Київ – місто з півторатисячолітньою історією (деякі дослідники кажуть, що Києву 2 тисячі років, інші – що 2,5 тисячі) овіяне міфами, легендами та переказами. Місто стало свідком і учасником мільйонів людських доль і тисяч історичних подій. Хочете доторкнутися до таємниць міста над Дніпром, до міфології старого Києва? Тоді завітайте на виставку “Київський міф. Візуальні метафори київської ідентичності. Друга половина ХХ – поч. ХХІ століття”. Мегаполіс підготував для вас спеціальний фоторепортаж з виставки.

Організаторами проекту виступили Національний заповідник “Софія Київська” та Дирекції художніх виставок України. Як зазначають організатори, сучасне розуміння поняття «міф» є значно ширшим від його класичного визначення. Міф – потужний інструмент формування й збереження національної/культурної ідентичності. Міф – це метамова, синтез знаків письма, усної мови та візуальних образів.

Мета виставки– показати роль образотворчого мистецтва у формуванні, інтерпретації, ретрансляції міфопоетичних аспектів образу Києва та в означенні «київської ідентичності»; виявити поряд з усталеними нові культурні змісти та контексти.

Унікальні природні ландшафти Києва, міфопоетичний простір, сповнений символами, алюзіями, своєрідним культурним кодом – все це є на картинах як визнаних маестро, так і молодих талановитих художників. Отож кияни зможуть помилуватись картинами О. Шовкуненка, М. Вайнштейна, С. Григор’єва, Є. Волобуєва, М. Глущенка, В. Чегодара, С. Шишка, Т. Яблонської, В.Труша, О.Придувалової, О.Аполлонова, В.Гуріна, О.Богомазова та ін.

Виставка працюватиме до 26 червня у “Хлібні” на території Національного заповідника “Софія Київська”.

This slideshow requires JavaScript.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…