Що таке близькість взагалі? Мабуть, це відсутність дистанції, яку ми тримаємо, боячись засудження, непорозуміння чи конфлікту. Кожен із нас несе на собі певний образ, не пускаючи нікого за його межі. І  тільки з близькою людиною, з якою дистанція зведена до міцних обіймів, ми можемо бути собою: злими, слабкими, розчарованими, нецікавими,  навіть жалюгідними, але найголовніше – щасливими.

У сучасному світі, де люди ховають себе за тоннами тексту в соціальних мережах, у відеочатах чи голосових повідомленнях , знайти того, з ким стираються всі дистанції – справжня розкіш.  Чим особлива  близька людина? Тим, що від неї завжди багато очікуєш: що нас приймуть в будь – якому вигляді, що нас підтримають,  віритимуть нам і що ми завжди будемо на першому місці в списку важливих справ. І як тільки стосунки входять у стадію «близькості», неідеальності починають муляти з усіх боків.  Береш до рук телефон – і звідусіль починають нав’язувати  віртуальну бездоганність,  і наші очікування значно перевищують реальність. «Я вже не хочу приймати тебе таким, бо знаю, що може бути краще», – мовчиш собі кожного дня, але охоче ділишся з твіттером і так раз за разом, і відстань знову починає наростати, а потім боліти.

Минає час;  кожен з двох починає відчувати поряд біля себе чужого. «Близька» людина уже стоїть поза полем зору, ви наче вдвох, але вже самотні…

Якщо ви бачите, що відносини дають тріщину, то ці прості поради саме для вас.

  1. Купіть напій чи десерт, який любить ваш партнер. Людям подобається, коли пам`ятають чому саме вони надають перевагу.
  2. Надішліть квіти чи маленький подарунок без всякого приводу і вкладіть записку з текстом про те, як багато вона чи він для вас означає.
  3. Перестаньте очікувати, вам ніхто нічого не повинен.
  4. Частіше кажіть «Так» і вас не поглине одноманітність та буденність.
  5. Не розчиняйтесь у стосунках повністю, кожен повинен мати власний простір, друзів чи заняття.

Не мовчіть до близьких людей, цінуйте і піклуйтесь про них, приділяйте їм увагу, ставте в пріоритет, не пишіть їм повідомлень, а стукайте у двері. Маєте таку людину – тримайте обома руками, а якщо ні – то одного дня в зовсім неочікуваний момент ви зустрінете того, хто зітре навіть найдовшу відстань.

Ц і н у й т е.