Якраз після того, як на Мегаполісі вийшла передвеликодня публікація про підсумки тижня, як міська влада прославилася одним надзвичайно цікавим проектом рішення – пропозицією штрафувати киян за випадки сушіння білизни на балконах. Цього разу ми просто не можемо оминути його увагою, як і деяких інших (не менш пікантних) подробиць тижня, що минає. Але про це – далі.

Почали з МАФів – продовжили балконами

Ще не завершивши боротьбу з малими архітектурними формами та незаконною торгівлею, яка, хто б і що не казав, таки процвітає у столиці, міська влада вирішила міцніше взятися за проблеми киян. І цього разу – просто за приватний простір. Так, нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що у вересні на розгляд Київради винесуть проект рішення, який дозволить штрафувати киян, що сушать білизну на своїх балконах.  Схоже на те, що більшість представників міської влади просто не розуміють, що не у всіх киян є окремі кімнати та пристрої для сушіння одягу.

tumblr_nnqb0q6KkE1sj21iso1_500

Але й на цьому не кінець. За словами ініціатора проекту рішення, заступника мера Олексія Резнікова, міська влада кинулася створювати і оберігати «публічний простір», і вже з цією метою хоче собі дозвіл демонтувати «огидні «годівнички» з автобусних вікон». Але чи встановлюватимуть покараним киянам натомість склопакети – питання, напевно, риторичне.

Залишається сподіватися, що киян не штрафуватимуть за пістрявий одяг, адже когось із міської еліти також може дратувати надто яскраве літнє вбрання.

Кадри – наше все

Днями у столиці тимчасово стало на трьох чиновників менше. Так, з легкої руки Петра Порошенка з посади т. в. о. голови Деснянської РДА звільнений Вадим Онуфрійчук, з посади голови Дніпровської та Дарницької РДА – відповідно Ярослав Горбунов та Геннадій Сінцов. Хто займе їхні місця – поки не повідомляється.

З посади директора КП «Київреклама» на пост начальника відділу реклами Департаменту містобудування та архітектури КМДА пішла Наталія Гончарова. До речі, за останніми даними комунального підприємства, у Києві станом на квітень з 29 тисяч рекламних конструкцій 13 тисяч розміщені незаконно.

Днями Віталій Кличко став держслужбовцем першого рангу. Так, згідно з законодавством, для отримання наступного рангу в межах певної категорії посади чиновник мусить успішно працювати на цій посаді два роки. Президент указом № 182/2016 засвідчив, що робота міського голови впродовж останніх двох років була успішною. Зауважимо, що цей указ підписаний трохи поспішно (4 травня), оскільки Віталій Кличко став мером 25 травня 2014, тобто формально два роки ще не минуло. Хоча, цілком імовірно, що на Банковій послуговуються іншими розрахунками.

Голос народу: пухнасті котики та гарний голос у метро

Цього тижня на сайті Київради популярними стали надзвичайно оригінальні петиції. Так, зокрема, Олександра Саковська запропонувала перейменувати Московський проспект на проспект Пухнастих котиків. Така ідея, пояснює киянка, краща за вшанування імені Степана Бандери, оскільки підвищить інтерес гостей до столиці: «Бандера не всім до душі, а котиків всі люблять».

Петиція_коти

Киянин Роман Андрєєв запропонував використовувати монітори у вагонах київського метро для курсів англійської мови. На його думку, але використовуються лише для того щоб показувати статичні зображення та інформувати про зупинки, і таке використання коштів є нераціональним. «Якщо людина кожен день за допомогою метрополітену зможе вивчати хоча б по 5 слів, пару правил чи декілька мовних конструкцій, спілкування з іноземцями стане легшим для нас і підвищить туристичну привабливість нашої столиці», – резюмує автор петиції.

Цікаву пропозицію щодо покращення роботи громадського транспорту висунув Сергій Кравченко. На його думку, оголошення у метро, а також в автобусах, тролейбусах і трамваях виголошуються суворим, а іноді навіть грізним голосом. Куди кращою альтернативою, на думку автора петиції, був би приємний молодий голос. «Це буде створювати саме позитивний психологічний фон, що є важливо, і пасажири будуть відчувати щоразу, що життя у столиці веселе і добре», – зауважив Сергій Кравченко.

Киянин Павло Василенко запропонував прокласти тротуари на місці доріжок, що їх протоптують жителі столиці. «Марно забороняти людям ходити там, де їм зручно. “Якщо бардак не можна припинити – його треба очолити”», – стверджує автор петиції.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче