“Мистецький Арсенал” запрошує киян і гостей столиці на виставку “Малевич +”. Арт-проект представляє спадщину українських художників-авангардистів з фондової збірки “Арсеналу”. Тут представлені шедеври Богомазова, Меллера, Метрицького, Єрмілова, Гречини, Нікіріна, Синякової, Павленко та ін. На виставці є оригінальні твори Казимира Малевича, життя і творчість якого були невід’ємно пов’язані з Україною.
Виставка “Малевич +” є даниною пам’яті відомого мистецтвознавця і колекціонера Ігоря Диченка. Вдова Диченка Валерія Вірська-Котляр подарувала унікальну колекцію народу України та передала “Мистецькому Арсеналу”.

Мегаполіс підготував фотозвіт з виставки.

Цікаві факти про Казимира Малевича

Малевича часто називають Великим Містифікатором. Деякі свої картини він підписував: “Зміст картин автору невідомий”. Багато фактів свого життя та творчості він вільно інтерпретував та містифікував.

Останній за кілька років продаж картини Малевича на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку відбувся у листопаді 2015 року. Роботу під назвою “Містичний супрематизм (Чорний хрест на червонному овалі)” (1920-1922) було продано нащадками Малевича за 37 770 000 доларів США.

У світі досі немає жодного музею Малевича.

У Києві з 2012 року існує вулиця Казимира Малевича. На вулиці Володимиро-Либідській встановлено пам’ятний знак Малевичу. У Києві наприкінці 2015 року оприлюднили невідомі раніше тексти Малевича з архіву М.Кропивницького, що стосуються роботи Малевича в Київському Художньому Інституті. Вони опубліковані у 2016 році у книзі “Казимир Малевич. Київський період 1928-1930”.

Малевич написав кілька десятків теоретичних праць: книг, ессеїв, статей. Його головна теоретична праця написана у 1922 році у Вітебську “Супрематизм. Світ як безпредметність, або Вічний спокій”. Також Малевич писав вірші.

Існує сценарій до художньо-наукового фільму “Живопис і проблеми архітектурного наближення нової класичної архітектурної системи”, який створив Малевич. За ним німецький режисер Ганс Ріхтер планував зняти фільм.

У творчості Малевича простежуються елементи різних напрямків та жанрів сучасного мистецтва: перформансу, концептуалізму, мінімалізму тощо. У середині 1910-х років Малевич створив цикл февралізмів: концептуальних робіт, які можуть вважатися предтечею сучасного концептуалізму. У 1914 році Малевич разом з іншими художниками взяв участь в епатажній акції: вони прогулювалися вздовж Кузнецького мосту в Москві з дерев’яними ложками в петлицях. У 1993 цю акцію повторили московські концептуалісти.

Читайте також: Знайомтеся: Казимир Малевич, cвідомий українець

This slideshow requires JavaScript.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…