У своїй журналістській роботі мені все більше трапляються знайомства з фахівцями із медичної сфери. І знаєте, що дивує? Члени подружжя – настільки ідеально організовують свою роботу в галузі медицини, що навіть важко уявити когось з них двох на іншому місті.

Заснувавши понад 10 років тому перший Медичний центр “Життя”, сьогодні Галина Шимечко є керівником мережі аналогічних закладів в 11 містах України, а її чоловік – Орест Шимечко – практикуючий лікар із 33-річним стажем, розробник 2 патентів, нагороджений орденом “Гордість країни” та медаллю “За професійні заслуги”, автор понад 120 наукових статей.
Медичний центр «Життя» успішно працює та допомагає пацієнтам у багатьох містах України. Серед них: Київ, Львів, Одеса, Рівне, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Чернівці, Хуст, Коломия, Івано-Франківськ, Самбір.
До того ж, перший ТзОВ “Медичний центр «Життя» був єдиним в Західному регіоні щодо впровадження лазерного лікування варикозу.
Медики цього закладу здійснили понад 5000 успішних лазерних втручань.
Нині мережа клінік «Життя» надає безкоштовне диспансерне спостереження впродовж року за результатами проведеного лазерного лікування варикозу. До того ж, саме в цих закладах вас чекатиме прийом без черг у зручний для вас час.
Спеціалізація закладів дуже широка: лазерне лікування варикозу, лікування трофічних виразок, склеротерапія, лапароскопічна хірургія, ультразвукове дослідження всіх органів та систем.
Про небезпеку, попередження та лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок, яка, на жаль, є сьогодні дуже розповсюдженою (згідно зі статистикою – наступна після карієсу) ми поспілкувалися з Шимечком Орестом Степановичем, головним лікарем медичного центру “ЖИТТЯ”.


– Нині Ви один із кращих фахівців лікування захворювання цього спектру. Як довго ним займаєтеся?
– Вивченням стану венозної системи людини я займаюся близько 30 років. Щоправда за останнє десятиріччя відбувся якісний стрибок у лікуванні цієї недуги.
Якщо раніше для лікування необхідно було багато часу проводити у стаціонарі та ще більше часу віддавати реабілітації після лікування, то зараз ця недуга лікується амбулаторно.

Людина, не змінюючи способу життя, вже через одну годину після відвідування нашого центру може продовжувати свою активну діяльність

– Це захворювання передається спадково?

dsc_7949– На жаль, схильність до варикозу передається спадково (у 70-80% наших пацієнтів простежується ця залежність). Тому людям, батьки яких мають прояви варикозу, необхідно розуміти, що вони перебувають у зоні ризику.
Тож радимо обов’язково пройти ультразвукове дослідження вен нижніх кінцівок і проконсультуватися у спеціаліста-флеболога. Якщо ж такої можливості немає, тоді рекомендую цим людям профілактично носити компресійний трикотаж, який зменшує ризик розвитку захворювання в декілька разів.

– Хто потрапляє у зону ризику цієї хвороби?

– Насамперед це люди із зайвою вагою, вагітні, жінки, які приймають гормональні контрацептиви. Це також люди, чия професійна діяльність пов’язана зі статичним навантаженням на нижні кінцівки (офіціанти, перукарі, вчителі, хірурги, стоматологи, представники деяких видів спорту).

– Що ж таке лазерне лікування варикозу?

Лазерне лікування відбувається лише під місцевим наркозом. І відразу після цієї процедури пацієнти йдуть додому. Немає жодної необхідності перебувати в лікарні

До того ж, період реабілітації дуже легкий. Це – ходіння і лише ходіння. Не потрібно лежати!
На сьогодні в нашій клініці ми здійснили вже понад 5 000 успішних лазерних втручань!

– Як же відбуватиметься відтік крові з цієї ділянки після втручання?

– В організмі людини є велика кількість «запасних» підшкірних вен, які будуть задіяні після ліквідації нефункціонуючих або погано функціонуючих вен. Ними й буде відбуватися відтік крові у систему глибоких вен. У відкритій хірургії нефункціонуючі вени вирізають скальпелем, з усіма негативними наслідками порізів, насамперед – травмуванням лімфатичних судин та нервових закінчень.
Поява лазерних технологій сприяла справжній революції у лікуванні вен.
Під місцевим наркозом проколюємо варикозно розширенні вени і вводимо туди провідник, яким йде лазерне випромінювання. Його дія викликає абляцію вен: спочатку вена «заварюється» зсередини, а пізніше наш імунітет її розсмоктує.
Через рік навіть при ультразвуковому дослідженні ми здебільшого її вже не знаходимо. При такому лікуванні реабілітація швидка. Відразу після процедури людина йде додому.

– Яке саме лікування варикозу пропонуєте Ви?

dsc_8095– Ми надаємо допомогу при варикозному захворюванні вен нижніх кінцівок. Спектр лікування цієї недуги у нас досить широкий. Зокрема, це і лазерне лікування, яке проходить без розрізів, за допомогою пункції (тобто голки і оптичного волокна, через яке передається енергія лазера), а також – без наркозу, позаяк пункція не вимагає загального знеболення.
При звичайній операції значно вищі ризики виникнення кровотеч, чого немає при лазерному лікуванні (бо нема розрізів).
Крім того, процес відкритого хірургічного втручання значно довший, а відтак і небезпека тромбозу глибоких вен вища. Тривалий час пацієнт перебуває під наркозом, тому ще є ризики, пов’язані з анестезіологічними моментами.
У нашому випадку (лазерне лікування) вони зведені до мінімуму, бо є рання мобілізація пацієнта, короткий час лікування, відсутність розрізів.
Ризики завжди є. Не можна сказати, що їх немає. Але при лазерному лікуванні варикозу їх значно менше. І ефективність такого лікування значно вища. І повторюваність захворювання рідше трапляється, ніж при звичайному втручанні.
Так от, лазерне лікування варикозу рекомендується проводити саме у флебологів, а не в косметологічних кабінетах.
Справа в тому, що лазерна коагуляція (склеювання) вени хоч і не вважається операцією, але все ж є інвазивним методом. Тобто робиться прокол на шкірі, у вену вводиться спеціальне лазерне оптоволокно. Хірург вводить його у вену, контролює його положення за допомогою ультразвукового апарату, куди йде лазер і може вчасно коригувати процес, досягаючи ефекту “склеювання” вени. Оброблена вена поступово розсмоктується, не залишаючи слідів. А кров тече після цього по здорових венах – організм її сам перенаправляє.

– Можете чітко окреслили переваги лазерного лікування?

– Звісно, адже переваги очевидні:
– маніпуляція проходить без розрізів, та без загального наркозу;
– вона займає зовсім мало часу, в умілих руках є ефективнішою, ніж відкриті втручання;
– жодних рубців або шрамів не залишається – косметичний ефект теж дуже подобається пацієнтам;
– відновлення після лазерної абляції відбувається дуже швидко, не потрібен тривалий реабілітаційний період;
– лазерне лікування варикозу у нашому центрі робиться під постійним ультразвуковим контролем;
– пацієнт відразу йде додому та продовжує звичний спосіб життя;
– проходить набряклість, біль, ноги стають легшими. Кров тече здоровими венами.

– Яке обстеження може показати чи є тромби у венах?

dsc_7735– Ультразвукова діагностика. Пацієнт, який звертається до нас, проходить повне ультразвукове обстеження. УЗД і консультація лікаря потрібні для того, щоб знати, який об’єм втручання потрібен та скільки часу він займе.
Зазвичай люди побоюються звертатися до лікарів із цією проблемою, бо знають, що їм одразу запропонують вирізати хвору вену. А це – дуже травматичний метод. До того ж треба довго відновлюватися, носити пов’язки, робити перев’язки, рани довго не загоюються. Словом, це процес тривалий.
Ми ж, застосовуючи в клініці лазерне лікування, пропонуємо величезні переваги – зробив, встав, пішов.
Людині навіть не доводиться змінювати свого способу життя. Живеш, як і жив, ходиш на роботу, як і ходив.

– Чому варикозні вени слід ліквідовувати?

– У варикозно розширених венах не функціонують або погано функціонують клапани, що створює застій крові у певній ділянці. Цю ділянку можна порівняти із заплавою річки, у якій утворюється болото. У нашому випадку болотом є тромби. Тому ці вени потрібно ліквідувати, щоб уникнути застійних явищ і пов’язаних із цим наслідків.

– Що радите пацієнтам у випадках запущених форм варикозу?

– З повною відповідальністю запевняю, що лазером можна лікувати будь-які форми варикозної хвороби вен. Тут ми справді даємо гарантію!

Немає такої форми варикозу, з якою ми б не впоралися!

dsc_7999Навіть при наявності трофічних виразок лазерне лікування є найкращим варіантом лікування в порівнянні з іншими методами. У переважній більшості випадків виразки зникають до місяця часу.
Єдиним протипоказанням для лазерного лікування, як і для відкритої хірургії, є гострий флеботромбоз (тромбоз глибоких вен).
Тому якісна ультразвукова діагностика вен перед та під час лікування є дуже важливою.

– Якими є ваші рекомендації щодо медикаментозного лікування хвороби?

Люди часто запитують, чи можна вилікувати варикоз за допомогою таблеток та різних гелів? Тут однозначна відповідь: «Ні!»

Адже механічну поломку клапанів ці засоби не виправлять. Хочу наголосити, що мазі та гелі не допомагають взагалі, а деякі різновиди таблеток спроможні лише призупинити розвиток захворювання, а не ліквідувати вже вражені варикозом вени.

– Фізичні навантаження для пацієнтів заборонені чи можливі?

Шкідливими є ті види спорту, при яких підвищується внурішньочеревний тиск, тобто коли потрібно напружуватися. Такими видами спорту рекомендую займатися у компресійному трикотажі

Проте деякі види фізичного навантаження не лише не протипоказанні, але є й корисними для людей з варикозним захворюванням: ходьба, біг, будь-які водні види спорту, теніс, бадмінтон та інші рухливі ігрові види спорту, де не передбачений безпосередній контакт із противником.

– Можете щось порадити пацієнтам, які страждають на хронічні захворювання нижніх кінцівок?

– Є прості, але дуже дієві поради.
Отож, під час роботи ставте ноги на невисоку підставку. Це зменшить навантаження на вени ніг. Якщо відпочиваєте вдома чи на природі – ноги найкраще покласти на узвишшя, щоб вони були вище рівня серця.
Відмовтеся від взуття на високих підборах. Високий каблук обмежує рухи і кров у венах ніг застоюється.

Не слід приймати гарячі ванни, або засмагати. За умови підвищеної температури вени переповнюються кров’ю, тож навантаження на венозні клапани істотно зростає.
Контрастні процедури в загальному корисні для судин, але при варикозному розширенні до них треба ставитися з великою обережністю: перепад температур не повинен бути надто різким

Дуже корисними є щоденні прогулянки швидким кроком протягом години, а також їзда на велосипеді і плавання.
Не закидайте ногу на ногу в положенні сидячи, щоб не ускладнювати кровообіг.
Деякі з цих порад можуть здатися комусь незвичними. Однак, якщо послуговуватися ними часто, можна забезпечити менше навантаження на ноги, а відтак – гарне самопочуття всього організму.
У період новорічно-різдвяних свят так хочеться відвідати багато гарних місць, зустрітися з друзями та скласти плани на весь майбутній рік.
Тож нехай здоров’я ваших ніг ніколи вас не підводить у вашому прагненні мріяти та втілювати задуми в життя!