Схоже, міські депутати забули про свої зобов’язання перед виборцями, тижнями не збираючись на пленарні засідання і не відчуваючи при цьому жодних докорів сумління. Спочатку це викликало інтерес/обурення/нерозуміння у киян, але коли сесія закінчується, по суті, не встигнувши й розпочатись, патова ситуація перетворюється на погану традицію і стає звичним явищем, яким нікого не здивуєш. Чи то провладна більшість не здатна домовитись, чи то опозиційна меншість не хоче йти на компроміс, але факт залишається фактом: профільні комісії Ради працюють, електронні петиції набирають обертів, створюється видимість бурхливої діяльності поки що з нульовим коєфіцієнтом корисної дії. Втім, у містян вистачає проблем і без депутатів. Далі – про деякі з них.

Цього тижня Віталій Кличко зробив кілька простих математичних розрахунків і дійшов висновку, що кияни не зможуть оплачувати комуналку за новими тарифами. Що робити і хто винен? Як виявилось – народні обранці та Кабмін. Пан мер ініціює звернення Київради до парламенту, щоб народні депутати застосували всі механізми й уряд скасував постанову про підвищення цін на газ для населення. Кличку таки довелось визнати, що підвищення тарифів вдвічі призведе до колапсу в розрахунках за комунальні послуги, люди просто перестануть платити. Логіки та обгрунтованості у діях уряду він не побачив. “Якщо не зростають зарплати і пенсії, як можуть вдвічі злетіти платежі?”, – справедливо обурився Віталій Кличко.

Як одна біда йде, то й другу за собою веде – “Київенерго” лякає киян відключенням води через арешт його рахунків. Отож з 27 червня містяни  мають шанс залишитись без гарячого водопостачання. Добре, що наразі не планують відключити й холодну воду…

“Наш діалог з Виконавчою державною службою не дав результатів, рахунки все ще заарештовані, більше того, було заарештовано зарплатний рахунок. Це, по суті, остання нитка, що ще могла б на якийсь час продовжити виконання робіт нашим персоналом. Зараз, при невиплаті заробітної плати, ми розуміємо, що може початися соціальне хвилювання”, –  сказав виконавчий директор компанії Юрій Магера.

Не відстає у рейтингу поганих новин і “Київхліб”. Очевидно, комусь дешевий хліб для бабусь і соціально незахищених громадян став поперек горла. Кіоски з соціальним хлібом хоче закрити податкова через несплату ПДВ підприємством. “Податкова інспекція Подільського району у вересні минулого року виписала акт зі штрафом на суму понад 4 млн грн за несплату ПДВ. Але несплати немає. Ми перерахували всю суму за установку МАФів з ПДВ і послуги підрядник виконав повністю”, – переконує голова правління ПАТ “Київхліб” Володимир Череда.

А голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков заявив, що у Києві 1,5 тисячі родин мешкають в аварійних будинках. Для таких бідолах є хороша новина. Поки що на папері й на рівні узгоджень/заяв/намірів, але Київрада розглядає можливість надання родинам безпечного житла. Бюджетна комісія вже погодила відповідну Комплексну цільову програму на 2016-2018 роки.

Від намірів до реалізації зупиняє поки що одна невеличка, проте суттєва деталь – десь потрібно взяти понад два мільярди гривень. У випадку віднайдення коштів 201 квартиру отримають мешканці аварійних помешкань (коли всі мешканці небезпечних будинків, 1,5 тисячі родин, матимуть нормальне житло, пан Странніков не відповів).Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…