З величезним успіхом і з аншлагом в Національній опері України відбулися прем’єри двох одноактних опер – “Служниця-пані” Джованні Перголезі та “Джанні Скіккі” Джакомо Пуччіні. Публіка гаряче аплодувала виконавцям, слухаючи натхненно виконані солістами партії, і ще довго не розходилася, знову і знову викликаючи  на сцену артистів оваціями та вигуками “Браво!”.

Обидва комічні твори вже давно входять до золотого фонду оперної класики, але ніколи раніше вони не звучали разом в один вечір. Ідея такого поєднання належить головному режисерові театру Анатолію Солов’яненку. “Служницю-пані” і “Джанні Скіккі” розділяють майже двісті років, однак ці позачасові історії виглядають абсолютно гармонійно в такому творчому союзі.

Прем’єра приємно здивувала вимогливих меломанів і давніх шанувальників театру, керівництво якого пішло на певний ризик, запросивши для постановки режисерів, які вперше працювали на сцені Національної опери.

“Сюжети обох опер абсолютно актуальні сьогодні, а яскраві і дотепні режисерські рішення створюють чудовий настрій та дарують незабутні враження, як досвідченим меломанам, так і тим, хто відвідує театр вперше”, – впевнений Анатолій Солов’яненко. З цим спостереженням не можна не погодитися.

Так Тамара Трунова, режисер київського Театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра, підійшла до втілення опери “Служниця-пані” дуже креативно. Незважаючи на те, що сама дія відбувається на невеликому сценічному просторі “диван-сходи”, мізансцени збудовані дуже логічно і жваво. Обрамляють дію “гобелени”, які оживають завдяки хореографічним рішенням Віктора Яременка – балетмейстера-постановника вистави. Танцювальні дивертисменти виконують милі пасторальні персонажі, які ніби зійшли з “вигаптуваних” полотен: пара оленів, пташки, ягнички.

У постановці Tрунової у сценічному дійстві беруть участь і концертмейстери Національної опери України. До того ж, в буквальному сенсі: клавесин, який зазвичай скромно ховається в оркестровій ямі – влаштувався на сцені, разом з його чарівною господинею – Ліаною Косович.

У головного героя багатія Уберто (Андрій Маслаков) також є свій образ – павич. Цьому  пихатому, але інфантильному холостяку протистоїть темпераментна і винахідлива служниця Серпіна (Сусанна Чахоян). Дуети чудових солістів звучать яскраво і, що важливо, завзято, як і повинно бути в комедії ситуацій.

Оксана Тараненко, головний режисер Одеського театру опери і балету, здійснила постановку “Джанні Скіккі”. Це твір з прекрасною мелодійної основою і однією з найбільш відомих арій оперного репертуару – O Mio Babbino Caro. Її неперевершено виконала народна артистка України Лілія Гревцова (Лауретта). Чудовий ліричний дует двох закоханих сердець Лауретти і Ринуччио склався, зокрема,  і завдяки таланту молодого тенора Валентина Дитюка.

Окремі симпатії залу чудовому італійському баритону Серджіо Болонья, який блискуче втілився в головного героя – хитромудрого пройдисвіта Джанні Скіккі.

Оксана Тараненко не стала створювати історичний зріз XIII століття, коли відбувається дія історії – в костюм тієї епохи одягнений лише головний герой Скіккі. Цікаві режисерські знахідки – величезні сірі ширми, що символізують маски або футляри, в них ховаються бідні родичі, що палко бажають спадщини; подоба диявола, яка висвічується на тлі мальовничої панорами середньовічної Флоренції.

Не можна не відзначити декорації й костюми всіх дійових осіб і “Служниці-пані”, і “Джанні Скіккі”, над якими працювали художник-постановник Святослав Петровський та художник по костюмах Наталя Кучеря. Краєвид флорентійських будинків з червоними цегляними дахами, халат з павиним пір’ям у холостяка Уберто, “гобелени” і гори скринь, які височіли, обрамляючи сцену в постановці “Джанні Скіккі” – вище усіляких похвал.

Підготовкою музичного матеріалу займався головний диригент театру Микола Дядюра. На прем’єрі за диригентським пультом стояв відомий італійський маестро Данієле Аджиман, знайомий українській публіці за низкою оперних проектів.

Постановки здійснено спільно з Посольством Італії в Україні, Італійським інститутом культури в Україні.

Фото: Ксенія ПанченкоСподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…