Запит «у мене проблеми з жіночністю» в перекладі на психотерапію означає, що у вас дисонанс між вашим самовідчуттям і тим, що від вас вимагає суспільство. Тому що жіночність – це набір якостей і поведінки, які приписуються жінкам і очікуються від них у суспільстві.

Зауважте не є жіночими, а приписуються!

У психотерапії не існує феномена жіночності. Є проблеми статевої приналежності, порушення психічного самовизначення себе як жінки, це тоді, коли жінка не може змиритися з тим, що у неї є вагіна, і замість неї хоче пришити собі пеніс

Якщо у вас немає проблем з вашою вагіною, то й проблем з тим, що ви жінка у вас теж немає! Ви успішно пройшли статеву приналежність.

krixbaavlpv1jwwdyvvf_g-wide

Чому ж тоді виникає дискомфорт?

Насправді у багатьох внутрішній дискомфорт викликає невідповідність внутрішнього стану і самовідчуття, з тим, що від них очікує суспільство. Цей набір очікувань формувався протягом тисячоліть, він включає статеві ролі, які раніше були типово жіночими. Як пам’ятаєте варіантів раніше було небагато, тому вони всі пов’язані з господарськими та материнськими аспектами. Але світ змінився, а стереотипи жіночого чи нежіночого залишились. І замість заміни статевих ролей до типово жіночих додалося ще й навчання, робота і шалене самовдосконалення.

Але …ще в 70-х роках минулого століття вчені довели, що гендерні стереотипи не мають підстав, що в психологічному аспекті немає різниці між чоловіками і жінками

Це означає, що потреби у нас одні, інтелектуальні здібності теж на одному рівні, сприйняття емоцій такі самі. Є лише біологічна різниця

А та різниця, яку ми спостерігаємо, це лише результат стереотипного виховання, що теж, до речі, доведено окремими дослідженнями.

wsepxsiue2yq8lf33f82xq-wide
Що ж робити з дискомфортом?

Перше, потрібно сісти і усвідомити, що існуючий дискомфорт не пов’язаний з тим, що з вами щось не так. Насправді щось не так із суспільством, з вами все в порядку!

Друге, якщо у вас виникає такий дискомфорт, то ваші кордони порушені, і тому вам складно протистояти тиску суспільства на вас. А тиск дійсно великий!

Увага! Якщо ви почнете відповідати уявленням суспільства про жінок, наприклад, підете на тренінги жіночності чи навчитеся бути м’якшими, легкими, надихати і так далі, легше вам стане, але не на довго. Згодом це зміниться ще більшим дискомфортом, тому що при цьому відбудеться підміна особистості. Ви втратите себе!
Якщо ж ви все-таки хочете повернути собі своє життя, то потрібно буде вистояти в нелегкій боротьбі за себе перед суспільством.

Третє, потрібно зміцнити кордони. Потрібно зрозуміти: де ви, а де не ви. Потрібно бути чутливим до себе, і до своїх потреб, вміти відрізняти свої бажання від чужих, і відстоювати те, що вам дорого.

Четверте, це процес прийняття себе, з усім тим, що є всередині вас, незалежно подобається це вам чи ні. Я пишу «процес», тому що це розтягнуто в часі, не можна взяти і один раз на все життя себе прийняти. Прийняття – це щоденний, щохвилинний вибір себе.

П’яте, після того, як стіни укріплені і вам стало комфортно з собою наодинці, можна робити двері. Інші люди важливі, але ви обираєте, для кого відчиняти двері, як довго тримати їх відкритими, і коли зачинити.

Якщо всі п’ять пунктів успішно пройшли, то питання з жіночністю у вас більше не з’явиться.
Дозвольте собі бути собою, поверніть собі своє життя, це нелегко, але це того варте!Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…