Минулого тижня столиця разом з усією країною пережила цілу низку захопливих подій. Ми ще не відійшли від знаменної перемоги на Євробаченні, як уже з запалом відзначили Дні Європи і з теплом прийняли довгождану Надію Савченко. Так, цей тиждень і справді був багатим на події.

…І не в останню чергу тому, що в Києві нарешті запрацювала міська рада.

Скористатися моментом

Здавалося б, інтриг минулого тижня було достатньо, щоб відновити спокійну роботу. Ба ні – принаймні не для всіх політсил, що зібралися у столичній мерії. Так, депутати досі не почули від мера чи правоохоронців вердикту щодо квітневого розбою у стінах КМДА. Це спровокувало своєрідний шах і мат: “Самопоміч” запропонувала висловити недовіру мерові та замінити секретаря Київради іншою кандидатурою (між рядків читається, що цього разу – від опозиційних партій). А в своїх публічних заявах представники опозиційних політсил у міськраді стали переходити з узагальнень на особистості.

Таким чином, провладна більшість серйозно ризикує втратити свої позиції у столиці. Перша “шапка” уже “злетіла” – щоправда, тільки тимчасово: керівник апарату КМДА не виконуватиме свої обов’язки доти, доки не буде остаточного вердикту у справі з побиттям депутатів 21 квітня.

На роботі треба залишати час на роботу

З великим скрипом і потугами, але питання про райради у четвер, 26 травня, таки закрили. Принаймні на етапі, за який безпосередньо відповідає Київрада. Трохи більше половини депутатів підтримали проект рішення, згідно з яким міськрада звертається до ЦВК для призначення дати виборів. Отже, тепер киянам слід очікувати на остаточний вердикт Центрвиборчкому.

Міська рада також оголосила про намір відновити втрачені позиції киян на ринку енергопостачання: так, тепер поряд із приватним “Київенерго” та “Єврореконструкцією” запрацює КП “Київтеплоенерго”. Як стверджують у КМДА, це муніципальне підприємство нині мало б бути справді потужним, якби… Рішення про його створення прийняли 10 років тому. Є сподівання, що в майбутньому такий крок допоможе демонополізувати ринок, нині контрольований “Київенерго”.

Мовне питання у столичному середовищі

Новою спробою зміцнити державне законодавство на місцевому рівні став проект рішення із красномовною назвою: “Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині”. Так, згідно з цим документом, місцеві заклади громадського харчування мусять мати в наявності меню державною, а вже потім (у разі потреби і за запитом відвідувача) іноземними мовами. Така ж заувага стосується й реклами у всіх її проявах: під усіма іншомовними оголошеннями (у тому числі рекламними аудіо- та відеоматеріалами) може з’явитися обов’язковий переклад і транслітерація тексту українською мовою. Депутати також хочуть звернутися до Європейської комісії з тим, щоб дізнатися більше про такий же досвід за кордоном.

Щоб життя медом не здавалося

На хвилі фантастичного зростання вартості житлово-комунальних послуг киян поквапилися втішити “вигідною пропозицією”. Так, усі, хто не встиг реструктурувати свій борг за компослуги “отримають можливість укласти договір розстрочки на особливо вигідних умовах, а саме строком до 5-ти років без сплати першого внеску”. Виходячи з твердження, що пропозиція формується на основі попиту, залишається тільки спостерігати за тим, що буде, коли кияни отримають перші платіжки за холодний сезон…Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…