Оскільки завтра нашій державі виповнюється цілих 25 років, хотілося б поговорити про музей, який так чи інакше пов’язаний з людиною, яка доклала великих зусиль для становлення України як суверенної держави. Безумовно, одним із таких геніїв є видатний художник пензля та слова, громадський і політичний діяч Тарас Григорович Шевченко.


Національний музей Тараса Шевченка знаходиться в Києві за адресою бульвар Тараса Шевченка 12. Тут зберігається переважна більшість малярської спадщини митця, що входить в золотий фонд української культури. Колекція формувалася протягом 150 років і нараховує понад 85 тисяч експонатів.  Тут у сучасному приміщенні в центрі столиці ви поринете в атмосферу тодішньої епохи, зрозуміти її важкі будні й відкрити для себе величну постать народного поета. Більшість експонатів присвячені художній майстерності Шевченка, саме тут ви можете побачити оригінал його картини “Катерина”, яка виступає ілюстрацією до однойменної поеми. Також у музеї представлено багато інших авторських робіт, виконаних у різних стилях. Портрети, автопортрети, пейзажі мальовничої України, пейзажі далекого Казахстану, де Тарас Григорович був у засланні – це лише невеличкий перелік картин, які зберігаються в музеї.

В інформаційних табличках в хронологічному порядку розписане життя видатного українця. Кількома рядками в книзі зберігається допис про народження в сім’ї Шевченків хлопчика Тараса. Ранні твори, ранні малюнки, документи про викуп із кріпацтва, доноси про його діяльність а також клопотання з проханням надати дозвіл художникові малювати хоча б під наглядом. Усі ці важливі для нашої історії свідчення зберігаються в стінах музею. Фотографувати в музеї заборонено, але ви на власні очі можете оцінити безсмертні шедеври Кобзаря.

Музей пропонує наступні екскурсії: інтерактивна екскурсія-гра “Шляхами Тараса Шевченка”, “Шевченківський Київ”, “Життя і творчість Тараса Шевченка”, “Поезія Тараса Шевченка”, “Святе Письмо у творчості Тараса Шевченка”, “Тарас Шевченко-художник”, “Тарас Шевченко-офортист”, “Тарас Шевченко-портретист”, “Автопортрети Тараса Шевченка”, “Музи Тараса Шевченка”.

“Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені”…

Лише волею випадку ми прокинулися за мить до того, як нас збиралися “збудити”. Тож давайте надалі не спати, а пам’ятати своїх, котрі допомогли і допомагають нам зміцнювати незалежність держави.

До речі, на Черкащині в селі Моринці, де народився Тарас Григорович, уже три роки поспіль у серпні проходить фестиваль, присвячений великому українському Батькові. Цьогорічний Шеfest уже минув, але це не означає, що наступного року ви не можете включити його в свою фестивальну програму й заодно відвідати казкові місця нашої великої, красивої Батьківщини.

This slideshow requires JavaScript.

Читайте також: Страшними сторінками історії

“Дім для будинків”, або Подорож у Пирогово

Ветерани небаСподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…