Нинішній підсумок тижня від Мегаполісу буде серйознішим, ніж попередній. Адже цього тижня не відбулося чергове засідання Київради.Формальна причина – те, що слідчі досі не знайшли винуватців побиття депутатів на одному з пленарних засідань у квітні. Більш реальна причина – політичні ігрища, що розгортаються на вельми непідходящому полі потребах киян.

Близько шести місяців тому міська раза засіла в новообраному складі. Цього разу розклад політичних сил змінився не на користь колишньої більшості: додалося більше представників із опозиційних сил. Від міської влади неодноразово звучали гучні заяви про сподівання на злагоджену роботу, однак вони, як показав досвід, розбилися об скелі реальності.

Так, на місцевих виборах восени 2015 року кияни віддавали свої голоси за людей, які обіцяли працювати на користь громади. Обіцяли працювати на громадських засадах і добровільно витрачати свій час на те, щоб засідати у профільних комісіях (за потреби), а потім – розглядати допущені до розгляду проекти рішень на пленарних засіданнях міськради. Однак, бачимо, що цього не відбувається.

Депутати або прогулюють засідання, після чого не можуть зібрати кворум (тобто хоча б половину (!) нечастих “відвідувачів” сесійної зали). Або взагалі, як цього разу, відмовляються проводити засідання з бозна-яких мотивів

І все б нічого, тільки всі ті люди, які чекають на:

– отримання дозволу на оренду земельної ділянки;
– отримання дозволу на приватизацію житла;
– на купівлю земельної ділянки;
– на дозвіл на будівництво на вже орендованій/придбаній дівлянці і т.д.

… Всього лише мають зачекати ще кілька місяців. І не через бюрократію, а через повне небажання працювати тих, хто палко заявляв про таке бажання ще кілька місяців тому. І це далеко не повний перелік питань, розгляд яких відкладається на непевний час.

Наприклад, є пропозиція виділити кошти з депутатського фонду на ремонт шкільних приміщень чи закупівлю нових вікон у дитсадку. Тож нехай діти ще трохи повчаться у старих класах чи посплять у кімнатах, де дме крізь щілини у віконній рамі. А ми поки будемо показувати свою принципову позицію.

Ви проти забудови у вашому районі, і прийшли сказати про це під стінами КМДА? Про це все одно не заговорять на пленарному засіданні, оскільки його просто не буде. А тим часом під вашими вікнами “виросте” ще пара-трійка поверхів.

Чи, можливо, у вашій старенькій “хрущовц” потрібно полагодити дах, бо він протікає, і під час дощу останній поверх заливає водою, внаслідок чого на стінах утворюється цвіль. Ви пішли до свого депутата-мажоритарника, він погодився говорити про це в сесійній залі з тим, щоб виділити кошти на ремонт – але ж ні, цього не станеться.

І поки депутати бойкотуватимуть потреби киян, тисячі з них можуть отримати серйозні проблеми зі здоров’ям

У міській раді не має бути політики, бо в іншому разі, як бачимо, не може бути роботи. В тому однаково винуваті представники провладних і опозиційних партій. Так, депутати блокують трибуну чи на попередній нараді відмовляються працювати – але завдання міського голови, як він любить казати, “навести лад” принаймні в сесійній залі. А тоді мова піде вже про Київ. Але ж ні, влада безсила навіть в упорядкуванні 120 депутатів! Що тоді казати про мільйони киян?…Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…