Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі огляд одразу двох музеїв: Національного музею історії України у Другій світовій війні та Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”. Ці музеї споріднені географічно та історично. Так як Батьківщина-мати міцно закріпила свої позиції на “силуетах” Києва, про музей історії України у Другій світовій війні знають практично всі. А от порівняно нещодавно відкритий Музей голодомору, який розташувався поряд, не настільки відомий.

Отже, по черзі. Музей історії України у Другій світовій війні розпочинається навпроти готелю “Салют” з Меморіалу Вічної Слави. Тут знайшли свій останній спочинок 35 військових, їхні надгробки розміщенні двома паралельними лініями, які підводять до Могили невідомого солдата з вічним вогнем перед ним.

Потім через алею міст-героїв ми потрапляємо на територію меморіалу жертв Голодомору. Саме приміщення музею знаходиться під стилізованою спорудою-свічкою, яка символізує пам’ять народу про геноцид. Тут ви побачите предмети побуту тих років, знайдете тематичні книги зі спогадами та списками жертв Голодомору. Тут сумно і страшно, але кожен має усвідомлювати, що лише на визнанні та аналізі помилок минулого нам вдасться уникнути подібного в майбутньому.  У залі пам’яті представлені переважно предмети з Полісся і Слобожанщини. Вони поділені за такими групами: домашнє начиння, хліборобство, ткацтво, бондарство, рибальство, стельманство та інший реманент. Це оригінальні предмети, які були у вжитку наших предків у кінці ХІХ – першій половині ХХ століття. Також ви можете ознайомитися з унікальним документом, який засвідчує злочини радянського режиму в Україні – Національною книгою пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. У ній зафіксовано 880 тис. імен людей, смерть яких від голоду на сьогодні документально підтверджена.

Слід додати, що музейні комплекси знаходяться на крутому правому березі Дніпра, звідки відкривається мальовничий краєвид на річку та лівий берег столиці.

Крокуючи далі, проходимо повз Києво-Печерську лавру і дістаємося музею історії України у Другій світовій війні. Але якщо розглядати експонати, то розумієш, що і ця назва не зовсім точно передає змістове наповнення музею. Справа в тому, що музей і зараз поповнюється експонатами з нової війни на сході України, війни, якій не видно кінця. Для Музею артефактами стають предмети, доставлені з зони АТО. Колекція Музею АТО нараховує понад 3,5 тис. предметів: фото із зони бойових дій, одностроїв, військового спорядження, оберегів, документів, особистих речей учасників подій, залишків зброї, військової техніки тощо. Більшість із них експонувалися та продовжують експонуватися на різних музейних виставках.

У музеї історії України у Другій світовій війні є кілька основних експозицій:

Експозиція “На чужих війнах” присвячена участі наших військових у війні в Афганістані.

Скульптурна галерея героїв фронту і тилу.

Чаша “Вогонь Слави”.

Виставка бойової техніки та озброєння.

Головна площа.

Монумент “Батьківщина-мати” з приміщенням головної експозиції музею.

У світлі кривавих подій на сході переосмислюються історії тих далеких часів, коли війна жорстоким Молохом прокотилась по нашій землі, забравши мільйони життів, залишивши напризволяще вдів та сиріт, братські могили та монументи слави, понівечивши людські долі…

Фото Олеся Ткачука.

Читайте також: “Дім для будинків”, або Подорож у Пирогово

Ветерани неба

This slideshow requires JavaScript.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…