

10 березня – опера «Наталка Полтавка» (М.Лисенко)

Майже шість років минуло з того часу, як у репертуарі Національної опери у постановці головного режисера театру Анатолія Солов’яненко з’явилася опера Миколи Лисенка «Наталка Полтавка». І це вже 9-та постановка у театрі, починаючи з 1936 року. Опера, в якій яскраво представлено український побут, традиції та народні пісні, зайняла гідне місце в репертуарі й припала до душі українському глядачеві.. У різні часи головні партії виконували яскраві представники оперного мистецтва. Цього разу буде особлива нагода почути обох братів Приймаків в одній постановці. Хоча природа наділила братів різними за тембром голосами – Петро Приймак баритон, а Павло Приймак – тенор, зовні вони дуже схожі. І, як свідчать самі близнюки, навіть грим не рятує. Саме такий випадок якось трапився в опері «Наталка Полтавка». «Наші сцени йдуть підряд, – згадує Петро. – Я у партії Миколи відспівую і швидко йду за паркан, і тут з’являється брат в образі — засмучений і закоханий. Він співає: «Сонце низенько, вечір близенько, вийди до мене, моє серденько…» У залі, замість співчуття — сміх: «Як артист так швидко перевдягнувся?».

Зіркову компанію братам – Павло Приймак (Возний Тетерваковський, жених Наталчин) та Петро Приймак (Микола, далекий родич Терпилишин) складуть їхні колеги: Наталія Николаїшин (Наталка), Наталя Кисла (Горпина Терпилиха), Василь Колибаб’юк (Виборний Макогоненко), Дмитро Кузьмін (Петро, коханий Наталчин).

25 березня – опера «Євгеній Онєгін» (П.Чайковський)

Опера «Євгеній Онєгін» з незмінним успіхом йде на столичній сцені з 1983 року. Тоді режисер І.Молостова разом з диригентом С.Турчаком, художниками Ф.Ніродом та М.Левитською, яка створила ескізи костюмів, вдруге звернулася до прекрасної опери П.Чайковського (перший раз був у 1972 році, коли І.Молостова разом з диригентом О.Рябовим та художником  В. Левенталем створила цікаву, позначену багатьма творчими знахідками інтерпретацію «Онєгіна»). І кожного разу цей шедевр світової оперної класики дарує глядачам чудову можливість зустрітися із видатними оперними виконавцями. У рамках проекту «Українські оперні зірки у світі» цього разу на сцені Національної опери партію Євгенія Онєгіна співатиме український баритон Юрій Юрчук. Він – соліст Королівського оперного театру у Лондоні. The Times назвала його голос «чудовим з бездоганним італійським легато», а впливовий інтернет-ресурс Bachtrack «багатим, глибоким, здатним до великої універсальності». Юрій народився у Києві, де здобув освіту у Київському національному економічному університеті, він має ступінь бакалавра та магістра фінансів та бухгалтерського обліку, був фінансовим консультантом у PwC протягом дев’яти років. Пристрасть до опери з’явилася після переїзду до Чикаго (США), де він навчався в музичному училищі ДеПола у 2012-13 роках. Юрій є лауреатом міжнародних конкурсів Королеви Сонi (Норвегія), Монтсеррат Кабалье (Іспанія), Отавіо Зіно (Iталiя), Бель Канто Монастеро (США), Фріца та Лавінії Йенсен (США) та iнших. Серед інших його виступів – король Єгипту у виставі «Аїда» на 36-ій церемонії у Центрi Кеннеді в Вашингтоні, концерти в Букінгемському та Віндзорському палацах для королівської родини та дебют на  BBC у ювілейній серії, присвяченій дню народження Шекспiрa.

Також головні партії виконують: Ксенія Бахрітдінова-Кравчук (Татьяна); Дмитро Іванченко (Ленський); Ірина Петрова (Ольга); Сергій Магера (Князь Гремін) та ін.

31 березня – Концерт “Сліпуча молодість класики” – ПРЕМ’ЕРА

Національна опера України представляє проект «Сліпуча молодість класики», присвячений 150-річному ювілею театру. Їх дванадцять, вони сліпуче молоді, красиві й талановиті. Вони руйнують стереотипи, розсувають звичні рамки і роблять надзвичайно привабливим те, чим захоплено займаються самі.

Зірки учасників проекту лише загораються, або вже яскраво сяють на мистецькому небосхилі: Денис Недак, Тетяна Льозова, Валентин Дитюк, Дмитро Кузьмін, Ян Ваня, Микита Сухоруков, Ксенія Бахрітдінова, Ганна Муромцева, Тамара Калінкіна, Юлія Москаленко, Ярослав Ткачук, Анастасія Шевченко.

Яскравою ілюстрацією проекту «Сліпуча молодість класики» став стильний однойменний календар преміум-класу для справжніх цінителів театру, музики і краси, кожний місяць якого присвячено одному з дванадцяти учасників проекту.

Відкриває програму симфонічний оркестр Національної опери України увертюрою до опери «Сила долі» (Дж. Верді).  Також у програмі концерту прозвучать кращі дуети та арії з відомих опер, та будуть виконані фрагменти з балетних вистав: Дж. Верді (дует Віолетти та Альфреда та арія Віолетти з опери «Травіата»); Л. Мінкус (па де де з балету «Дон Кіхот»); Ш. Гуно (вальс Маргарити з опери «Фауст»); П. Чайковський (адажіо з кавалерами з балету «Спляча красуня»; фрагмент з балету «Лускунчик»); Ф. Галеві (андатіно Елеазара з опери «Дочка кардинала» (Fromental Halévy, «La Juive»); А. Адан (па де труа з балету «Корсар»; па де де з балету «Жізель»); М. Скорульський (адажіо з балету «Лісова пісня»); Дж. Пуччіні (вальс Мюзетти з опери «Богема»); Г. Доніцетті (романс Неморіно з опери «Любовний напій»); Дж. Пуччіні (дует Мімі та Рудольфа з опери «Богема»).

Планується автограф-сесія та фотосесія, під час яких усі охочі зможуть поспілкуватись з учасниками проекту.