Мегаполіс побував на виставці “Портрет солдата”, яка нещодавно відкрилась у столичному Будинку офіцерів. Авторка портретів – журналістка Вікторія Ясинська. Вікторія багато часу провела в зоні АТО, фотографувала військових не лише на передовій, а й у госпіталях, під час лікування та реабілітації.

В експозиції – 39 світлин. На них військовослужбовці Збройних сил України та добровольці. Психологічні портрети настільки влучно передають характер та внутрішній стан героїв, що слова тут точно зайві.

Валерій Самойлик: “Мені було некомфортно лежати на дивані вдома, коли все почалось. Не міг дивитись телевізор і бачити молодих хлопців, які гинуть. Я вважаю, що вони повинні сидіти вдома, одружуватись, мати дітей, а воювати можуть ті, кому за 50-т. Ми пожили вже, а вони що?”.

Максим Денисов: “У донецькому аеропорту рідко встигаєш злякатися, там зовсім не до цього, діяти потрібно було дуже швидко. Вночі було важче: у росіян та сепарів були нормальні прилади нічного бачення. А у нас – один старенький, в який подивився – і його потрібно знімати, перш ніж стріляти. А коли прибираєш прилад, очі в темряві мають адаптуватись. Вночі по третьому, четвоертому та нульовому поверхах лазили сепари, виявилось, що вони їх мінували. А ми для них ставили там розтяжки. Коли ці поверхи підірвали, там виявилось багато моїх друзів”.

Роман Марінов: “Я завжди, коли сідав у танк, почувався впевнено і розумів, що у мене просто є місія, яку потрібно виконати. Але в цілому танкісти – хлопці відчайдушні. Були історії, коли хлопці в танку посеред поля горіли, а інші їх намагались гасити, бо вони хотіли продовжувати воювати й з машини вилазити не збирались. Я не скажу, що перший досвід – це не страшно, і найбільше переживаєш, аби не поранити когось місцевого чи по своїх не влучити. Свої ж часто вперед вибігають – це ж найсміливіші хлопці на землі”.

Виставка триватиме до 12 квітня.

Читайте також: “Діти Чорнобиля”. Погляд крізь об’єктив швейцарського фотографа, закоханого в Україну

This slideshow requires JavaScript.

Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…