З 17 по 27 квітня 2017 року у Києві відбувається ХІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця (старша група, вік 16-33 роки). Було отримано 84 заявки, з яких відібрали 32 учасника.

У цьому році конкурс отримав заявки від претендентів з 14 країн світу, серед яких: Австрія, Республіка Білорусь, Грузія, Ізраїль, Китай, Мексика, Норвегія, Південна Корея, Російська Федерація, США, Туреччина, Україна, Франція та Японія.

24 та 25 квітня відбудеться півфінал, 26-го – фінал, а 27 квітня, о 19.00, – урочиста церемонія нагородження та концерт лауреатів за участю Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України.

Заходи відбудуться у колонному залі ім. М. В. Лисенка Національної філармонії України (Володимирський узвіз, 2).

Серед культурно-мистецьких акцій, що сприяють інтеграції України у світовий простір, чільне місце займає Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця. Це єдиний в Україні конкурс, який з 2004 року є членом Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY) та Всесвітньої Федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), що за своїм статусом дорівнюється до таких організацій як Олімпійський комітет, ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ.

Конкурс започаткований у 1995 році, вшановує пам`ять нашого славетного співвітчизника, легендарного піаніста Володимира Горовиця (народився і отримав освіту у Києві).

За роки існування в конкурсних змаганнях взяли участь 1270 молодих музикантів із 35 країн світу («Горовиць-Дебют», Молодша, Середня та Старша групи). Перемога в Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця – це свідчення найвищого рівня виконавської майстерності. Лауреати конкурсу Володимира Горовиця підтверджують це перемогами у визнаних міжнародних конкурсах світу, таких як конкурс у м. Хамаматцу (Японія) – Олексій Горлач; конкурс у м. Хамаматцу (Японія) і конкурс Артура Рубінштейна (Ізраїль) – Олександр Гаврилюк; конкурс Вена Клайберна (США) – Олексій Колтаков; конкурс піаністів ARD (Німеччина) – Денис Прощаєв; конкурс Марії Каллас (Греція) – Вадим Холоденко, Марія Кім; конкурс піаністів у м. Сіднеї (Австралія) – Євген Уханов; конкурс у м. Еттлінген (Німеччина) – Костянтин Товстуха; конкурс ім. П.І.Чайковського (Російська Федерація), конкурс піаністів у Сіднеї (Австралія) – Дмитро Онищенко, конкурс Джини Бахауер (США) – Чун Вай Чін Речел; конкурс піаністів Еторе Поццолі (Італія) – Олександр Піроженко; конкурс у Шанхаї (Китай) – Олексій Гринюк; Міжнародний фестиваль і конкурс Джорджа Енеску (Румунія) – Едуард Кунц; конкурс ім. Дж. Б. Віотті (Італія) – Ілля Зуйко; конкурс піаністів ім. Феруччо Бузоні (Італія), конкурс піаністів в Марокко – Антоній Баришевський; конкурс піаністів імені Гези Анди (Швейцарія) – Ельмар Гасанов; конкурс піаністів “Interlaken Classics” Берн (Швейцарія) – Олександр Сінчук.

Конкурс став своєрідним центром музичного й культурно-просвітницького життя України, ініціюючи значні мистецькі і педагогічні міжнародні акції. Це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 року існує “Школа виконавської майстерності” (з 2000 року – Міжнародна “Літня музична академія”). За ці роки 692 молодих музикантів з 18 країн світу отримали майстер-класи відомих музикантів-педагогів з Австралії, Білорусі, Великої Британії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, США, Туреччини, Франції та України.

Ви можете дивитися онлайн-трансляцію та стежити за новинами на сайті та на фейсбук-сторінці Vladimir Horowitz Piano Competition.