“Гра – це свято, тому що вона виводить нас за межі прагматики і на найсерйозніше питання нашого часу “навіщо?” відповідає, не змигнувши оком: “А просто так!”

Роже Кайюа

Не так давно пристрої віртуальної реальності вважались технологіями майбутнього, але вже зараз передбачені фантастами дива непомітно проникають у повсякденне життя. Більше того, віртуальна реальність стала навіть кращою, ніж вона зображена в фільмах. Поступово стираються межі між реальністю і віртуальним світом. Те, що ми бачимо, доповнене тим, чого насправді немає. Саме це робить гра Pokemon Go. Люди в  усьому світі виходять на вулиці в пошуках невгамовних покемончиків.

Зараз інтернет рясніє повідомленнями про нещасні випадки під час пошуків покемонів. Якщо Ви граєте в цей додаток, не забувайте про пильність, інакше замість покемона ризикуєте “впіймати” потяг, як це сталося з 22-річним Джоном Хоу. Він спустився в метро за покемоном, але замість цього “зустрівся” з поїздом. Бідолаха залишився живий, але тепер повинен заплатити штраф 30000 доларів за те, що зіпсував поїзд. Також відомі випадки заманювання покемонами з метою пограбування. Страшно уявити, що, граючи в цю гру, одного разу Ви ризикуєте наштовхнутися на людину з ножем чи пістолетом замість омріяного рідкісного покемона.

Потрібно розуміти, що у Pokemon Go Ви керуєте не якимось віртуальним чоловічком, а своєю власною проекцією. Це і є ти, тому дивись, куди йдеш. Адже надто захопившись грою, можна не помітити, як вийдеш на проїжджу частину та потрапиш під колеса авто. Або порушиш закон, зайшовши на приватну територію.

Зрештою, не можна стверджувати, що покемони несуть затятим гравцям лише збитки і проблеми. Відомий випадок, коли 17-річний підліток саме завдяки цій грі вперше за два роки вийшов на вулицю. Адам не виходив з дому, так як у громадських місцях він відчував сильну тривогу. Через це хлопець пропустив два роки школи – на заняттях у нього починалися панічні атаки й різкий біль у шлунку. Після захоплення грою Адам почав виходити на прогулянки щовечора і поступово звик до метушні й натовпів вічно заклопотаних людей.

Pokemon Go стала засобом заробітку. Гравці ловлять покемонів, вирощують їх, а потім продають свої аккаунти, вартість яких давно перевищила 1000 доларів. А ювелірна компанія Caviar представила для заможних фанатів елітний iPhone 6 S, дизайн якого виконаний за мотивами популярної мобільної гри.

Одесити ж поставилися до популярності гри з розумінням, не забувши при цьому про гумор. Зараз по всьому місту можна побачити таблички з написом “Осторожно, покемоны! Отнеситесь с пониманием”, встановлені соціальною платформою “Моє місто” .Таблички з’явилися менше тижня тому, але вже викликали справжнісінький фурор у соцмережах. Тепер шанувальники покемонів не тільки шукають віртуальних звіряток, а й полюють на ці знаки. Я також вполювала декілька таких. Фотопідтвердження полювання дивіться нижче.

This slideshow requires JavaScript.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…