Травневі свята скоротили іще один робочий тиждень для киян. Цього разу містяни відпочили додатково завдяки вшануванню пам’яті та перемоги у Другій світовій війні. Однак вже з вівторка від’їжджі відпочивальники повернулися до міста та активно взялися до роботи. Що з того вийшло – читайте далі.

Шахраї та крадії

Від початку тижня киян наполегливо застерігали від користування послуги так званого «КиївВодоканалСервісу». Це підприємство хитрощами оформило свої рекламні оголошення у стилістиці КП «Київводоканал» та вимагало у містян терміново провести очищення труб начебто безкоштовно. У результаті виявлялося, що за надані послуги вигадливі підприємці вимагають майже 200 гривень.

shahrai

На безкарність вандалів цього тижня скаржилися у КО «Київзеленбуд». Так, за даними підприємства, яке працює над озелененням столиці, тільки від початку поточного року з парків і скверів було вкрадено тисячу квітів, сотні кущів та дерев, пошкоджено десятки лав та урн. Зеленбудівці закликають киян не бути байдужими та телефонувати у поліцію відразу ж по виявленню вандалізму.

вандали

Соціальні нестандарти

Услід за першотравневим підвищенням мінімальної зарплати (була 1378 грн, стала 1450 грн) та прожиткового мінімуму (був 1330 грн, став 1399 грн) у столиці вирішили перерахувати пенсії певним категоріям людей літнього віку. Так, підвищення обсягом в середньому 55 грн торкнулося пенсіонерів, які не працюють, а також донорів, інвалідів, ветеранів війни і ліквідаторів аварії на ЧАЕС. До речі, десятеро чорнобильців у четвер, 12 травня, стали власниками квартир у Києві.

А тим часом вже невдовзі здорожчає тариф на гарячу воду. Так, його ціна з 1 липня стане майже вдвічі вищою (від 67 грн/куб), однак залежатиме насамперед від постачальника послуг.

Протести у дії і в процесі

57343d25cf02b

У міськвладі вирішили повністю прибрати статтю, пов’язану із будівництвом підземного паркінгу із програми соціально-економічного розвитку Києва. Кошти, які раніше планувалося спрямувати на суперечливу ініціативу, тепер хочуть спрямувати на будівництво доріг та розв’язок. Як Мегаполіс писав двома тижнями раніше, активісти організували оригінальний протест проти паркінгу в історичному центрі міста.

У четвер, 12 травня, у день пленарного засідання Київради під будівлею КМДА відбувся черговий мітинг. Цього разу жителі міста виступали проти прийняття детальних планів територій на Оболоні та Русанівці. На думку киян, ці документи легалізують масштабну забудову масивів, внаслідок чого істотно збільшиться навантаження на і без того заслабку інфраструктуру.

Кішки гризуться — мишам привілля

У четвер, перед початком пленарного засідання міської ради, депутати заблокували трибуну на знак протесту проти безкарного хуліганства, що його вчинили невідомі особи в балаклавах минулого пленарного засідання, 21 квітня. Поки що розслідувати обставини правопорушення зголосилися і кілька депутатів, що ввійшли до відповідної робочої групи. А тим часом на килим з приводу інциденту викликали очільника столичної міліції Андрія Крищенка. За його словами – знайти винних поки що не вдалося, хоча вже опитано понад 70 осіб.

Солі до страви додало те, що ввечері 12 травня Київрада розірвала усі раніше підписані договори про партнерство, побратимство і співробітництво з містом Москва.

1463066612-8886-pobratimyi-kiev-moskva

Як повідомляється, таке звернення було підписане у зв’язку з агресією РФ проти України, незаконною анексією Криму та окупацією частин Донецької та Луганської областей.