А ви знали, що найбільшим містом світу є Шанхай з населенням понад 24 мільйони? А те, що в першій десятці великих міст лише Стамбул належить до Європи (і то частково, адже Стамбул розташований на двох континентах – у Європі та Азії)?

Портал Мегаполіс пропонує вашій увазі ТОП-10 найбільших міст світу.

Місто

Кількість населення

Загальна площа на  км²

Густота населення на км²

Країна

1

Шанхай

24,256,800

6,340.5

3,826

Китай

2

Карачі

23,500,000

3,527

6,663

Пакистан

3

Пекін

21,516,000

16,410.54

1,311

Китай

4

Лагос

21,324,000

1,171.28

18,206

Нігерія

5

Делі

16,787,941

1,483

11,320

Індія

6

Тяньцзінь

15,200,000

11,760

1,293

Китай

7

Стамбул

14,160,467

5,461

2,593

Туреччина

8

Токіо

13,297,629

2,189

6,075

Японія

9

Гуанчжоу

13,080,500

7,434.4

1,759

Китай

10

Мумбаї

12,478,447

603.4

20,680

Індія

Цікаві факти

Стамбул

Це унікальне місто, яке розташоване на двох континентах, при цьому Стамбул омивають три моря: Чорне, Середземне і Мармурове. Метро Стамбула є одним із найстаріших у світі і може скласти конкуренцію лондонському чи нью-йоркському метрополітену.

Також у Стамбулі розташований один із найбільших базарів світу.

Єдина в усьому світі залізна церква розташована саме в Стамбулі – це храм святого Стефана Болгарського. У Стамбулі є більше 20 районів і кварталів, які визнані історичним спадком Європи та Азії. Практично в кожному кварталі розташовано декілька відомих історичних пам’яток.

Шанхай

Мережа метрополітену в місті є найдовшою в світі (434 км), за цим показником Шанхай випереджає навіть Лондон. Цікаво, що столиці Великої Британії знадобилося для цього 140 років, а Шанхаю – лише 15. Будівництво метро розпочалося тут лише в 1995 році. До речі, туристам у метро слід бути дуже уважними: деякі станції мають до 20 виходів, а переходи між ними можуть зайняти 10-15 хвилин, тож цілком реально заблукати у підземці.

Серед чоловіків Шанхая дуже популярне цікаве хобі – на вихідних на набережній річки Хуанпу можна спостерігати, як дорослі чоловіки запускають повітряних зміїв.

Часто можна помітити чоловіків-шанхайців з довгими нігтями на руках, однак це аж ніяк не ознака неохайності, а данина стародавнім традиціям і повір’ям. Вважалося, що нігті імператора служать для зв’язку з вищими силами, тому за ними ретельно доглядали. Пізніше довгі нігті стали ознакою багатства і впливовості, для них навіть створювали спеціальні наконечники. Сьогодні ж чоловіки в Шанхаї відрощують нігті, щоб привернути удачу і багатство. Цікаво, що нігті має сенс відрощувати тільки на мізинці, великому або вказівному пальцях – це пов’язано з вірою в магію цифр 6 і 8, для позначення яких в китайських жестах використовуються саме ці пальці.

Ввечері на вулицях Шанхая можна побачити групи людей, які під музику вивчають танцювальні рухи. Це уроки танців, які за невелику плату доступні всім охочим.

Пекін

Пекін – столиця велосипедистів і шопоголіків. На площі Tiananmen (яка є найбільшою площею в світі) знаходиться знамените Заборонене місто. Воно повністю зроблено з дерева і складається з більш ніж тисячі кімнат. Вам знадобиться цілий день, щоб обійти хоча б невелику частину з них! За 60 км від Пекіна розташована найближча частина великої китайської стіни. Звісно, кожен турист, який приїжджає до Пекіна, просто зобов’язаний побачити цю стіну.

“Ван” є найпоширенішим прізвищем у місті: 10% населення Пекіна можуть похвалитись саме цим прізвищем. Тож зустрівши декількох “Ванів”, не поспішайте робити висновки, що вони – родичі.

Делі

Делі утворився шляхом об’єднання семи міст різних індійських династій. Місто розділене на дві частини: Старий і Новий Делі. Нью-Делі – респектабельний сучасний діловий центр,  Старий Делі відомий насамперед великою кількістю архітектурних пам’яток, тут знаходяться старі форти, мечеті, ринки.

У Делі нараховується майже 60 тисяч пам’яток – культурна спадщина не тільки Індії, а й усього світу. Особливою популярністю користуються сади Лоді і мечеть Джамма Масджид, Червоний Форт і храм Лотоса, а також гробниця Хумаюна.

Делі – місто контрастів. На вулицях можна зустріти святих відлюдників у традиційному одязі, молодь у джинсах і клерків у ділових костюмах. На дорогах зустрічаються як ексклюзивні авто, так і вози, запряжені волами. На додаток до цього – натовпи туристів й іноземців, які приїхали у відрядження.

Токіо

Токіо – одна з небагатьох столиць світу в сейсмічно активній зоні. Токіо 150 разів на рік “атакують” землетруси різної сили.

Токійський метрополітен – найбільший у світі за пасажиропотоком: ним щодня користуються понад 8,5 млн пасажирів. З них 3 млн припадають на станцію Сіндзюку – найбільш завантажений транспортний вузол у світі. Однак поїзди все одно повинні рушати зі станцій без запізнень. Тому пасажирам допомагають спеціальні службовці – осія (“штовхачі”): вони заштовхують людей у вагони і стежать, аби двері не затиснули чиїсь речі.

У великих японських містах власники будинків переважно забороняють тримати домашніх тварин, тому в Токіо з’явилися “котячі кафе”. Тут відвідувачі можуть вибрати кішку і пограти з нею.

Одна з визначних пам’яток Токіо – Гінза, головна торгова вулиця. На цій вулиці розташовані дорогі магазини, покупки в яких по кишені далеко не всім.

Улюбленим місцем відпочинку токійців є парки, серед яких особливе місце займає парк Уено – культурна Мекка японської столиці. В Уено під час цвітіння сакури на ханамі (процес споглядання цвіту сакури) з’їжджається ледь не все місто.

Мумбаї

Це місто контрастів, де жахлива бідність “живе” по сусідству з демонстративною розкішшю, хаос відділений від порядку лише тонкою межею і де органічно переплетені традиції і сучасність.

Більша половина міста – нетрі.

У звичайних індусів немає відпусток і лікарняних.

Звертати увагу на правила дорожнього руху в Мумбаї просто не прийнято. Незважаючи на те, що на кожному перехресті встановлений світлофор, на нього ніхто не реагує. Тут усі їздять, як хочуть, порушуючи все, що можна порушити. Зебри ігнорують як водії, так і пішоходи. При цьому у пішоходів на дорозі немає ніяких прав, тому іноді їм доводиться стояти на узбіччі півгодини, щоб просто перейти вулицю.

Знаменитий Боллівуд знаходиться в передмісті Мумбаї.

У Мумбаї часто можна зустріти чоловіків у білому одязі, з лотками на голові і численними бідончиками в руках. Це рознощики їжі.  Професія традиційно передається у спадок від батьків до синів, причому бізнес “вручається” разом із клієнтами. Такі рознощики доставляють офісним клеркам обіди, приготовані турботливими дружинами.

Іще одна суто чоловіча професія в Мумбаї – добі-гат (прачка). Чоловіки перуть чужий одяг у величезних бетонних ємностях просто неба. Усі ці прачки чоловічої статі живуть у одному старому кварталі разом зі своїми сім’ями. Там же знаходиться і місце їхньої роботи.

У центрі Мумбаї розташований найдорожчий на планеті маєток, побудований місцевим мільярдером Мукешем Амбані. Площа будинку – майже 372 тис. квадратних метрів; вартість маєтку на сьогоднішній день – 1 мільярд доларів. Маєток складається з 27-ми видимих і 60-ти внутрішніх поверхів, в ньому є шестиповерховий гараж, кінотеатр, три величезні тераси, три вертолітні майданчики, басейн, 9 ліфтів.

Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…