21 травня 2016 року у Колонній залі КМДА відбувся Другий Благодійний бал, організований студентами Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Заворожуючий повільний вальс, пристрастне танго, класичний віденьский вальс, спокусливо-грайлива ча-ча-ча, дещо леговажна кадриль і гаряча запальна самба — гості мали унікальну можливість сповна насолодитися особливою магією танцю та взяти участь у майстер-класах від професійних викладачів. Дами у вишуканих вечірніх сукнях, галантні кавалери, класична музика у виконанні військового оркестру, розкішний інтер’єр та спалахи фотокамер — усе це створило неповторну аристократичну атмосферу балу.


“Другий благодійний бал – це продовження традицій, започаткованих минулого року студентською спільнотою для збору коштів на медичне обладнання для реабілітації учасників та воїнів АТО, які сьогодні ризикують своїм життям заради нашого мирного майбутнього”, – каже голова Профкому студентів НМУ Власій Пилипко. “У вирі жахливих подій, які почалися у країні минулого року, постало питання: “Що робити з реабілітацією поранених?”. Багато волонтерів працювали, щоб допомогти солдатам на фронті, але ми помітили, що у той самий час дуже мало уваги приділялось тим, хто повернувся з АТО. Зокрема у Києві, є лише одне функціонуюче відділення для реабілітацї учасників воєнних дій (воно відкрилось на базі Міського шпиталю інвалідів Великої Вітчизняної війни). Ми хочемо, щоб громадськість звернула увагу на те, що важливо не тільки обороняти країну, а важливо ще й дбати про тих, хто залишив своє здоров’я на фронті, можливо, втратив ногу чи руку… Ми розуміємо, що цим людям потрібна наша допомога, розуміємо, що матеріальні ресурси вичерпні, саме тому й організували такий благодійний захід. До речі, цього року ми представили ще й виставку картин учасників АТО. Є картини, які малював боєць з однією рукою, бо іншу втратив на фронті. Ці полотна можна придбати, вони мають особливо потужний енергетичний заряд, і підтверджують, що наші воїни — це не тільки наша опора, а ще й культурна сила”.

IMG_8092

Цього року доброчинний вечір зібрав понад 400 гостей: депутатів Київської міської ради, колектив НМУ імені О.О. Богомольця, представників профспілок, студентського самоврядування, курсантів Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, Військового інституту КНУ, студентів,  викладачів КПІ і НАУ.
Звичайно, підготовка такого масштабного дійства потребує чимало зусиль, але майбутні лікарі готові до труднощів: “Ми стикалися з труднощами на кожному етапі, на кожному рівні, але вдячні, що в той же час з’являлись люди, які дізнавалися про бал і які допомагали ці проблеми вирішити. Якби не було труднощів, ми могли б сказати, що ми зробили не все, що можна було зробити, а оскільки ці труднощі виникали, ми старалися зробити ще більше, вигадати щось ще цікавіше…”, – розповідає заступник голови з організаційних питань Марія Яценко.
Після того, як затихли останні ноти чарівної музики, а дами з кавалерами почали покидати розкішну Колоннну залу КМДА портал “Мегаполіс” поспілкувався з ідейною натхненницею та організаторкою балу Роксоляною Щеглюк. “Насправді ідея проведення балу виникла дуже давно. Мій брат був курсантом Військового Інституту при КНУ імені Тараса Шевченка і часто розповідав, про те, як у них проходять бали, для мене це завжди було чимось казковим, чарівним… Коли я вступила в університет, ми довго не наважувались на проведення подібного заходу. Але минулого року бал став не просто забаганкою, а дуже потрібною подією. Ми не ставили перед собою мету зробити мега-круте свято, головне — зібрати кошти і купити обладнання для реабілітації військових. Я дуже рада, що нам це вдалося, минулого року ми зібрали 43 тисячі 626 гривень, на ці гроші купили два прилади у шпиталь.

Цього року ми хочемо придбати прилад, який допоможе опускати спінальних хворих у басейн. Спінальні хворі — це хворі з ураженням спинного мозку, які, як правило, не можуть рухати ногами, а інколи, і руками, і ногами. Проблема в тому, що за ними потрібен дуже ретельний догляд, а у шпиталі на даний момент немає приладу, який може переміщати хворих в басейн, де вони мають розробляти м’язи, щоб вони не відмирали.

 

Звичайно, організувати таку подію не просто: у нас дуже складна навчальна програма, потрібно готуватися до іспитів, писати дипломні і паралельно займатися ще й організаційними питаннями. Та коли розумієш, для чого ти це робиш, то відкривається друге дихання. І мабуть, найбільші труднощі для студентів були на психологічному рівні: “Я не маю партнера, як я піду на бал?!, “Я не вмію танцювати, що ж я буду там робити?” і так далі. Потрібно було пояснювати, що це не головне, що важливо прийти, насолодитися атмосферою, тим, що ти можеш вдягнути вишукану сукню, зробити особливий макіяж і святкову зачіску, відчути себе принцесою… чи принцем” (сміється).

Учасники балу ще довго ділитимуться незабутніми враженнями, чудовими фотографіями і, звичайно ж, чекатимуть на майбутній – Третій Благодійний бал, який, ми віримо, буде проведений вже у мирній Україні.

До речі. За словами організаторів, уже зібрано понад 25 тисяч гривень. Збір коштів триває, і кожен бажаючий може долучитися до допомоги тим, кому вона справді потрібна — нашим героям.

РЕКВІЗИТИ
ППО студентів НМУ ім. О.О. Богомольця
ЄДРПОУ 21710295
р/р № 26005000026815 в ПАТ « УКРСОЦБАНК»,
МФО 300023
Призначення платежу: Безповоротна фінансова допомога на здійснення статутної діяльності

Організаційно-правова форма – ПРОФСПІЛКА (некомерційна організація)
Юридична адреса: 01601, м. Київ, бул. Шевченка, буд.13
Керівник: Пилипко Власій Миколайович
Контакти: тел. 38(093)3549089
38(044)4561298
nmuprofkom@gmail.comThis slideshow requires JavaScript.

Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…