19 грудня представники Об’єднаної діаспори азербайджанців України разом із головою організації Хікметом Джавадовим передали книги в публічну бібліотеку імені Самеда Вургуна міста Києва.

Більшість переданих книг видані в Баку Союзом письменників Азербайджану за підтримки Об’єднаної діаспори азербайджанців України. Серед літератури – видання сучасних азербайджанських письменників і поетів, альманахи, збірники, підручники з вивчення азербайджанської мови.

Представників ОДАУ гостинно зустріли завідуюча бібліотекою Галина Чеботарьова, вдова відомого українського перекладача Миколи Мірошниченка Лариса, співробітники бібліотеки.

За словами Галини Чеботарьової, в цьому році в бібліотеці було проведено ряд заходів для популяризації азербайджанської культури і літератури, в першу чергу, серед дітей. Галина також зазначила активність і працьовитість маленьких представників азербайджанської діаспори, які з ентузіазмом беруть участь в культурних заходах.

Хікмет Джавадов розповів про літературні проекти Об’єднаної діаспори азербайджанців України та можливості співробітництва в майбутньому. «Література – один з найважливіших провідників азербайджанської культури, тому ми з радістю передаємо книги для поповнення бібліотечного фонду та будемо сприяти, допомагати бібліотеці й надалі», – заявив Хікмет.

Бібліотека заснована в 1974 році. Сучасну назву отримала з 1978 року. Книжковий фонд – 33,6 тис. примірників українською, російською, азербайджанською мовами, включаючи пластинки, нотні, довідково-бібліографічні видання. Щорічно обслуговує близько 5 тисяч користувачів, кількість відвідувань за рік – 26 тисяч.