Київ – чарівне місто з величною історією. Звісно, кожен його куточок по-своєму особливий і цінний для нас, але є найцікавіші місця, які одразу спадають на думку мешканцям столиці після прохання порадити, де в першу чергу варто побувати туристам. Одне з таких місць – вулиця Ярославів Вал, яка пролягає від Володимирської вулиці до Львівської площі.


Уже сама назва наштовхує на думку про бурхливий період розвитку Київської Русі за правління Ярослава Мудрого. Виникла ця вулиця як дорога попід міським валом, який був насипаний за часів князювання сина Володимира Великого. Вперше Ярославів Вал згадується як запланована вулиця в 1832 році, але прокладена вона була вже у 1850-их роках. Протягом XIX-XX століть назва вулиці не раз змінювалася: Велика Підвальна, Раковського, Ворошилова, Полупанова – і лише в 1977 році за нею остаточно закріпилася звична для нас сучасна назва.

У кожної споруди на вулиці Ярославів Вал є свої особливості, що істотно вирізняють її серед інших, загадки, які досі не розгадані дослідниками. У багатьох будинках свого часу мешкали відомі митці, медики, науковці та підприємці.

Починається Ярославів Вал із Золотих воріт – однієї із найстаріших пам’яток історії та архітектури. Тут же знаходиться пам’ятник Ярославу Мудрому (1997 рік). Князь сидить і тримає у руках макет Софійського собору, а погляд його направлений у бік собору.

Йдемо далі по вулиці. Будинок під номером 1 називають “Замком барона”, побудований на замовлення поміщика М. Підгірського у 1897 році. За адресою Ярославів Вал, 3 сьогодні розташована резиденція посла Індії, а раніше це був двоповерховий особняк відомого підприємця і винороба М. Штейнгеля. Колишня караїмська кенаса (Ярославів Вал, 7) була збудована в 1900 році за проектом відомого архітектора Городецького і стала однією з найкращих його робіт. Споруда виконана в мавритансько-арабському стилі і має величний вигляд. Крокуючи вулицею далі, ми натрапимо на дійсно елегантні будинки підприємця Леоніда Родзянко (Ярославів Вал, 14 та 16). На першому поверсі будинку № 14-а працює UniCredit Bank, вхід до якого з обох боків оздоблено скульптурами красивих жінок, що начебто підтримують стелю. Зараз у квартирі, де проживав Родзянко, знаходиться театр “Сузір’я”. Київська дитяча школа мистецтв № 2 розміщена за адресою Ярославів Вал, 25, а колись тут була гімназія В.П. Науменка, в якій навчався Максим Рильський. У будинку № 12 жив Федір Кричевський – перший ректор Української академії мистецтв, у № 13 мешкав лікар та академік Феофіл Яновський, в особняку № 32 провела свій медовий місяць Леся Українка. Вулиця Ярославів Вал відома й тим, що тут знаходиться Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Цей навчальний заклад вважається найкращою в Україні базою для майбутніх акторів та режисерів.

Цікаво, що найбільша у Києві кількість посольств розташована саме на цій вулиці. Це посольство Республіки Польща, резиденція посла Індії, посольство Італії, Канади, Словацької та Чеської Республік.

Також на вулиці Ярославів Вал є досить багато різноманітних кафе, ресторанів, кав’ярень (La Cantina, Mille Miglia, Сто тисяч, Буланжері, Coffee Life, Желток, Кофе Хауз та інші).

Упадає в очі разючий контраст між бідністю й вишуканістю, старовинністю та сучасністю. Спокійні кольори архітектурних споруд переплітаються з яскравими нотками: над входом до ресторану La Cantina прикріплені різнокольорові парасольки, з кафе Sangria постійно лунає приємна музика, також радують око дві лавочки, одна з яких зроблена у вигляді різнокольорових олівців, а інша – лавочка-окуляри.

Тут дійсно надзвичайна атмосфера: можна закрити очі, прислухатися і уява перенесе нас у далеке минуле, вам відкриються нові грані цього неймовірного місця. Якщо ви ще не прогулювалися цією вуличкою, обов’язково включіть її у ваш план відпочинку на найближчі вихідні – не пошкодуєте!

Читайте також: Легендарна кіностудіяСподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…