Усі мандрівники давно поділяються на 2 категорії. До першої належать ті, котрі в мандрах і чути не хочуть про роботу – вимикають телефони та не беруть із собою комп’ютерів чи планшетів.

Натомість до другої категорії входять люди, які обов’язково поєднують мандрівки із професійним заняттям. Вони шукають нових знань, набувають досвіду, втілюють його у своїх майбутніх проектах і радо діляться новими здобутками, привезеними десь з-під океанських глибин та бризків водоспадів.

До чого океани та водоспади? Звісно до теми нашої розмови! Адже йтиметься про акваріумістику та фахівця цієї професії, львів’янина, акваріуміста та мандрівника Сергія Калабуху.

Минуло вже декілька років відколи він перетворив мрію дитинcтва у прибуткову справу, а тепер ще й у мандрівках по світу щоразу довідується щось нове.

Як дізнатися про рибок на найбільших водоспадах Ігуасу (на кордоні Бразилії і Аргентини), чи можливо зазирнути на рисові поля Камбоджі і дізнатися про їхніх мешканців? Якими є найпоширеніші помилки в акваріумістиці і, що найбільше нині полюбляють клієнти «рибного світу» для домівок та офісів. Про все це – читайте далі!


– Сергію, скільки років минуло відтоді, як ви із любителя акваріумного світу перетворилися на власника крамниці?

– Моїй крамниці вже 6 років. Скільки себе пам’ятаю, я завжди мріяв про рибок. Мрія здійснилась лише в дорослому віці, коли ми з дружиною врешті переїхали до окремого помешкання. Раніше матеріальне становище та скрутні житлові умови не давали змоги здійснити цей задум.

Тож у новому домі з’явився мій перший акваріум. Потім їх стало 3, згодом 10 і 50. Прийшов час, коли я зрозумів, що дитяча мрія і доросле хобі виросло в успішний бізнес. Тож ми відкрили зоокрамницю, основна спеціалізація якої – прісноводна акваріумістика.

– Ви справді в мандрах досліджуєте підводний світ?

– Звісно, я належу до тих мандрівників, які навіть мандруючи, відкривають для себе нове у своїй сфері бізнесу. Ми з дружиною у цьому питанні однакові. Вона у мене відома бізнес-тренер, тож всюди має з собою телефон, в якому робить нотатки з мандрів, що і як продають в різних країнах світу. Я натомість усюди досліджую, в яких умовах які риби живуть у природному середовищі. І без казусів у мандрах аж ніяк.

У Бразилії ми з Людмилою навіть посперечалися, коли я поліз дивитися в найбільші водоспади світу Ігуасу (розташовані на кордоні Бразилії і Аргентини), як в дикій природі плавають мальки соміка-анциструса, щоб розповісти про це своїм колегам та клієнтам!

– Ви відвідали багато колоритних місць планети. Що нового відкрили в акваріумістиці?

– Мандруючи В’єтнамом і Камбоджею я постійно згадував, як селекціонували всі основні види золотих рибок. Їх так люблять купувати дорослі та діти у Львові. Тисячі років назад їх вивели зі срібного карася, якого я спостерігав в живій природі на рисових полях.


До речі, рис росте в колосках, як жито. Лише поля В’єтнаму повністю затоплені водою, а поміж зелених паростків плавають сріблясті карасі – предки улюблених нами золотих рибок.
У Камбоджі вразили плавучі будинки на найбільшому прісноводному озері південно-східної Азії – Тонлесап. Помешкання «озерних мешканців» – це скупчення човнів, плотів і різних інших плавзасобів, які навіть описати складно. На них розташовані не лише житла, але і невеликі ділянки землі, де місцеві жителі примудряються вирощувати овочі. Там же розташовані приміщення для домашніх тварин та крамниці.

Все життя цих людей минає на воді. І під кожним таким плавучим будинком натягнуті сітки, де живуть риби. А в підлозі будиночка-човна є люк або просто дірка, в яку скидаються всі харчові відходи (це як у нас свині доїдають те, що не доїли люди).

Мешканцям озера Тонлесап навіть вудки не потрібні, вони сачком під підлогу залізли і вже мають нову порцію їжі!
– Ще якісь неймовірні пригоди в мандрах траплялися з вами?

– Серед друзів досі хизуюся, що я один з небагатьох туристів куштував місцевий смаколик Ісландії – хаукарль.

Це найдивніший делікатес, який нам усім коли-небудь доводилося бачити та куштувати в своїх мандрах – смердюче м’ясо підгнилої акули!

Найбільше розповсюджена риба, яку можна було впіймати біля берегів Ісландії – північна акула. Зауважмо, що тіло цієї акули не виводить мочевину, бо не має нирок і сечовивідних шляхів. Тож природно, що її м’ясо просочене аміаком. Проте потреба в їжі залишалася в давніх мешканців цих країв, бо на полярному колі мало що росте.

Що придумали ісландці: вони витримують акуляче м’ясо в спеціальних ємностях в землі по 6 тижнів. Потім вони ще півроку обвітрюють її перетягами та вітрами в спеціальних приміщеннях. Раніше це були стодоли в чистому полі, в яких зумисне не прибивалися щільно дошки.
Проте навіть  після цього м’ясо смердюче та малоїстивне. Але я, як фахівець із рибного світу, конче мав це скуштувати. І скуштував…
Опісля ісландці мені зізналися, що той, хто зміг скуштувати хаукарль, своєю силою може зрівнятися з древніми вікінгами!
– Наскільки витратно встановити та утримувати акваріум?

– Нам неодноразово доводилося чути про фінансову витратність цього хобі. Проте, коли люди заходили до нашої крамниці, то розуміли, що володіли недостовірною інформацією.

Скільки може коштувати акваріум?

Ось типові ситуації, з якими до нас звертаються наші клієнти:
1.     У вас вже є акваріум – подарували, залишився у спадок, хочете заселити новими рибками.
Достатня кількість риб для акваріуму від 10 літрів – від 100 грн.  Вам достатньо буде 1 півника, 5 даніо та 2-х сомиків-анциструсів. Ці рибки чудово живуть разом.
2.     Ви хочете в себе встановити акваріум, рекомендуємо на 100 літрів.
Його можна чудово заселити мирними або хижими рибками.
Мирні рибки для такого розміру – це можуть бути 5 скалярій, 3 сомика-анциструса, 4 гурамі, 1 лабео, 5 райдужних неонових рибок, 5 живородних рибок (молінезії та меченосці) – ця чудова яскрава компанія коштує від 200 грн.
Так само коштують і хижі рибки: демасоні, акі, червона зебра, піндані, єлоу, мпанга, кораловий соулозі. Ці різнокольорові грайливі активні рибки стануть окрасою вашого дому або офісу.

– Для чого слід встановлювати акваріуми в офісах, ресторанах, крамницях?

– Це дуже часте запитання. Відповідь однозначна:

Акваріум у ресторані чи крамниці – допомагає заробляти більше!  Він підносить статус як власника, так і самого закладу

Чому?
·    репутація стильного та сучасного закладу,
·    клієнти спокійні та задоволені, навіть, коли доводиться зачекати,
·    люди заходять подивитися на цікавинку, натомість роблять покупки та замовлення!

Акваріум для готелю, ресторану, бару, магазину – це затишок, стиль, статус, цікавинка, спокій і рівновага, як для власників та персоналу, так і для гостей та відвідувачів.
Магія підводного світу зачаровує. Частка підводного світу, створена винятково природою, робить гармонійним будь-яке приміщення.
До того ж це позитивний імідж та залучення нових клієнтів до закладу. Ми самі були здивовані, коли наші клієнти розповідали, що після встановлення акваріуму на видному місці, особливо, якщо його видно з вулиці і в ньому живуть гарні екзотичні рибки, люди заходять просто подивитися на цікавинку і стають реальними клієнтами.

Власники готелів та ресторанів також розповідали нам неймовірні речі. Після того, як у своїх закладах вони встановили великі акваріуми навіть складні відвідувачі стали поводитися спокійніше. Не нервували, що довго несуть замовлення, заселяють в номери чи завелика черга до примірки. Вони були зайняті спогляданням – захоплено спостерігали за підводними мешканцями серед зелені рослин.
Окрема історія – співпраця нашого зоомагазину з офісами!
Наші клієнти розповідають просто неймовірні історії – після встановлення акваріуму, особливо в кімнаті переговорів – їм частіше кажуть “так”, а їхні працівники мають можливість хоч на кілька хвилин відпочити та перезавантажитися.

Крім позитивного психологічного впливу, акваріум в офісі зволожує повітря, пересушене працюючою оргтехнікою

Ще одна наша клієнтка розповідала, що після встановлення акваріуму в їхній компанії згуртувався колектив! Всі лише й обговорювали поведінку кольорових грайливих рибок та нові тенденції  в оформленні акваріумів, особливо під час обідів!

– Що серед вашого асортименту користується популярністю як подарунок?

– Зараз дуже модні маленькі акваріуми, або так звані міні-акваріуми.
Нано-акваріуми – невеликі ємності об’ємом до 10 літрів, а то й менше.
Чому все більше і більше людей вирішують купити міні-акваріум?
Відповідь проста:
– в акваріумі маленького об’єму можна відтворити всю красу підводного світу,
– це родзинка в мінімалістичному офісному інтер’єрі,
– острів живої природи серед кам’яних джунглів великого міста,
– куточок відпустки та тропічного раю, який завжди буде вашим приємним спогадом або наочною мрією,
– чудовий оригінальний подарунок!
– встановлюється як на вільний від паперів кут письмового столу, так і на кухонну полицю,
– легко переноситься з місця на місце та транспортується.
Одна рибка в міні-акваріумі – це чудовий подарунок для тих, хто не має багато часу на догляд за тваринкою, але дуже любить спостерігати за живою істотою.
Акваріум Premium-класу – розкішний VIP-подарунок для елітних інтер’єрів. В нашому магазині вам допоможуть з усіма розрахунками, створять біотопний інтер’єр акваріуму в стилі африканських озер, професійно підберуть дружні види рибок, нададуть всі поради.
Вам залишиться лише подарувати цікавинку і з насолодою спостерігати за щасливцем, якому так поталанило.
Також ми відразу знімаємо питання догляду. Адже саме воно зупиняє багатьох від придбання акваріуму через брак часу та досвіду. Ми робимо все самі й доглядаємо за вашими акваріумами. На постійній основі також. Ви лише насолоджуєтеся чарівним акваріумним світом.


– Акваріумістика – чудове захоплення, але ж воно потребує простору. Що порадите тим, у кого немає зайвих квадратних метрів?

– Підкажу 3 нові способи використання акваріуму у маленькій квартирі. Адже не обов’язково в маленьку квартиру ставити нано-акваріум, можна встановити великий, і він зовсім не забере вільного простору!
Це може бути кутовий акваріум, акваріум-тумба, акваріум-колба, самостійна конструкція, яка є не лише об’єктом інтер’єру.

1. Акваріум  для зонування приміщення
Все частіше і частіше, дизайнери застосовують акваріум для красивого зонування приміщень. Адже акваріум дійсно розділяє простір.
Коли в вашій кімнаті поєднуються кілька функцій, наприклад, вітальня і спальня або робочий кабінет і кухня, акваріум прекрасно розділяє це приміщення на зони.
А коли в інтер’єрі просто немає місця для акваріума. Як бути?

2. Акваріум-картина
Є простий вихід, це акваріум-картина. Замість малюнка, плавають риби і повільно коливаються водорості. Такі акваріуми бувають невеликі – від п’ятдесяти до вісімдесяти літрів. Тут головне – це надійне кріплення до стіни.

3. Акваріум – основні меблі
А ще зараз в моді мінімалістичні інтер’єри. Деякі наші клієнти, особливо молоді пари, всі меблі роблять вмонтованими в стіни так, що вони складаються і їх не видно взагалі у зібраному вигляді. А гарний яскравий акваріум є центром квартири. Саме на нього робиться акцент, що додає помешканню оригінальності і створює затишну атмосферу.
Особливо такий акваріум варто використати, коли у квартирі є темний кут, який погано освітлюється. Тоді штучне освітлення вашого підводного світу буде чудово видно і додасть шарму всьому приміщенню.
Та де б не стояв ваш акваріум, це завжди вірне рішення. Окраса і куточок радості та відпочинку як у великій, так і маленькій квартирі або кімнаті!

– А де краще поставити акваріум?

– Найкраще акваріум встановлювати в глибині кімнати. Брак світла виправить акваріумна лампа.

Якщо ж у вас виникла необхідність встановити акваріум біля вікна, пам’ятайте, що верхню, бічні та задню стінки необхідно закрити спеціальною плівкою-фоном, це захистить акваріум від надлишку світла та розвитку паразитичних водоростей.
Перед тим, як наповнювати акваріум необхідно перевірити, чи у вас рівна підлога: рівень води в акваріумі може відрізнятись. Не можна, щоб поверхня, на яку ви будете ставити акваріум, була нерівна, інакше дно акваріума може тріснути.
Дотримуючись цих простих правил ви забезпечите собі спокій за ваш живий куток, а можете залишити цю роботу нашим фахівцям. І ми все зробимо за вас!

– Знаєте якісь акваріумні поради за фен-шуєм?

– Кілька простих правил точно вам допоможуть! Вони сприятимуть тому, щоб акваріум не лише тішив вас своєю красою, а й  приносив гроші і удачу в ваш дім:

Щоб посилити вплив акваріуму як талісману на ваше життя, варто покласти всередину черепашку, замок, корал, модель піратського корабля зі скарбами. Це активізує позитивний вплив на енергетику вашого акваріуму.

Декоративні елементи в акваріумі повинні імітувати природне місце існування риб – водні рослини і камені.
Для розташування акваріума найбільше підійде кут кімнати, східна, північна або північно-східна частина будинку.
Рекомендовано заселяти водний простір непарною кількістю африканських цихлід, які жваві, кольорові, тішать око і приваблюють гроші та успіх до своїх власників.