19 вересня в бібліотеці ім. Самеда Вургуна м.Києва відбулася презентація книг азербайджанського дослідника, відомого публіциста, політолога Теймура Атаева. Книга «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусії і Балтії» була представлена ​​українською мовою, «Іслам в Україні: минуле, сучасне, майбутнє» -російською мовою. Організаторами заходу виступили бібліотека ім. Самеда Вургуна, Ісламський культурний центр і Гончарук Марина.

Книга «Іслам в Україні: минуле, сучасне, майбутнє» присвячена історії і сучасності мусульманської умми в Україні. Пропонується ряд коротких нарисів про важливі події та процеси, що відображають історичний шлях, пройдений разом етнічними українцями і народами, які сповідують іслам протягом більше десяти століть.

У пропонованій читачам книзі «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Прибалтики» Теймуром Атаєвим описані подробиці походження росів (русів), взаємини руських князівств з Візантією, політико-релігійна боротьба за оволодіння Київським престолом, причини розгрому Києва Боголюбським, невидимі нюанси перенесення центру Русі з Києва в Москву, тонкощі взаємин Московського князівства із Золотою Ордою, битви за митрополичі кафедри, геополітичний фон поступового перетворення Московского князівства в царство, народження концепції «Москва – Третій Рим», політична основа виникнення Берестейської унії, розвиток відносин Лівобережної України з Московською державою, Никонівський реформи як «духовно-ідеологічний» обгрунтування претензій Москви на загальносвітове лідерство в православному напрямі тощо.

За словами Теймура Атаева, детально вивчати історію він почав тоді, коли захотів розповісти про січневі події в Баку для читачів з інших країн, які, можливо, не всі знають про історію Азербайджану. «Все взаємопов’язано, і щоб пояснити певні процеси потрібно було повертатися до історії релігії, геополітики, тому я почав грунтовно працювати над книгами і дослідженнями», – сказав пан Атаєв.
Також, за словами Теймура Атаєва, сьогодні в Україні мирно існують і взаємодіють різні релігії.


«Україна і Азербайджан дуже схожі своєю історією, а також багатонаціональністю і толерантністю», – зазначив пан Атаєв.

Співорганізатор заходу -Ісламський культурний центр подарували бібліотеці імені Самеда Вургуна книги Теймура Атаєва, книги про іслам та інші.
«Я дуже вдячна Ісламському культурному центру за допомогу і сприяння в організації заходу, а також Марині Гончарук яка ініціювала проведення презентації і в найкоротші терміни все організувала. Сподіваюся, це буде початком для багатьох інших проектів, які сприяють розвитку україно-азербайджанських відносин і дружби між нашими народами », – заявила завідувачка бібліотекою імені Самеда Вургуна Галина Чеботарьова.

На заході були присутні письменники, журналісти, громадські діячі, професори, представники азербайджанської діаспори, і всі бажаючі кияни.
Відзначимо, що книги Теймура Атаева вже презентувалися в Києві, а сам публіцист часто виступає з лекціями в університетах Києва, Одеси, Острога, Львова.
Після презентації в Києві, Теймур Атаєв за сприяння Ісламського культурного центру презентує свої книги на Львівському книжковому форумі.