Що таке впевненість у собі? Це – вміння приймати себе таким, як є. Приймати свої страхи й слабкі сторони і розуміти, що за бажання і правильної мотивації їх можна розвивати, перетворюючи слабинки на переваги.Unknown ObjectВміння приймати розвинути не так легко. Найпростіше сказати, що я й так себе приймаю, люблю себе, бо ж щодня тепло вдягаюся, смачно їм, намагаюся не перепрацьовувати – і на роботі, і в особистому житті. Але це не те. Вміння приймати – це інша точка зору на події. Замість казати «Який я незграбний!» у випадку, коли розбив вазу, можна думати по-іншому. Кардинально. Наприклад: «Ну то й що? Світ клином на вазі не зійшовся».

Мегаполіс

Або інший приклад: не всі мають тіло, як у Джесіки Альби чи Роберта Дауні (молодшого). І що? Тіло зістариться, від цього ніде не дінешся. Зате у нас є інші таланти. Запам’ятайте: і ви, і я, всі мають сильні сторони. От на них і потрібно акцентувати свою увагу. Ще такий ракурс – кожен недолік щось вам дає. Наприклад, якщо ви не надто товариський і не любите шумних компаній, то вже точно не постраждаєте від «веселощів» у нічних клубах міста.

Кожен недолік – це поштовх для нашого розвитку

Повторюся: зосередьтеся на своїх хороших рисах. На перевагах. Напишіть у блокноті чи в електронному вигляді щонайменше 10 своїх сильних сторін. А краще – всі 20. Буде дуже добре, якщо ви зможете надрукувати і повісити цей список просто на стіну перед своїм робочим місцем. Це діє – перевірено на собі :).

Саме наші хороші риси є фундаментом нашої самооцінки, впевненості в собі. Ви коли-небудь бачили будинок без фундаменту? Така споруда не переживе, приміром, повені. Тільки маючи добру основу, можна впевнено будувати цеглинки своєї особистості.

Запам’ятайте і впровадьте у своє повсякдення два простих твердження:

  1. Я знаю свої сильні риси.
  2. Я приймаю свої недоліки і не докоряю собі за них.

А тепер про ресурси для підвищення самооцінки та впевненості в собі.

Життєвий досвід. Ситуації мають тенденцію повторюватися, поки ми остаточно не переможемо їх. Зазирніть у свої спогади, можливо, щось схоже вже траплялося? Чи добре ви вийшли з тієї ситуації? Якщо так, то що ви для цього зробили? Хай власний досвід стане вашим імунітетом від «тих самих грабель».

Перешкоди. Наш розвиток неможливий без криз. Якщо в нашому житті настає критичний момент, це свідчить про те, що ми до нього готові. У нас вже є ресурси для того, щоб його подолати. Залишилося тільки усвідомити це і довіритися  своєму раціо інтуїції. Які переваги має шосте чуття порівняно з мозком – читайте у наступних публікаціях.

Щоб навчитися ходити, треба навчитися падати

Підтримка близьких та оточення. Фільтруйте людей, з якими ви спілкуєтеся. Тюхтії та «всепропальщики» вселяють безнадію; від контактів з такими людьми опускаються руки. Намагайтеся долучати до свого оточення людей, які надихають. Тих, хто досяг успіху. Такі люди вміють позитивно мислити. А там гляди – і ви навчитеся :).

Внутрішня мудрість. Ейнштейн побачив сон, коли він летів на промені світла, задовго до теорії відносності. А винахідникові швейної машинки приснилося, що голці потрібне вушко, аби механізм запрацював. Іноді достатньо кілька хвилин посидіти в тиші, прогулятися, послухати спокійну музику, очистити голову від ментального сміття. Не зациклюйтесь на проблемі, переключіться на іншу роботу, якщо рішення не приходить. І вуаля – ось він, інсайт, просвітлення!

Мегаполіс

Рішення рухатися далі. У зоні комфорту дуже комфортно. Але наша ціль, як правило, перебуває далеко за межами нашої звичної теплої нірки. Парадокс у тому, що з часом зона некомфорту втрачає свою новизну, ми звикаємо до неї так, як до свого попереднього облюбованого місця. Тільки тепер межі нашого затишку значно розширилися, бо ми в певний момент пересилили себе і вирішили рухатися вперед.

Повага до всіх аспектів своєї особистості. Часто наші недоліки є не справжніми, а нав’язаними нам кимось. Те, що ми вважаємо недоліком, заважає комусь іншому, а не нам. Через це ми відчуваємо дискомфорт, хвилюємося. Оцінюйте себе безвідносно до думки інших людей. Хоча її, між тим, теж треба поважати.


Пам’ятайте, результат не приходить миттєво. Зазвичай успіх – результат наполегливої, тривалої і кропіткої праці. Почавши щось, не кидайте. Спробуйте ще і ще раз, поки не вийде. Я, наприклад, завжди згадую Томаса Едісона і лампочку.

Томас Едісон

Ви ж знаєте, що його успіху передувало понад 10000 невдалих спроб?