От неочікувано прийшла осінь. Похмура погода, дощі, сірість – от що перше спадає на думку, коли згадуєш про цю пору року. Проте не все так погано – дефіцит сонячних променів,  похмура погода і необхідність проводити більшу частину дня в приміщенні – що може бути краще для стимуляції прихованих здібностей вашого організму? Пропонуємо розібратися, в чому саме полягає позитивний вплив осіннього сезону на людський організм.

Розвиток пам’яті і здатності до пізнання

До такого висновку нас приводять результати австралійських психологів, які ставили за мету визначити вплив ясної погоди на людину. Серед усіх плюсів необхідно зазначити, що літній сезон покращує настрій людини, робить її більш життєрадісною та комунікабельною. Але разом з тим у літньої погоди знайшли й суттєві недоліки – зокрема, зниження загального рівня пам’яті та уваги.

Яскраве сонце знижує здатність мозку до пошуку нестандартних рішень. Якщо на вас чекає складне завдання, краще відкласти його вирішення на осінній період. Знавці «людських душ» вирішили визначити сезон, який найкраще розкриває розумові якості людини, і дійшли до висновку, що не існує кращої погоди, ніж осінній дощ. Встановлено, що у таку погоду людина здатна запам’ятати на 40% більше інформації, аніж в будь-яку іншу пору року.

Продуктивність праці

Численні дослідження хедхантерів (спеціалістів з пошуку і найму працівників) свідчать: із наставанням осені на третину підвищується рівень працездатності людей. Причини даного факту мають психологічне підґрунтя – навесні працювати не дають гормональні сплески після виходу з «зимової сплячки», влітку важко працювати через спеку, а взимку стан здоров’я погіршується від нестачі вітамінів та сонця.

Тяга до змін

Для людей, які вкотре планують почати нове життя «з понеділка», найкраще підійде похмурий осінній день. Осінні перепади температур впливають на настрій людини, організм пристосовується до нових навантажень та поступово змінює свої звички. Американські психологи встановили, що звичка, заведена восени, є більш тривалою і стійкою, ніж звичка, заведена в іншу пору року. Якщо ви маєте в планах масштабний проект, який потребує багато сил та енергії, варто втілити його восени – ваш організм і психіка легше впораються зі змінами.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…