Ялинка як головний символ новорічно-різдвяних свят була і є окрасою кожної оселі. Свята чекають на всіх континентах, а головні ялинки, встановлені на центральних площах, уже запалили свої вогні. Загалом світ намагається відійти від традиції встановлювати натуральні ялинки, тим самим знищуючи природу. Частково їх успішно замінили незвичні композиції, які більше нагадують арт-об’єкти, ніж ялинки у традиційному розумінні. Зроблені вони з різних матеріалів: скла, пластику, конструкторів, пляшок, металу… Про те, які вони – найкращі зелені красуні світу – читайте в огляді порталу Мегаполіс.


Нью-Йорк, США

Святковими вогнями засяяла 23-метрова ялинка, яку встановили у місті “Великого яблука” на площі Рокфеллер- плаза.  Традиційно вона вважається головною різдвяною ялинкою США. Доставили зелену красуню ​​з містечка Істон (штат Коннектикут). Верхівку ялинки країни прикрашає гігантська кришталева зірка діаметром 2,7 м. Такий розкішний подарунок зробили австрійські майстри  Swarovski. Зірка складається з 2500 пластин, а її вага становить 250 кг.

Рождественская-елка-в-Рокфеллер-центреScreen-Shot-2015-11-06-at-22.50.59Ріо-де-Жанейро, Бразилія

85-метрове дерево – найбільша ялинка світу – знаходиться саме в Ріо. Унікальність ялинки полягає у тому, що вона змонтована на спеціальній “мобільній” платформі посеред озера в Лагоа. Ялинка переливається різнокольоровими вогнями. Тематикою ялинки цьогоріч стала зміна дня і ночі. Світлове шоу складається з декількох етапів: від світла вночі, коли народжуються найзаповітніші мрії, до здійснення бажань на Різдво.

1-ёлка-в-Рио-де-Жанейро

Рио-де-Жанейро-Бразилия

Мадрид, Іспанія

У Мадриді, як і в багатьох європейських країнах, відмовились від натуральних ялинок, замінивши їх сучасними конструкціями. Так, у Мадриді на центральній площі міста Пуерта-дель-Соль встановили ялинку з жорсткого каркасу, до якого прикріпили різнокольорові лампочки.

Токіо, Японія

Японці завжди вирізнялись оригінальністю і креативністю в оформленні ялинки. Цього року головна ялинка країни виглядає фантастично і водночас закликає кожного віднайти в ній нові смисли і символи.

111

Мельбурн, Австралія

Австралійці теж відмовились від натуральної зеленої красуні і прикрасили Мельбурн ялинкою з…. конструктора LEGO. При цьому для ялинки та Санта Клауса з дошкою для серфінгу використали понад мільйон деталей конструктора. На одну лише зірку пішло 13 195 штук.

7afcb4f391206f1e96d4754a739ff431

Тайбей, Тайвань

Втіленням новітніх технологій є ялинка у Тайбеї. Висота новорічного дерева – 36 метрів. За місяць до головного свята кожних півгодини після заходу сонця відбувається масштабне світлове шоу.

222

Лондон, Велика Британія

У Лондоні на Трафальгарській площі ялинка “ожила” ще 4 грудня, проте не так дивує вигляд ялинки, як історія її маршруту. Справа в тому, що мешканці Осло щороку на знак подяки за підтримку дарують Лондону ялинку, яка долає сотні тисяч кілометрів по морю.

Париж, Франція

Найбільшою модницею стала ялинка, встановлена в “Галері Лафайєт”. Ялинка підвішена до стелі догори ногами у центрі мекки для шопоголіків. Висота ялинки – 25 метрів.

Вільнюс, Литва

Столиця Литви вирішила повернутись до “домашнього” традиційного декору і згадати про сімейні традиції. Ялинка зроблена у вигляді будиночку з вікнами, які світяться. Ця “затишна” ялинка стоїть на Кафедральній площі міста.

29e5697817efe267847e4e105aee28e0

Турин, Італія

Пьяцца Кастелло в Турині прикрасили незвичною геометричною конструкцією. Скляна ялинка складається з декількох граней і підсвічується фіолетовими й білими вогниками.